Внутр. медицина І вар.

Додано: 23 березня 2023
Предмет:
Тест виконано: 79 разів
120 запитань
Запитання 1

Фельдшера ШМД викликали вночі до чоловіка, в якого раптово з’явилась ядуха з утрудненим вдихом, кашель із виділенням рожевого пінистого мокротиння. Пацієнт у положенні ортопное. Дихання шумне. Пульс - 100 за 1 хв., ритмічний, слабкого наповнення.Над легенями – вологі дрібно пухирчасті хрипи. Виберіть препарат, який необхідно      застосувати?  

варіанти відповідей

Лазікс

Панангін  

Метопролол 

Єссенціале  

Фероплект  

Запитання 2

До фельдшера звернувся чоловік, який скаржиться на нападоподібний біль у правому підребер’ї з іррадіацією під праву лопатку, який виник після їзди на велосипеді. Об’єктивно: склери жовтяничні. Живіт болючий у правому підребер’ї, позитивний симптом Ортнера. Найімовірніший попередній діагноз?  

варіанти відповідей

Жовчокам'яна хвороба

Цироз печінки  

Хронічний гепатит  

Хронічний гастрит  

Виразкова хвороба

Запитання 3

Пацієнт скаржиться на озноб, підвищення температури тіла до 39°С, біль у попереку зліва. Хворіє 2-й день. Загальний аналіз сечі: густина – 1008, каламутна, білок – 0,3 г/л, лейкоцити – 35-40 у полі зору, еритроцити – 1-2 у полі зору, бактерії. Найімовірніший попередній діагноз?  

варіанти відповідей

Гострий пієлонефрит

Гострий гломерулонефрит  

Хронічний пієлонефрит  

Ниркокам'яна хвороба  

Хронічний гломерулонефрит  

Запитання 4

При обстеженні пацієнта на рентгенограммі суглобів визначається звуження суглобової щілини, узури, анкілоз. Для якого захворювання характерні такі рентгенологічні ознаки?

варіанти відповідей

Ревматоїдного артриту

Ревматизму  

Остеоартрозу  

Гемофілії  

Системного червоного вовчаку 

 

Запитання 5

До фельдшера зверувся чоловік 38 років, який скаржиться на кашель з виділенням гнійного мокротиння неприємного запаху до 300 мл за добу, переважно вранці, задишку при фізичному навантаженні, підвищення температури тіла до 37,2оС. хворіє з 10 років. Об’єктивно: губи ціанотичні. Пальці у вигляді барабанних паличок. ЧДР – 24 за 1 хв. Аускультативно над правою легенею вислуховуються середньо пухирчасті вологі хрипи, які зменшуються після відкашлювання мокротиння. Найімовірніший попередній діагноз?

варіанти відповідей

Бронхоектатична хвороба

Абсцес легень  

Емфізема легень  

Гостра пневмонія

Хронічний бронхіт  

Запитання 6

На ФАП звернувся чоловік зі скаргами на тяжкість у правому підребер’ї, загальну слабкість. Три роки тому хворів на вірусний гепатит В. Об’єктивно: Склери та шкіра жовтяничні. “Судинні зірочки” на шкірі грудної клітки. Печінка збільшена на 3 см. У крові – підвищений рівень білірубіну і трансаміназ. Найімовірніший попередній діагноз.

варіанти відповідей

Хронічний гепатит

Хронічний холецистит  

Жовчокам'яна хвороба  

Хронічний панкреатит  

Дискінезія жовчного міхура  

Запитання 7

На ФАП звернувся чоловік 28 років, який скаржиться на різку загальну слабкість, біль у горлі, кістках, підвищення температури тіла до 39,6°С. Хворіє 2 тижні. Загальний стан тяжкий. Шкіра бліда. Загальний аналіз крові: еритроцити- 1,4•1012/л гемоглобін- 70 г/л, колірний показник- 1,0, лейкоцити- 22,3•109/л, паличкоядерні- 3%, сегменоядерні- 8%, лімфоцити- 5%, моноцити- 3%, бластні клітини- 75%, ШОЕ- 47мм/год. Найімовірніший попередній діагноз?

варіанти відповідей

Гострий лейкоз

Залізодефіцитна анемія  

Хронічний лімфолейкоз  

Хронічний мієлолейкоз  

Лімфогранулематоз 

Запитання 8

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 60 років зі скаргами на постійний біль у правій половині грудної клітки, загальну слабкість, періодичне підвищення температури тіла до 37,6оС. Хворіє півроку. Об’єктивно: зниженого харчування. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Над правою ключицею пальпується щільний, неболючий, розміром з квасолину лімфатичний вузол. При перкусії правої легені визначається тупість від верхівки до V ребра. Дихальні шуми над цією ділянкою не вислуховуються. Найімовірніший попередній діагноз?

варіанти відповідей

Периферійний рак правої легені

Туберкульоз легень  

Центральний рак правої легені  

Пневмосклероз  

Хронічна пневмонія  

Запитання 9

Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнта із виразковою хворобою, у якого виник “кинджальний” біль у надчеревній ділянці. Шкіра бліда, живіт дошкоподібний. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Тактика фельдшера?  

варіанти відповідей

Негайна госпіталізація

Введення знеболюючих засобів  

Промивання шлунка  

Накладання грілки на епігастральну ділянку  

Введення спазмолітичних засобів  

Запитання 10

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 22 років, яка скаржиться на підвищення температури тіла до 37,4оС загальну слабкість, пітливість,біль у ліктьових та колінних суглобах “летючого” характеру. Вкажіть для якого захворювання характерні ці скарги.

варіанти відповідей

Ревматична хвороба

Ревматоїдний артрит  

Остеоартроз  

Остеохондроз 

Подагра   

Запитання 11

До хворої 27-ми років викликали бригаду швидкої допомоги. 4 години тому хвора стала млявою, байдужою, було одноразове блювання, після чого вона знепритомніла. Об’єктивно: стан важкий. Шкіра суха, тургор тканин знижений. АТ- 100/55 мм рт.ст. Пульс- 74 удари за 1 хв, малий. Тонус м’язів знижений, очні яблука м’які. Дихання гучне. Запах ацетону. Хворіє на цукровий діабет. Які медикаменти ви оберете для надання невідкладної допомоги?

варіанти відповідей

Інсулін, ізотонічний розчин натрію хлориду  

40% розчин глюкози, мезатон

5% розчин глюкози, преднізолон  

Глюкагон, преднізолон  

5% розчин глюкози, адреналін  

Запитання 12

Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнтки В.,37 років, яка страждає на мітральний стеноз. Вночі раптово погіршився стан – швидко зростає задишка, дихання “клокочуче”, кашель із виділенням пінистого рожевого харкотиння. Які ваші першочергові дії?

варіанти відповідей

Інгаляції піногасниками  

Гірчичник на ділянку серця  

Гірчичник на потилицю

Інгаляції сальбутамолу

ЕКГ  

Запитання 13

Хворий Ф., 29 років, знаходиться на диспансерному обліку з приводу ревматичноі хвороби. Вкажіть засіб, що використовують для профілактичного лікування.

варіанти відповідей

Біцилін – 5  

Папаверин

Преднізолон

Дигоксин  

Димедрол

Запитання 14

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка у якої на 10 день захворювання на грип з’явились носові кровотечі, дрібні крововиливи на слизовій ротової порожнини та шкірі, кровоточивість з ясен. Заг. ан. крові: Нb– 110 г/л, к.п. – 0,9, лейк. – 7,1*109/л, тромб. – 90,0*109/л, П. – 6%, С. - 52%, М. – 12%, Л. – 30%, ШОЕ – 18 мм/год. Який попередній діагноз може поставити фельдшер?

варіанти відповідей

Тромбоцитопенічна пурпура

Гострий лейкоз  

Апластична анемія  

Системний червоний вовчак  

Мієломна хвороба  

Запитання 15

Ви фельдшер ФАПу.До вас звернувся пацієнт 66 років, палить 50 років, останні 20 років близько 2 пачок на день. Відмічає зміну характеру кашлю. Кашель став сильнішим, продовжується на протязі всього дня, іноді в харкотинні відмічає прожилки крові. На рентгенографії грудної клітки – підсилення легеневого малюнку, ущільнення коренів легень. Про яку хворобу слід подумати передусім?  

варіанти відповідей

Центральний рак легені

Бронхіальна астма  

Негоспітальна пневмонія

Туберкульоз легень  

Хронічний бронхіт

Запитання 16

Ви фельдшер ФАПу. У хворого кашель з відходженням харкотиння, біль в грудній клітці, температура тіла 38,9оС. Над легенями в нижніх відділах з обох боків притуплений перкуторний звук, послаблене везикулярне дихання, вологі хрипи. Рентген: негомогенне затемнення з обох боків до рівня VII ребра. ЕКГ без змін. Що найбільш вірогідно розвинулось у пацієнта?

варіанти відповідей

Негоспітальна пневмонія

Хронічний бронхіт  

Інфаркт міокарда  

Ексудативний плеврит  

Сухий плеврит  

Запитання 17

Пацієнтка доставлена до фельдшера ФАПУ зі скаргами на висипання на шкірі, яке з’явилось 2 дні тому після вживання цитрусових. Висипання місцями зливається, супроводжується свербіжем та підвищенням температури тіла до 37,6оС. Яке захворювання можна запідозрити у пацієнтки?

варіанти відповідей

Гостра кропив’янка

Рожевий лишай  

Алергічний дерматит  

Синдром Лайєла

Токсикодермія  

Запитання 18

У пацієнта 47 років з діагнозом: гіпертонічна хвороба з'явилась задишка, "клекочуче дихання", кашель з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Об`єктивно: шкіра та слизові оболонки ціанотичні, частота дихальних рухів 40 за хвилину, над легенями вислуховуються вологі хрипи. Якого положення необхідно надати пацієнтові з метою покращання стану?

варіанти відповідей

Ортопное  

Горизонтальне

Горизонтальне з припіднятими ногами   

Лежачи на лівому боці  

Лежачи на правому боці   

Запитання 19

У пацієнта Н, 45 р., спостерігається ранкова скутість у дрібних суглобах кистей рук. При об’єктивному обстеженні: суглоби деформовані у вигляді “ласти моржа”, шкіра над ними набрякла та гіперемійована. Для якого захворювання характерні ці симптоми?  

варіанти відповідей

Ревматоїдний артрит  

Деформуючий артроз  

Хвороба Бехтерева  

Ревматичний артрит  

Гонорейний артрит  

Запитання 20

Після введення інсуліну у жінки, що хворіє на цукровий діабет, з’явилися різка слабкість, виражена пітливість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення. Об-но: пацієнтка збуджена, шкіра волога, тургор збережений. Дихання не змінене. Ps- 96/хв., АТ- 110/70 мм рт.ст. Яка перша медична допомога доцільна у цьому випадку?

варіанти відповідей

Дати пацієнтці з’їсти грудочку цукру, випити теплого солодкого чаю  

Ввести 10% - 1 мл п/ш розчин кофеїну  

Надати горизонтальне положення з припіднятими ногами  

Ввести спазмолітичні препарати  

Застосувати гарячу ванну  

Запитання 21

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 20 р. зі скаргами на загальну слабкість,

серцебиття, зміну смаку [бажання їсти крейду], ламкість нігтів, випадіння волосся. Вважає себе хворою протягом останнього року на тлі порушення менструально-оваріального циклу. Вкажіть найімовірніший діагноз:

варіанти відповідей

Залізодефіцитна анемія

Гемофілія А  

Гемолітична анемія  

В12-дефіцитна анемія  

Гіпопластична анемія  

Запитання 22

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт зі скаргами на кашель з виділенням до 200 мл гнійного мокротиння, переважно вранці. Хворіє тривалий час хронічним обструктивним бронхітом. При огляді: грудна клітка емфізематозна, пальці мають вигляд "барабанних паличок", нігті – "годинникових скелець". Який метод діагностики найбільш інформативний для цього захворювання?

варіанти відповідей

Бронхографія  

Спірографія  

Флюорографія  

Дослідження крові

Плевральна пункція  

Запитання 23

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 37 р. зі скаргами на головний біль, загальну слабкість, незначне підвищення температури, набряки на обличчі, зменшення виділення сечі та зміна її кольору “м’ясних помиїв”. В анамнезі: 2 тижні тому ангіна. Об’єктивно: блідість шкіри, повіки припухлі, АТ- 170/100 мм рт.ст., пульс- 90/хв., температура тіла – 37,5оС. Симптом Пастернацького позитивний з обох боків. Вкажіть особливості сечового синдрому, які характерні для цієї хвороби:

варіанти відповідей

Гематурія, протеїнурія

Піурія, бактеріурія  

Поліурія, глюкозурія  

Лейкоцитурія, протеїнурія  

Оксалатурія, кетонурія  

Запитання 24

Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта 40 р., який після переохолодження відчув озноб,біль в грудній клітці справа, температура тіла підвищилась до 39оС. З’явився кашель із виділенням “іржавого” мокротиння. Хворіє другий день. Після обстеження фельдшер встановив діагноз: негоспітальна пневмонія. Вкажіть основи етіотропної терапії.

варіанти відповідей

Антибіотики  

Муколітики

Антигістамінні

Глюкокортикостероїди  

Бронхолітики

Запитання 25

До пацієнта 30 років викликали фельдшера ШМД. Скарги на сильний біль у правій половині грудної клітки, який посилюється при глибокому вдиху і кашлі. Кашель сухий. Температура тіла – 37,8оС. Об’єктивно: хворий лежить на правому боці, права половина грудної клітки відстає в акті дихання, аускультативно – шум тертя плеври. Вкажіть найімовірніший діагноз:

варіанти відповідей

Сухий плеврит

Ексудативний плеврит  

Бронхоектатична хвороба  

Гострий бронхіт  

Абсцес легень  

Запитання 26

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 32 р., зі скаргами на блювання “кавовою гущею”,загальну слабкість, шум у вухах, запаморочення. Об’єктивно: пульс – 86 в хв., АТ- 90/50 мм рт.ст. Для якого ускладнення виразкової хвороби характерні такі симптоми?

варіанти відповідей

Кровотечі

Малігнізації  

Перфорації  

Пілоростенозу  

Пенетрації

Запитання 27

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 60 р. зі скаргами на відчуття нездужання, загальну слабкість, втрату апетиту, відразу до м’яса, втрату ваги тіла, відчуття тяжкості. В анамнезі: виразкова хвороба шлунка. Яке захворювання може запідозрити фельдшер?

варіанти відповідей

Рак шлунка

Езофагіт

Ентерит

Виразкову хворобу шлунка  

Цироз печінки

Запитання 28

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 52 р. зі скаргами на загальну слабкість, безсоння, схуднення, гемороїдальні кровотечі. Об’єктивно: шкіра жовтянична, на шкірі живота “голова Медузи”. Асцит. На ногах набряки. Добовий діурез – 450 мл. Вкажіть найімовірніший діагноз:  

варіанти відповідей

Цироз печінки

Хронічний гепатит  

Хронічний гастрит  

Хронічний холецистит  

Виразкова хвороба шлунка  

Запитання 29

Фельдшера викликали до пацієнта 40 р., який скаржиться на нестерпний пекучий біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку, плече. Біль триває понад 1 год., виник після стресової ситуації. Вкажіть правила транспортування до лікарні пацієнта з підозрою на інфаркт міокарда:

варіанти відповідей

Спеціалізованою бригадою ШМД на ношах

Фельдшерською бригадою ШМД  

Попутним транспортом  

Міським транспортом  

Бригадою ШМД у положенні сидячи  

Запитання 30

Хворий 70 років скаржиться на слабкість, зниження працездатності. Хворіє 3 роки, шкіра бліда. Пальпуються збільшені гладкі, безболісні шийні, пахвові, пахвинні лімфовузли від 1 до 3 см, рухомі. Живіт м’який, печінка на 3 см виступає з підребер’я, селезінка на 4 см, помірно болісна. Аналіз крові: Ер – 3,0*1012/л, Нв – 98 г/л, К.п. – 0,9 , ШОЕ – 40 мм/год, Лейкоцити – 280*109/л, пролімфоцити - 6%, лімфоцити - 89%, тромбоцити - 140*109/л, тіні Боткіна - Гумпрехта. Який ймовірний діагноз у пацієнта?  

варіанти відповідей

Хронічний лімфолейкоз

Гострий лейкоз  

Апластична анемія  

Хронічний мієлолейкоз  

Залізодефіцитна анемія

Запитання 31

У Хворої 30 років після психоемоційного стресу з’явилися підвищення температури до 37,8оС, пітливість, загальна слабкість, головний біль, дратівливість, тремор пальців рук. Шкіра волога, гаряча на дотик. Діяльність серця ритмічна, ЧСС- 110 за хв., АТ- 140/80 мм рт.ст. Позитивні симптоми Грефе, Мебіуса. Який імовірний діагноз?

варіанти відповідей

Гіпертиреоз

Рак щитоподібної залози  

Ендемічне воло  

Гіпотиреоз

Аутоімунний тиреоідит  

Запитання 32

Пацієнт 40 років скаржиться на слабкість, сухість у роті, часте сечовипускання вночі, свербіння шкіри, погіршення зору. Захворювання нирок спостерігається протягом 22 років.Шкіра сіро-бліда, язик сухий, обкладений бурим нальотом, відчувається аміачний запах із рота. Тони серця глухі, акцент ІІ тону на аорті, пульс- 92 за хв., АТ- 180/90 мм рт.ст. Живіт м’який. Рівень сечовини та креатиніну крові підвищений. Який діагноз у хворого?

варіанти відповідей

Хронічна ниркова недостатність

Ускладнений гіпертонічний криз  

Гіперглікемічна кома  

Хронічна печінкова недостатність  

Гостра ниркова недостатність  

Запитання 33

Хвора 30 років скаржиться на біль у поперековій ділянці ліворуч, часте болісне

сечовипускання, підвищення температури тіла до 38,7оС. Захворіла після

переохолодження. Живіт м’який, болючий в лівій половині. АТ- 100/60 мм рт.ст., пульс- 90 за хв. Симптом Пастернацького позитивний ліворуч. Які зміни в сечі можна очікувати?

варіанти відповідей

Лейкоцитурія

Гематурія  

Гіпостенурія

Ізостенурія

Глюкозурія  

Запитання 34

Хвора 35 років скаржиться на загальну слабкість, головний біль, задишку, біль у лівій половині грудної клітки, сухий кашель, підвищену температуру тіла 39оС. Хворіє другий день. Стан тяжкий, на губах герпес. Ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання. Над нижнею долею лівої легені перкуторно визначається притуплено-тимпанічний звук, аускультативно крепітація. Про ураження яких структур свідчить крепітація?  

варіанти відповідей

Альвеол

Плевральних листків 

Середніх бронхів  

Мілких бронхів  

Крупних бронхів  

Запитання 35

Хворий 35 років скаржиться на слабкість, сухість у роті, свербіння шкіри, часте

сечовипускання, нудоту, блювання, погіршення зору. Захворюванням нирок страждає 20 років. При обстеженні шкіра суха “припудрена”, язик обкладений бурим нальотом, відчувається аміачний запах із рота. Тони серця глухі, шум тертя перикарду Рs- 100 в 1 хв, АТ- 180/90 мм рт.ст., сечовина та креатинин крові підвищені. Який найбільш ймовірний діагноз?

варіанти відповідей

Хронічна ниркова недостатність

Гостра ниркова недостатність  

Хронічна печінкова недостатність  

Ускладнений гіпертонічний криз  

Гостра печінкова недостатність  

Запитання 36

Хворий 28 років скаржиться на задишку, біль у ділянці серця. В анамнезі ревматична хвороба. При обстеженні виявлено акроціаноз, загальна блідість, рум’янець на щоках. На верхівці серця “котяче муркотіння, розширена верхня межа серця. Аускультативно вислуховується ритм “перепілки”. Яку набуту ваду серця можна запідозрити?

варіанти відповідей

Мітральний стеноз

Мітральна недостатність  

Аортальний стеноз  

Аортальна недостатність  

Комбінована аортальна вада  

Запитання 37

Хвора 18 років скаржиться на пекучий біль в епігастральній ділянці через 30 хвилин після їжі, яка зменшується після прийому маалоксу; відрижку кислим. Стан задовільний, язик обкладений білим нальотом. Живіт при пальпації м’який, помірно болючий. Яке дослідження призначити для встановлення діагнозу?

варіанти відповідей

Фіброгастродуоденоскопію

Ректороманоскопію

Rо–шлунка  

Дуоденальне зондування  

Копрограмму  

Запитання 38

До фельдшера звернувся хворий зі скаргами на сильний стискаючий біль за грудниною, що віддає у ліву лопатку, ліву руку. Фельдшер дав під язик нітрогліцерин. Яке дослідження слід провести?

варіанти відповідей

Електрокардіографію

УЗД серця

Біохімічний аналіз крові

Аналіз крові на глюкозу

Рентгенографію органів грудної клітки

Запитання 39

Жінка звернулась на здоровпункт промислового підприємства із скаргами на біль у дрібних суглобах кистей, ранкову скутість. При огляді: суглоби пальців обох кистей рук деформовані, рухи болісні, обмежені. Вкажіть найбільш імовірний попередній діагноз?

варіанти відповідей

Ревматоїдний артирт

Ревматичний поліартрит  

Системний червоний вовчак  

Склеродермія  

Остеоартроз

Запитання 40

Хвора Р. 54 років, звернулась до фельдшера ФАПу із скаргами на слабкість, сонливість, мерзлякуватість, загальмованість, збільшення маси тіла, закрепи. Визначаються набряки на обличчі, шкіра суха, холодна на дотик, випадіння волосся. Пульс- 55 ударів за 1 хвилину, ритмічний, АТ- 100/75 мм рт.ст. Який інструментальний метод дослідження необхідно призначити хворій для визначення захворювання?

варіанти відповідей

УЗД щитовидної залози

УЗД органів черевної порожнини  

Рентгенографію органів черевної порожнини  

Урографію

Холецистографію  

Запитання 41

До фельдшера ФАПу звернувся хворий зі скаргами на слабкість, виділення до 10 л сечі за добу, спрагу, безсоння, втрату маси тіла. Загальний аналіз сечі: питом вага 1003, глюкози і білка не виявлено. Лейкоцитів 3-4 в полі зору. Рівень глюкози в крові 5,0 ммоль/л. Визначте найбільш імовірний діагноз.

варіанти відповідей

Нецукровий діабет

Цукровий діабет

Тиреотоксикоз

Гіпотиреоз

 Акромегалія  

Запитання 42

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 45 років зі скаргами на різке здуття живота, нестійкий стул, нудоту, яка з’являється після вживання жирної та солодкої їжі. Хворіє близько року. Багато курить, зловживає спиртними напоями. Об-но: шкіра жовтяничного забарвлення; наявність телеангіектазій , гіперемія долонь, асцит. Пальпаторно печінка збільшена, щільна, край загострений. Про яку найбільш вірогідну патологію йдеться мова?

варіанти відповідей

Цироз печінки  

Хронічний холецистит

Виразкова хвороба шлунку  

Хронічний гастрит  

Рак шлунку

Запитання 43

До фельдшера звернувся хворий К., 36 років, зі скаргами на лихоманку, тупі болі в правій поперековій ділянці. Температура тіла піднімається до 39-40°С з остудою. Симптом Пастернацького різко позитивний справа. Ваш попередній діагноз.  

варіанти відповідей

Гострий пієлонефрит  

Гострий глумеролонефрит  

Нирково-кам’яна хвороба  

Гостра ниркова недостатність

Хронічний гломерулонефрит  

Запитання 44

Фельдшера ФАПу викликали до хворої 25 років, яка знаходиться в непритомному стані. Зі слів родичів стан хворої погіршився декілька днів назад, коли підвищилася температура тіла до 38,8°С; появились набряки на обличчі, виділення червоної сечі. В анамнезі: 2 тижні тому хвора перенесла ангіну. Сьогодні стан різко погіршився, появилась нудота, виникли судоми. Об’єктивно: АТ– 190/110 мм рт.ст. Дихання шумне, запах сечовини з рота. Сечовипускання відсутнє. Який найбільш вірогідний діагноз, що зумовлює таку картину?

варіанти відповідей

Гостра ниркова недостатність  

Хронічна ниркова недостатність  

Хронічний пієлонефрит

Гострий пієлонефрит  

Нирково-кам’яна хвороба  

Запитання 45

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 43 років зі скаргами на сильні болі в правому підребер’ї, які з’являються після вживання жирної та гострої їжі. Біль віддає в праву руку, лопатку; нудоту, блювоту. Хвора неспокійна, не знаходить собі місця. Живіт здутий. Шкіра звичайного забарвлення. Температура тіла 36,7°С. Позитивні симптоми Кера, Ортнера. Ділянка жовчного міхура чутлива при пальпації. Сеча і кал звичайного забарвлення. Ваш попередній діагноз?

варіанти відповідей

Жовчокам’яна хвороба  

Гострий гастрит

Хронічний гепатит

Цироз печінки  

Виразкова хвороба  

Запитання 46

До фельдшера ФАПу звернулась хвора П., 55 років, зі скаргами на сухість у роті, спрагу, зниження працездатності, швидку втомлюваність, загальну слабкість, сонливість, свербіж шкіри, втрату маси тіла. Об’єктивно: хвора надмірно огрядна, (зріст 160 см, маса 94 кг). Шкіра суха. Різке погіршення зору. Аускультативно: в легенях везикулярне дихання. Тони серця ослаблені. Пульс - 78 уд/хв., ритмічний. АТ- 150/80 мм рт.ст. Ваш попередній діагноз?

варіанти відповідей

Цукровий діабет  

Гіпотиреоз

Гіпертиреоз

Феохромоцитома

Хвороба Іценка-Кушинга

Запитання 47

До фельдшера ФАПу звернувся хворий К., 30 років, зі скаргами на сухий кашель, інтенсивний біль у правій половині грудної клітки, що посилюється при кашлі, глибокому диханні, підвищення температури тіла до 38,2°С. Захворів п'ять днів тому після переохолодження. Об‘єктивно: лежить на правому боці. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Аускультативно: праворуч вислуховується шум тертя плеври. Найімовірніший попередній діагноз?

варіанти відповідей

Сухий плеврит

Гострий бронхіт

Туберкульоз легень  

Негоспітальна пневмонія

Ексудативний плеврит  

Запитання 48

Хвора С., 26 років, звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на підвищення

температури тіла до 39°С, біль в грудній клітці, що посилюється під час кашлю, кашель з “іржавим” мокротинням, задишку, головний біль, загальну слабкість. Захворювання пов’язує з переохолодженням. Об’єктивно: ЧД – 28 за 1 хв. Під час пальпації відзначається посилене голосове тремтіння в нижніх відділах праворуч, аускультативно – крепітація. Найймовірніший попередній діагноз?

варіанти відповідей

Негоспітальна пневмонія

Ексудативний плеврит

Туберкульоз легень  

Рак легень

Гострий бронхіт

Запитання 49

До фельдшера ФАПу звернулась хвора 42 років, зі скаргами на загальну слабкість, швидку втомлюваність, парестезії пальців кистей, стоп після охолодження та хвилювання, біль в суглобах кистей, стоп, періодичні болі в ділянці серця, задишку при фізичному навантаженні, перебої в роботі серця. Об’єктивно визначається гіперемія пальців кистей, стоп, деформація нігтів, “маскоподібне” обличчя, кисетоподібні складки навколо рота, трофічні розлади шкіри. Найімовірніший попередній діагноз?

варіанти відповідей

Системна склеродермія  

Системний червоний вовчак  

Ревматоїдний артрит  

Дерматоміозит

Ревматична хвороба

Запитання 50

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 65-ти років, який скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, набряки на ногах, відчуття важкості в правому підребер’ї. хворіє близько 10 років. Об’єктивно: шкірні покриви з ціанотичним відтінком. АТ- 140/90 мм рт.ст.ЧСС – 98/хв. Живіт м’який. Печінка виступає з під краю реберної дуги на 3 см. Периферичні набряки на гомілках. Ваш попередній діагноз?

варіанти відповідей

Хронічна серцева недостатність

Хронічний гепатит

Гіпертонічна хвороба

Нейро-циркуляторна дистонія

Цироз печінки

Запитання 51

До фельдшера ФАПу звернулась хвора С., 54 років, яка скаржиться на біль в ділянці серця стискаючого характеру, з іррадіацією в ліве плече, який виникає при фізичному навантаженні. Об’єктивно: шкіра та видимі слизові оболонки чисті. Тони серця ритмічні. АТ- 130/80 мм рт.ст. ЕКГ: ознаки ішемії міокарду. Ваш попередній діагноз?

варіанти відповідей

Стабільна стенокардія напруження

гострий ендокардит

Ревматична хвороба  

Гострий перикардит

Гіпертонічна хвороба

Запитання 52

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 19-ти років, який скаржиться на підвищення температури тіла, біль в ділянці серця, задишку, болі у плечових суглобах. Хворіє останні три дні. Захворювання пов’язує з перенесеною 2 тижні тому ангіною. Об’єктивно: шкірні покриви та видимі слизові покриви чисті. Мигдалики збільшені, рихлі. Тони серця ритмічні. Ваш попередній діагноз?

варіанти відповідей

Гостра ревматична лихоманка  

Гострий міокардит

Ендокардит

Гострий перикардит

Хронічний тонзиліт

Запитання 53

Хворий К., 25 рокiв звернувся до фельдшера ФАПу зi скаргами: на головний бiль, набряки на обличчi, сечу кольору “м’ясних помиїв”, тупий бiль у поперековiй дiлянцi, пiдвищення температури до 37,4oС. Об’єктивно: шкiра блiда, набряки на обличчi. Пульс- 72 удари за 1 хв., ритмiчний, напружений. АТ – 180/110 мм рт.ст. Добова кiльксть сечi – 400 мл. Найiмовiрнiший попереднiй дiагноз?

варіанти відповідей

Гострий гломерулонефрит  

Гострий пієлонефрит

Нирково-кам'яна хвороба

Хронiчний пiєлонефрит  

Гiпертонiчна хвороба  

Запитання 54

Фельдшера викликали до жiнки 22-ох рокiв, яка перебуває у непритомному станi. Зi слiв родичiв вiдомо, що вона з дитинства хворiє на цукровий дiабет. Об’єктивно: дихання глибоке, шумне iз запахом ацетону, шкiра суха, холодна на дотик, зiницi звуженнi, очнi яблука м’якi при пальпацiї. Яке ускладнення у хворої?

варіанти відповідей

Гiперглiкемiчна кома  

Уремiчна кома  

Гiпоглiкемiчна кома  

Печiнкова кома  

Алкогольна кома  

Запитання 55

У пацiєнта з виразковою хворобою шлунка виник “кинджальний” бiль у над черевнiй дiлянцi. Шкiра блiда, язик сухий обкладений. Живiт болючий при пальпацiї, дошкоподiбне напруження м’язiв. Позитивний симптом Щоткiна-Блюмберга. Для якого ускладнення виразкової хвороби характернi такi симптоми?  

варіанти відповідей

Перфорацiя  

Пенетрація

Шлункова кровотеча

Малігнізація

Пілоростеноз

Запитання 56

Хвора К., 48 рокiв звернулася до фельдшера здоровпункту iз скаргами на сильний головний бiль в потиличнiй дiлянцi, який виник 2 години тому пiсля стресової ситуацї, запаморочення, нудоту, бiль у дiлянцi серця. Об’єктивно: обличчя гiперемiйоване, межi серця розширенi влiво на 1 см. Тони серця ритмiчнi, акцент II тону над аортою. АТ - 190/100 мм рт.ст., пульс напружений ритмiчний. У хворої:

варіанти відповідей

Гiпертонiчна хвороба, неускладнений гiпертензивний криз  

Гостра лiвошлуночкова недостатнiсть  

Гiпертонiчна хвороба, ускладнений гiпертензивний криз  

 Стабільна стенокардiя напруження

Iнфаркт мiокарда  

Запитання 57

Хвора Ф., 45рокiв, скаржиться на бiль у дрiбних суглобах кистей рук i стоп, “ранкову скутiсть”, пiдвищення температури до 38оС, загальну слабкiсть. Об’єктивно: стан середньої тяжкостi. Дрiбнi суглоби кистей рук i стоп припухлi, деформованi, шкiра над ними гiперемiйована, гаряча на дотик, рухи в суглобах обмеженi. Найiмовiрнiший попереднiй дiагноз?  

варіанти відповідей

Ревматоi`дний артрит  

Ревматичний артрит  

Остеоартроз

Системний червоний вовчак  

Склеродермія

Запитання 58

У хворого на гострий інфаркт міокарда, якого бригада ШМД транспортує у лікарню, виник напад ядухи, з’явились: інспіраторна задишка, кашель з пінистим, кров’янистим харкотинням, стан важкий, шкіра бліда. Яке ускладнення виникло у хворого?

варіанти відповідей

Набряк легень  

Негоспітальна пневмонія

Кардіогенний шок  

Легенева кровотеча  

Напад бронхіальної астми

Запитання 59

Фельдшер здоровпункту підприємства надає невідкладну допомогу працівнику, у якого раптово почався сильний біль за грудниною, що іррадіює в ліву руку, усувається прийняттям нітгліцерину. Хворий блідий, Ps – 72/хв., АТ– 120/70 мм рт.ст. Про яке захворювання можна подумати?

варіанти відповідей

Стабільна стенокардія напруження

Гіпертонічна хвороба

Напад бронхіальної астми

Серцева астма  

Набряк легень  

Запитання 60

Хвора 45 р. доставлена машиною ШМД до приймального відділення лікарні в

 непритомному стані. Об’єктивно: свідомість порушена, Ps – 130/хв., дихання Куссмауля, запах ацетону з ротової порожнини, шкіра бліда, суха. Для якого стану характерні дані симптоми?

варіанти відповідей

Кетоацидотична кома

Печінкова кома  

Гіпоглікемічна кома  

Гостра судинна недостатність

Ниркова коліка

Запитання 61

У хворого 57 р., який зловживає алкоголем, фельдшер ФАПу при огляді виявив такі ознаки: жовтушність шкіри, “судинні зірочки”, гіперемія долонь, “голова Медузи”, гінекомастія. Для якого захворювання характерні такі симптоми?  

варіанти відповідей

Цироз печінки  

Хронічний холецистит

Жовчнокам’яна хвороба  

Хронічний гепатит

Хронічний панкреатит

Запитання 62

На ФАПі ви обстежуєте хворого 43 років, який постійно проживає у Закарпатті. Останнім часом у нього з’явились скарги на підвищену слабкість, утруднене ковтання, дратівливість, серцебиття, схуднення. Об’єктивно: щитовидна залоза збільшена. Дайте рекомендації щодо продуктів харчування, які необхідно включити в раціон хворого.

варіанти відповідей

Морська риба, морська капуста  

Смажене м’ясо, салат з помідорів  

Яйця, хліб з вершковим маслом  

Твердий сир, йогурт  

Ковбасні вироби, гречану кашу  

Запитання 63

Ви фельдшер ШМД. Хворий 52 р. скаржиться на виражений постійний біль за грудниною, що іррадіює в ліву руку, під ліву лопатку, плече. Хворий збуджений, переляканий, стогне. Біль виник 2 години тому на роботі після нервового перенапруження. Неодноразове вживання нітрогліцерину біль не зняло. Яке захворювання можна запідозрити у хворого?

варіанти відповідей

Інфаркт міокарда  

Стенокардію

Ревматизм

Серцеву астму

Гіпертонічну хворобу  

Запитання 64

До фельдшеру ФАПу звернувся чоловік 52 р., що скаржиться на кашель, слабкість, схуднення, погіршення апетиту, пітливість, особливо вночі. Дані симптоми турбують впродовж місяця. Об’єктивно: tо – 37оС, шкіра бліда, АТ – 100/70 мм рт.ст. Дихання ослаблене справа над верхівкою, тони серця ритмічні, Ps – 90/хв. Що можна запідозрити у хворого?

варіанти відповідей

Туберкульоз легень  

Негоспітальна пневмонія

Бронхоектатична хвороба  

Сухий плеврит

Гострий бронхіт

Запитання 65

До фельдшера ФАПу звернулася хвора, 37 років, зі скаргами на серцебиття, підвищену дратівливість, плаксивість, тремтіння тіла, загальну слабкість, tо – 37,0-37,5оС, пронос, схуднення. В анамнезі часті нервові перенапруження впродовж 3-х років. Об’єктивно: хвора зниженого харчування. Шкіра волога, тремор пальців рук. Позитивні очні симптоми.Щитоподібна залоза збільшена. Тахікардія, тони серця звучні. Рs – 110/хв., АТ – 160/70 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?

варіанти відповідей

Гіпертиреоз

Гіпертонічна хвороба

Гіпотиреоз

Ендемічний зоб  

Хвороба Іценка-Кушинга  

Запитання 66

Виклик ШМД до хворої 47 років, зі скаргами на млявість, виражену сонливість і

мерзлякуватість, рідке серцебиття, головний біль, здуття живота, закреп. В анамнезі гіпотиреоз. Об’єктивно: хвора бліда, адинамічність обличчя, вузькі очні щілини, збільшені ніс та губи. Мова уповільнена. Шкіра суха, холодна на дотик. Тони серця глухі. tо – 34,3оС, Рs – 40/хв., АТ – 90/70 мм рт.ст. Яке ускладнення може розвинутися у хворої?

варіанти відповідей

Гіпотироїдна кома  

Гіперглікемічна кома  

Гіпоглікемічна кома  

Тиреотоксична кома  

Тиреотоксичний криз  

Запитання 67

До фельдшера здоровпункту звернулася хвора, 50 років. Скаржиться на спрагу, сухість і свербіння шкіри, часте сечовипускання , значно схудла. З анамнезу: хворіє близько року. За останній рік значно погіршився зір. Об’єктивно: шкіра суха, нігті ламкі, волосся рідке. ЧД – 16/хв. Діяльність серця ритмічна, тони приглушені. Рs – 78/хв., АТ – 150/85 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?

варіанти відповідей

Цукровий діабет  

Гіпертонічна хвороба  

Мікседема

Нецукровий діабет  

Хвороба Іценка-Кушинга  

Запитання 68

До фельдшера ФАПу звернулася жінка, 42 років, скаржиться на загальну слабкість, неприємне відчуття в ділянці серця, утруднення дихання, ковтання. Багато років мешкала на Закарпатті. Об’єктивно: шкіра волога. Щитоподібна залоза збільшена. Рs – 72/хв., АТ – 120/70 мм рт.ст. уміст Т3, Т4 в межах норми. Який найбільш імовірний діагноз?

варіанти відповідей

Ендемічний зоб  

Акромегалія  

Гіпотиреоз  

Гіпертиреоз

Нецукровий діабет 

Запитання 69

У чоловіка Л.,32 років, виразкова хвороба шлунка багато років. Звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на постійний біль у животі, який посилюється надвечір, відрижку, що має запах зіпсованого яйця, блювання зранку їжею, спожитою кілько днів тому, схуднення. При рентгенологічному обстеженні: розширення шлунка, затримка барієвої суміші. Яке ускладнення виразкової хвороби виникло у хворого?

варіанти відповідей

Стеноз воротаря

Малігнізація  

Пенетрація  

Перфорація 

Шлункова кровотеча  

Запитання 70

Хвора В., 26 років, знаходиться на диспансерному обліку у фельдшера ФАПу з приводу хронічного гастриту типа В. Яка найбільш вірогідна причина гастриту?  

варіанти відповідей

Бактерія Helicobacter pylori  

Дуоденогастральний рефлюкс  

Зловживання алкоголем  

Нерегулярне харчування  

Тютюнопаління

Запитання 71

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 58 років, зі скаргами на вологий кашель з виділенням слизисто-гнійного мокротиння у кількості до 200-500 мл на добу, має неприємний запах, кровохаркання, відсутність апетиту, зниження маси тіла. Палить 35 років. Який діагноз можна встановити?

варіанти відповідей

Бронхоектатична хвороба  

Хронічний обструктивний бронхіт  

Гострий бронхіт

Рак легенів  

Туберкульоз легень  

Запитання 72

Виклик ШМД до хворого Д., 49 років. Він прокинувся від нападу сильного болю за грудниною, приймав нітрогліцерин, біль не вщухає вже 3 години. Турбує різка слабкість, задишка. Напередодні посварився з дружиною. На ЕКГ – зубець Q - широкий, глибокий, інтервал S-T вищий від ізолінії, ймовірна дуга Парді. Ваш діагноз?  

варіанти відповідей

Гострий Q-інфаркт міокарда

Прогресуюча стенокардія

Стабільна стенокардія напруження  

Хронічна серцева недостатність

Гостра серцева недостатність  

Запитання 73

До фельдшера медичного коледжу звернувся студент Р., 16 років зі скаргами на біль в колінних суглобах, їх припухлість, t° - 38,8°С. Такий стан після перенесеної ангіни 2 тижня тому. При огляді: шкіра бліда, зниженого харчування, рухи в колінних суглобах різко болісні. Тони серця приглушені, м’ який систолічний шум над верхівкою. АТ- 100/60 мм рт.ст., пульс - 90/хв. Зів гіперемійований, мигдалики рихлі з гнійними пробками. Який найбільш імовірний діагноз?

варіанти відповідей

Гостра ревматична лихоманка

Гострий міокардит  

Гострий інфекційний ендокардит  

Інфекційно-алергійний поліартрит

Ревматоїдний артрит

Запитання 74

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 42 років із скаргами на нападопоподібний кашель з незначним виділенням слизисто-гнійного харкотиння, яке тяжко відкашлюється, задишку з утридненим видихом. Хворіє 5 років. Об’єктивно: діжкоподібна грудна клітка, аускультативно - сухі свистячі та поодинокі вологі хрипи. Про яке захворювання можна думати?

варіанти відповідей

Хронічний обструктивний бронхіт  

Гострий бронхіт  

Негоспітальна пневмонія  

Сухий плеврит  

Ексудативний плеврит   

Запитання 75

До фельдшера ФАПу доставлено пацієнтку 50 років зі скаргами на стискаючий біль в серці, біль в потиличній ділянці, задишку з виділенням пінистого кров’янистого харкотиння. Об’єктивно: аускультивно – велико- та середньопухирчасті вологі хрипи. АТ – 200/110 мм рт.ст., ЧСС – 120 уд./хв. Визначте, яке ускладнення виникло у пацієнтки.

варіанти відповідей

Набряк легень  

Інфаркт міокарду

Напад бронхіальної астми

Гостра правошлуночкова недостатність  

Гостра судинна недостатність  

Запитання 76

 Фельдшер ФАПу доставив пацієнта 66 років у відділення інтенсивної терапії з діагнозом:  ІХС. Прогресуюча стенокардія, кардіосклероз. Який основний патофізіологічний механізм лежить в основі розвитку гострих коронарних синдромів?

варіанти відповідей

Тромбоз коронарної артерії  

Мікроциркуляторні зміни  

Атеросклероз коронарної артерії  

Гострий міокардит

Дифузний кардіосклероз  

Запитання 77

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка С., 45 років, зі скаргами на ниючий біль у правому підребер’ї, гіркоту в роті, нудоту, блювання. Позитивні симптоми Ортнера та Кера. Яке захворювання слід запідозрити?  

варіанти відповідей

Хронічний холецистит  

Хронічний гастрит  

Хронічний ентерит  

Хронічний панкреатит  

Хронічний гепатит  

Запитання 78

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка П., 37 років, зі скаргами на болі ниючого характеру по всьому животу, але частіше в лівій здухвинній ділянці, які виникають через  7-8 годин після їжі, вночі або під ранок. Ваш попередній діагноз.

варіанти відповідей

Хронічний коліт  

Хронічний гастрит  

Хронічний ентерит  

Хронічний холецистит  

Хронічний гепатит  

Запитання 79

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт Р., 20 років, зі скаргами на болі ниючого характеру в поперековій ділянці, підвищення to тіла до 38,5oС. Симптом Пастернацького позитивний справа. Загальний аналіз сечі: лейкоцитурія, бактеріурія. Ваш попередній діагноз.

варіанти відповідей

Гострий пієлонефрит  

Хронічний холецистит  

Хронічний гломерулонефрит  

 Гострий гломерулонефрит  

Нирковокам’яна хвороба  

Запитання 80

До фельдшера ФАПу звернулась хвора Д., 34 років зі скаргами на відчуття серцебиття, дратівливість, поганий сон. Об’єктивно: хвора збуджена, екзофтальм, блиск очей, збільшення щитоподібної залози. ЧСС - 120 уд./хв. АТ- 150/90 мм рт.ст. Ваш попередній діагноз.

варіанти відповідей

Гіпертиреоз

Ендемічний зоб  

Гіпотиреоз 

Цукровий діабет

Гіпертонічна хвороба

Запитання 81

Фельдшер ФАПу прибув на виклик до пацієнта М., 25 років, аускультативно виявив у нижній частці правої легені бронхіальне дихання, там же визначив посилення голосового тремтіння. При якому захворюванні посилюється голосове тремтіння?  

варіанти відповідей

Негоспітальна пневмонія  

Емфізема легень  

Прогресуюча стенокардія 

Бронхіальна астма     

Гострий бронхіт  

Запитання 82

Фельдшер ФАПу доставив хвору К., 36 років, в ревматологічне відділення з приводу ревматоїдного артриту. Назвіть найбільш ранній клінічний симптом даного захворювання.

варіанти відповідей

Ранкова скутість суглобів кистей  

Ульнарна девіація кистей  

Летючий характер болю

Геморагічний висип  

Носові кровотечі  

Запитання 83

У хворого на бронхіальну астму почався сухий кашель, виникла гостра нестача повітря,

 дихання утруднилось, видих здійснюється зі свистом і чути на віддалі. Який препарат

 потрібно приготувати для надання невідкладної допомоги?  

варіанти відповідей

Розчин еуфіліну  

Розчин корглікону  

Розчин строфантину  

Розчин глюкози  

Розчин дибазолу  

Запитання 84

На прийом звернулася хвора 48 р. зі скаргами на головний біль у потиличній ділянці, шум у вухах, швидку втомлюваність, фізичну слабкість. Об’єктивно: межі серця розширені вліво. Вислуховується акцент другого тону над аортою. Ps – 95/хв. АТ – 185/100 мм рт.ст. Вкажіть, яке усладнення розвинулось у пацієнтки?

варіанти відповідей

Гіпертонічний криз   

Серцева астма  

Набряк легенів

Судинна недостатність   

 Інсульт  

Запитання 85

До Вас звернувся хворий зі скаргами на слабкість, підвищення to тіла, болі в колінних суглобах. З анамнезу відомо, що місяць тому переніс ангіну. Розвиток якого захворювання можна запідозрити:

варіанти відповідей

Ревматична хвороба

Ревматоїдний артрит  

Остеомієліт 

Туберкульоз кісток суглобів  

Деформуючий остеоартроз

Запитання 86

Хворий відмічає втрату апетиту, нудоту, блювання вжитою їжею, відчуття важкості, розпирання та біль у надчеревній ділянці. Даний стан хворий пов’язує зі споживанням 3 години тому недоброякісної їжі. Яке захворювання можна запідозрити?

варіанти відповідей

Гострий гастрит  

Гострий холецистит

Рак шлунка   

Хронічний панкреатит

Цироз печінки  

Запитання 87

У хворої 20р.,через два тижні після перенесеної ангіни, раптово виникли скарги на головний біль, набряк обличчя, зменшення виділення і кров’янисте забарвлення сечі. Об’єктивно: температура тіла 37,4oС, шкіра бліда, повіки припухлі. АТ- 180/100 мм рт.ст. Аналіз сечі: білок - 2 г/л, еритроцити - 100 в полі зору. Про яке захворювання можна подумати:  

варіанти відповідей

Гострий гломерулонефрит  

Хронічний гломерулонефрит  

Гострий пієлонефрит  

Хронічний пієлонефрит  

Гострий цистит  

Запитання 88

Хворий 42 р. скаржиться на виражену слабкість, кровоточивість ясен, біль у горлі при ковтанні, біль у кістках, підвищення температура тіла до 39,5oС. Протягом двох тижнів хворіє ангіною. Об’єктивно: стан тяжкий. На шкірі живота і кінцівок – геморагічні висипання. Мигдалики збільшені, їх поверхня вкрита брудним сірим нальотом. Пальпуються збільшені лімфовузли. У крові: Hb – 70 г/л; ер. – 3,1*1012/л; лейк. - 19,6*109/л; Тр. - 190*109/л; еоз. – 1%; n. – 3%; сегм. – 8%; лімф. – 4%; мон. – 5%; бласні клітини – 79%; ШОЕ – 56 мм/год. Вкажіть захворювання, якому найбільше відповідає клінічна картина.

варіанти відповідей

Гострий лейкоз

Залізодефіцитна анемія

Геморагічний васкуліт  

Гемофілія  

Тромбоцитопенічна пурпура  

Запитання 89

Хвору турбує загальна слабкість, мерзлякуватість, погіршення пам'яті. Вважає себе хворою упродовж 2-х років. Хвора надмірного харчування, шкірні покриви бліді, обличчя одутле. На нижніх кінцівках – набряки. Рs – 50/хв. АТ- 100/55 мм рт.ст. Про який патологічний стан можна подумати?  

варіанти відповідей

Гіпотиреоз

Ендемічний зоб  

Тиреотоксикоз

Атеросклероз  

Акромегалію  

Запитання 90

У лікарню звернувся хворий 42 років зі скаргами на приступоподібний біль за грудниною з іррадіацією в ліву лопатку. Біль з'являється при значному фізичному навантаженні, триває 5-10 хвилин і проходить в спокої. Хворіє 2 тижні. Який попередній діагноз?

варіанти відповідей

ІХС. Стенокардія, що вперше виникла  

ІХС. Прогресуюча стенокардія  

ІХС. Гострий інфаркт міокарда

ІХС. Стабільна стенокардія напруження

ІХС.Стенокардія Принцметала

Запитання 91

У хворого 50 років після надмірного вживання їжі та алкоголю раптово виник інтенсивний біль в епігастральній ділянці, який супроводжувався нудотою, блюванням та здуттям живота. Пульс 100/хв, аритмічний, екстрасистолія. АТ - 90/60 мм рт.ст. Тони серця різко послаблені. Лейкоцитоз -13,8х109/л. ЕКГ - інтервал ST у відведеннях ІІІ і aVF вище ізолінії на 6 мм. Яка патологія розвинулась у хворого?

варіанти відповідей

ІХС. Гострий інфаркт міокарда  

Гострий панкреатит  

Гострий холецистит  

Перфорація виразки шлунка  

Харчова токсикоінфекція  

Запитання 92

Чоловік 42 років доставлений у лікарню зі скаргам на стискаючий та пекучий біль в ділянці серця з ірадіацією в ліве плече та ліву лопатку, задишку, різку кволість. Больовий синдром виник вперше в житті після емоційного перенапруження, триває близько години. Об'єктивно: Ps - 98/хв, ритмічний. АТ - 130/80 мм рт.ст. Тони серця приглушені, шумів немає. На ЕКГ депресія сегменту ST та негативний зубець Т у відведеннях І, avL, V1-V4. Який найбільш ймовірний діагноз?  

варіанти відповідей

ІХС. Гострий інфаркт міокарда

ІХС. Стабільна стенокардія напруження

ІХС. Прогресуюча стенокардія

ІХС. Стенокардія спокою

Нейроциркуляторна дистонія

Запитання 93

Хворий Чоловік 38 років протягом двох тижнів відзначає стискаючий біль у верхній третині груднини, що виникає при підйомі на 3-й поверх та триває до 5-10 хвилин. Об'єктивно: ЧСС = 82 в хвилину; АТ= 120/80 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?

варіанти відповідей

ІХС. Стенокардія,що вперше виникла   

ІХС. Гострий інфаркт міокарду

ІХС.Стабільна стенокардія напруження III ф.к

ІХС. Стабільна стенокардія напруження IV ф.к.

Нейроциркуляторна дистонія

Запитання 94

Хворий 54 роки скаржиться на тривалий кашель з виділенням гнійного харкотиння до 150 мл за добу. В останній рік схуд, посилилась задишка, ціаноз губ, пальці у вигляді  ”барабанних паличок”. Над легенями – притуплення перкуторного звуку, дихання  везикулярне послаблене, в нижньо-задніх відділах вологі та розсіяні сухі хрипи. Який  діагноз найбільш вірогідний?

варіанти відповідей

Бронхоектатична хвороба

Аспіраційна пневмонія

Хронічний обструктивний бронхіт

Абсцес легені

Рак легенів

Запитання 95

Фельдшера викликали до чоловіка 52 років зі скаргами на біль у правій половині грудної клітки, кашель з виділенням невеликої кількості „іржавого” мокротиння, підвищення температури до 40оС. Перкуторно – притуплений звук від кута правої лопатки донизу. Аускультативно - там же ослаблене везикулярне дихання. Найімовірніший попередній діагноз?

варіанти відповідей

Негоспітальна пневмонія

Гострий бронхіт  

Бронхоектатична хвороба  

Емфізема легень  

Пневмосклероз 

Запитання 96

До чоловіка 50 років викликали фельдшера ШМД, який скаржиться на інтенсивний пекучий біль за грудниною з іррадіацією у ліву руку, який триває понад годину, не знімається нітрогліцерином. На ЕКГ – ознаки гострого інфаркту. Невідкладна допомога при больовому синдромі включає введення:

варіанти відповідей

Фентанілу, дроперидолу

Еуфіліну, ефедрину

Папаверину, лазиксу

Дибазолу, атропіну

Строфантину, корглікону

Запитання 97

До фельдшера звернулась жінка 20 років зі скаргами на ниючий біль у правому підребер’ї, нудоту, гіркоту у роті. Найімовірніший попередній діагноз?

варіанти відповідей

Гіпомоторна дискінезія жовчного міхура  

Гіпермоторна дискінезія жовчного міхура  

Жовчнокам’яна хвороба  

Хронічний панкреатит

Хронічний ентероколіт

Запитання 98

До фельдшера звернулась жінка 35 років зі скаргами на дратівливість, плаксивість, серцебиття. При огляді: екзофтальм. Збільшена щитоподібна залоза. Пульс 100 за хвилину. Найімовірніший попередній діагноз?

варіанти відповідей

Тиреотоксикоз

Гіпотиреоз  

Ендемічний зоб

Акромегалія  

Цукровий діабет  

Запитання 99

На здоровпункті швейної фабрики проводиться диспансеризація. Жінці із

 ревмокардитом призначена вторинна профілактика ревматизма. Що до неї відноситься?

варіанти відповідей

Введення біциліну - 5

Своєчасне виявлення стрептококової інфекції  

Своєчасне лікування стрептококової інфекції  

 Загартовування організму  

Дотримання санітарно-гігієнічних правил

Запитання 100

До чоловіка 35 років викликали фельдшера ШМД. Скарги хворого на утруднення носового дихання та ковтання. Обличчя, слизова оболонка носа, гортані та язика набряклі. Ці симптоми з’явились після укусу комахи. Введення димедролу стан не поліпшило. Діагноз: набряк Квінке. Який препарат слід ввести при даному стані?

варіанти відповідей

Преднізолон  

Аспірин  

Баралгін  

Клофелін  

Мезатон  

Запитання 101

Паціент 40-ка років скаржиться на сухість у роті, спрагу, загальну слабкість. При обстеженні визначається полідипсія, поліурія, поліфагія. Для якого захворювання характерні ці скарги?

варіанти відповідей

Цукровий діабет  

Мікседема  

Рак шлунка  

Виразкова хвороба  

Ендемічний зоб  

Запитання 102

На приеме пациентка 46 л., у которой после удаления части щитовидной железы появились слабость, сонливость, зябкость, повышение массы тела. Признаками какого заболевания могут бать эти симптомы?  

варіанти відповідей

Гипотиреоз  

Тиреотоксикоз  

Ожирение  

Эндемический зоб  

Болезнь Иценко-Кушинга

Запитання 103

Пациентка 56 л. с избыточной массой тела жалуется на боли в правом подреберье после приема жирной пищи на протяжении года. Объективно: при пальпации болезненность в правом подреберье, положительный симптом Ортнера. Печень не увеличена. Наиболее вероятен диагноз:

варіанти відповідей

Хронический холецистит  

Хронический панкреатит  

Острый гастрит  

Хронический гепатит  

Язвенная болезнь желудка

Запитання 104

Бригада скорой помощи вызвана к пациентке А. 26 л., которая жалуется на повышение tо до 39оС , боли в грудной клетке. Объективно: перкуторно ниже угла лопатки справа звук тупой, здесь же прослушивается бронхиальное дыхание, крепитация. Наиболее вероятный диагноз:

варіанти відповідей

Негоспитальная пневмония

Госпитальная пневмония

Экссудативный плеврит  

Сухой плеврит  

Острый бронхит  

Запитання 105

Фельдшер СМП оценивает ЭКГ пациента с подозрением на инфаркт миокарда, какие изменения на ЭКГ характерны для острого инфаркта миокарда?  

варіанти відповідей

Дуга Парди  

Экстрасистолия

Отрицательный зубец Р  

Тахикардия 

Брадикардия  

Запитання 106

Пациентка 42 л. жалуется на слабость, одышку, пристрастие есть мел, которые возникли месяц назад. Кожные покровы бледные. В общем анализе крови - гипохромная анемия. Какие препараты будут использованы для лечения пациентки?

варіанти відповідей

Фервекс

Витамин В12  

Фолиевая кислота  

Преднизолон 

Витамин Д

Запитання 107

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка зі скаргами на серцебиття, поганий сон, дратівливість, пітливість, плаксивість. При огляді: очі широко розплющені, блищать, мигання рідке, шкіра волога, гаряча, руки тремтять. Збільшена щитоподібна залоза. Температура тіла 39,3оС, пульс – 140 уд за 1хв. АТ- 150/70 мм рт.ст. Основним у встановленні діагнозу захворювання є визначення:  

варіанти відповідей

Підвищення концентрації Т3 і Т4 в крові

Підвищення концентрації глюкози в крові  

Зменшення кількості лейкоцитів в крові  

Підвищення рівня тестостерону в крові  

Зменшення концентрації Т3 і Т4 в крові  

Запитання 108

До фельдшера звернулась пацієнтка зі скаргами на мерзлякуватість, закрепи,

сонливість, зниження пам’яті. Об’єктивно – обличчя амімічне, набряки, очні щілини звужені, товсті ніс і губи, шкіра суха. АТ- 90/55 мм рт.ст., пульс- 52/хв. Для якого захворювання характерні ці симптоми?

варіанти відповідей

Гіпотиреозу

 Гіпертиреозу  

Ендемічного зобу

Еутиреоїдного зоба  

Тиреоїдиту

Запитання 109

Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта зі скаргами на постійний біль у животі, який починається надвечір, відрижку, що має запах зіпсованого яйця, блювання їжею, з’їденою напередодні. В анамнезі виразкова хвороба шлунка. Яке ускладнення виникло у пацієнта?

варіанти відповідей

Пілоростеноз

Пенетрація 

Перфорація  

Шлункова кровотеча  

Малігнізація  

Запитання 110

Пацієнтка звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на підвищення температури тіла до субфебрильних цифр ввечері, біль в колінних, ліктьових суглобах “летючого характеру”. В анамнезі – часті ангіни. Перелічені симптоми характерні для:  

варіанти відповідей

Ревматичного поліартриту

Остеоартрозу  

Ревматоїдного артриту  

Дерматоміозиту

Системної склеродермії  

Запитання 111

Фельдшер ШМД обслуговує виклик до пацієнта з бронхіальною астмою. Напад ядухи триває 3 години. Інгаляції сальбутамолу, внутрішньовенне введення еуфіліну ефекту не дали. Об’єктивно: вимушене положення тіла, дистанційні сухі хрипи. Для надання невідкладної допомоги доцільно застосувати:  

варіанти відповідей

Преднізолон

Лазолван 

Вікасол

Фентаніл

Астмопент

Запитання 112

Фельдшера ШМД викликали до пацієнта, у якого через 30 хвилин після вжалення бджоли з’явились різка слабкість, головний біль, нудота, охриплість голосу. Об’єктивно: шкірні покрови обличчя, повіки, губи набрякли. Набряк щільний, при натисканні не залишається ямки. Пульс – 88/хв, ритмічний. АТ – 110/60 мм рт.ст. Фельдшер застосував для

 невідкладної допомоги:

варіанти відповідей

Преднізолон

Корглікон 

Мезатон  

Но-шпу  

Анальгін

Запитання 113

Фельдшер ШМД обслуговує виклик до пацієнта, який скаржиться на біль у ділянці серця стискаючого характеру з іррадіацією в ліве плече, лопатку. Біль триває 5 хвилин. Для невідкладної допомоги фельдшер використає в першу чергу:  

варіанти відповідей

Нітрогліцерин

Еуфілін  

Димедрол  

Натрія хлорид  

Преднізолон  

Запитання 114

Хворий скаржиться на різкий головний біль у потилиці пульсуючого характеру, миготіння “мушок” перед очима, нудоту, артеріальний тиск -180/120 мм рт.ст. Який стан розвинувся у хворого?

варіанти відповідей

Гіпертонічний криз  

Напад стенокардії  

Гострий інфаркт міокарда  

Серцева астма

Непритомність

Запитання 115

 Хвора 26 років, страждає на ІХС протягом 10 років, спостерігаються напади болю за грудниною стискаючі , до 5 хвилин, знімаються прийняттям 1 таблетки нітрогліцерину. Під час останнього нападу біль був особливо сильним, тривалішим - до 15 хвилин, вщух після прийому другої таблетки нітрогліцерину; АТ – 160/100 мм рт.ст. Як фельдшер має оцінити таку клінічну ситуацію?  

варіанти відповідей

Прогресуюча стенокардія  

Стабільна стенокардія напруження

Гострий інфаркт міокарда

Гіпертонічний криз  

Хронічна серцева недостатність

Запитання 116

Хворий 28 років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на слабкість,втомлюваність,підвищення температури до 38,5оС, сухий кашель. Захворів гостро, 3 доби тому, пов’язує з переохолодженням. Об’єктивно: частота дихань 32 за хвилину, аускультативно

 – сухі хрипи на тлі ослабленого дихання в нижніх відділах правої легені, тони серця ритмічні, дещо приглушені, пульс 98 за хвилину, АТ- 110/70 мм рт.ст. Для якого захворювання характерна така картина?  

варіанти відповідей

Негоспітальна пневмонія

Абцес легенів

Бронхіальна астма  

Серцева астма  

Гострий бронхіт  

Запитання 117

Хвора 50 років протягом 8 років страждає на гіпертонічну хворобу, приймає призначені лікарем засоби. Які продукти фельдшер має рекомендувати хворій для корекції гіпокаліємії?  

варіанти відповідей

Печену картоплю, родзинки, банани

Печінку, м'ясо, яйця  

Молоко, сир,сметану  

Зелену цибулю, лимони, шипшину

Морепродукти, горіхи, оливи

Запитання 118

Хвора 22 років звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на неприємні відчуття у ділянці серця. 2 тижні тому перенесла ангіну. При огляді: шкіра бліда, температура 37,3оС, тони серця приглушені, АТ- 100/60 мм рт.ст. Для якого захворювання характерні такі симптоми?

варіанти відповідей

Гостра ревматична хвороба

Ревматичний поліартрит  

Гострий перикардит

Гострий ендокардит

Гострий гломерулонефрит

Запитання 119

Хвора жінка скаржиться на головний біль, нудоту, блювання. При обстеженні звертає увагу рівень АТ- 210/110 мм рт.ст. Який препарат треба ввести у даному випадку?  

варіанти відповідей

Клофелін 0,01% - 1,0 мл  

Платифілін 0,2% - 1,0 в/м  

Аналгин 50% - 2,0 в/м  

Димедрол 1% - 1,0 в/м  

Атропін 0,1% - 0,5 п/ш  

Запитання 120

До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 38 років зі скаргами на біль в поперековій ділянці,часте, болісне сечовипускання, сеча каламутна, t°- 37,6°С. Вважає себе хворим 2 роки. Об'єктивно: шкіра бліда, невеликі набряки під очима, симптом Пастернацького позитивний. Ваш попередній діагноз?  

варіанти відповідей

Хронічний пієлонефрит

Хронічний гломерулонефрит  

Гострий пієлонефрит  

Гострий гломерулонефрит  

Нирковокам'яна хвороба  

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест