Як відомо, на зміни з глибиною температури вод Світового океану впливають як зовнішні (сонячне тепло), так внутрішні (тепло нашої планети) чинники. Виходячи з цього, простежуються наступні закономірності в зміні температури океанічної води від поверхні до дна:
Властивості поверхневих водних мас в Океані залежать від кліматичних умов, тому змінюються відповідно до кліматичних поясів дзеркально від екватора вбік полюсів. Знаючи особливості клімату тропічних кліматичних поясів з’ясуйте, які властивості притаманні поверхневим тропічним водним масам в Океані.
Виберіть три відповіді з семи. Балтійське море – велике внутрішнє море Атлантичного океану біля берегів Європи. Воно вважається найбільш прісним морем у світі. Солоність води в ньому коливається від 2‰ до 11‰ (при середній солоності води в Океані 35‰). Які природні чинники сприяють опрісненню води Балтійського моря?
Чим можна пояснити той факт, що хоча солоність поверхневої океанічної води неоднакова в різних широтах й змінюється від 32‰ до 38‰, але з глибиною вона вирівнюється й становить середнє значення – 35‰.
Виберіть три відповіді з семи. Айсберги являють собою плавучі льодові гори величезних розмірів. Відшукайте правильні твердження про їхнє походження та існування.
У Тихому океані біля берегів Південної Америки проходить холодна Перуанська течія, температура води в якій протягом року коливається від +17°C до +23°C. Водночас в цьому ж океані біля берегів Північної Америки відома тепла Аляскинська течія, температура в якій влітку буває до +15°C, а в лютому знижується всього до +2°C. Чому течію з більш високою температурою води вважать холодною, а з більш низькою – теплою?
Виберіть три відповіді з семи. Які ознаки притаманні цунамі на відміну від інших видів рухів води в Океані?
Нині жодна морська карта не обходиться без позначення точного місцезнаходження основних морських течій. А жителі деяких островів у Індійському океані й донині користуються «пляшковою» поштую й вважають її надійною. Чим пояснити той факт, що мільйони років поспіль морські течії рухаються в Океані одними й тими ж шляхами й не змінюють напрямку свого руху?
Відшукайте правильний ланцюжок: «живі організми Океана» – «група організмів за умовами існування» – «сфера життя».
За що морську воду образно називають «рідкою рудою»?
Виберіть три відповіді з семи. Водні простори Океану приховують величезні багатства (природні ресурси), які може використовувати людина в своїй господарській діяльності та побуті. Які ж природні ресурси Океан дає людям для задоволення їхніх виробничих або особистих потреб?
Виберіть три відповіді з семи. Десятиліттями людина використовує ресурси Океана. Але останнім часом людська діяльність в Океані настільки зросла, що спричинила численні негативні зміни в природі. Відшукайте правильні твердження про негативні наслідки різних видів діяльності людини в Океані.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома