«Треба було такий документ скласти, щоб він не викликав жодних дискусій, щоб за нього проголосували «змаху», — про який документ говорив Левко Лук'яненко?
Визначте одну з основних проблем економічного розвитку України в другій половині 1980-х рр.:
Про яку подію йдеться у джерелі?:
« … Наймасовіша в Україні акція періоду «Перебудови», мета якої полягала в тому, щоб не лише відокремити національну історію від радянської, а й протиставити «справжнє», «природне» возз’єднання України 1919 року «штучному» возз’єднанню 1939 року. Так само звернення до історичного досвіду було і засобом протиставлення «справжньої» української державності ( УНР і ЗУНР) «штучній» - радянській».
Вибори до Верховної Ради УРСР, «... які вперше за радянських часів були альтернативними (на 450 мандатів у Верховну Раду УРСР претендувало майже 3 тис. кандидатів)», відбулися в:
Політикою гласності, започаткованою партійно-державним керівництвом СРСР у період «перебудови», передбачалось:
Які наслідки для України мав заколот ГКЧП (ДКНС) у Москві?
Вкажіть фото, на якому зображено історичну постать, котрій відповідає опис :
Український дисидент, громадський і державний діяч. У 1958 р. заснував Українську робітничо-селянську спілку. Заарештований в 1961 р. за антирадянську діяльність і до 1976 р. перебував у мордовських таборах. У 1990-1992 рр. — голова Української республіканської партії, автор тексту Акта проголошення незалежності України — це
Оберіть правильну відповідь, заповнивши пропуски.
8–10 вересня _____ у Києві відбувся установчий з’їзд Народного руху України за перебудову. На нього прибули 1109 делегатів від 1247 первинних груп. Близько половини учасників з’їзду представляли ______області республіки. Головою Руху на з’їзді обрано _______
Які події відбулися в житті УРСР за часів Перебудови?(три правильні відповіді)
Що з зазначеного є свідченням зростання активності українського суспільства в 1988-1989 рр.? (три правильні відповіді)
Укажіть поняття, про яке йдеться у наведеному тексті.
Стало першим гаслом у ході перебудови та орієнтувало трудові маси на різке підвищення продуктивності праці, упровадження в виробництво сучасних досягнень науково-технічного прогресу. Ключовими елементами цього курсу були технічне переоснащення машинобудування та активізація «людського фактору». Офіційно цей курс було закріплено в «Основних напрямах економічного і соціального розвитку СРСР на 1986-1990 роки та на період до 2000 року.
Укажіть подію, про яку йдеться в наведеному уривку. Зі статті Едуарда Першина «Довга дорога додому»
«...У ті перші години, коли підмога ще була у дорозі, коли з Києва й районних центрів мчали машини, розтинаючи квітневу темінь усіма ввімкненими фарами, у ті перші години їх було двадцять вісім... Обстановка ускладнювалася й тим, що майор не знав, що відбувається всередині головного корпусу...»
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома