Приниженим і знищеним відчув себе герой, коли …
17. В. Підмогильний започаткував в українській літературі
Як склалися подальші стосунки Степана з Надією (В.Підмогильний "Місто") ?
У романі В.Підмогильного «Місто» Степан Радченко, «завойовуючи» місто, змінює
Степан Радченко (В.Підмогильний "Місто") їде до міста, щоб
Кульмінацією в романі "Місто" є
Роман "Місто" закінчується реченням
Вишуканість і самозакоханість - це риси
Перше оповідання Степан Радченко написав про
Слова із роману В. Підмогильного "Місто": " Як можна бути вільним, Евкріте, коли маєш тіло" є
Проглядаючи повість М. Коцюбинського, Спепан дійшов думки:
Про кого сказано " В її умінні любити не було нічого штучного, хоч слово "любов" було найулюбленішим її жартом ... Ніколи ні про що серйозно не казала , ніколи не турбувала його своєю душею..."
Кому належать слова: «...ціле своє життя я невпинно топився»?
За чиїм кресленням було збудовано корабель для зйомок?
«...білоголова, стрижена, в англійській блузці, поклавши довгі ноги на стілець перед собою». Це:
Про кого сказано: «В історії Великого Кіно — в нього почесне місце відданого й невтомного працівника, непомітного, скромного й упертого в роботі. Розповідали, що він показував теслі, як тримати сокиру, а маляреві — пензель. Як зробити краще форму для пап'є-маше й як швидше вийняти звідти масу застиглого картону. Як обробляти вогнем дерево, щоб воно виглядало старим і красивим, як з мішків швидко мати гобелени».
Про кого сказано: «Наречена, що для неї я жив ціле життя, їй присвятив сталеву шпагу й за неї підставляв під мечі важкий щит…. Для неї я був сміливий і впертий, заради неї я хотів бути в першій лаві бійців — бійців за її розквітання. Для неї я полюбив море, поставив на гербі якір, залізний важкий якір, що його приймають усі моря світу, і колишеться над ним могутній корабель».
Назвіть ім’я героя. «Тепер старший син відбуває повітряні рейси Оде — Індія. Я іноді дістаю від нього привітання з дороги. І разом з його голосом чую плескіт океану під його безшумним самольотом. "Тату, — гукає він мені, — я бачу хвилі, що посивіли, як твоє волосся! Тату, зараз буде буря! Я забираю височінь. Ось мене вкрила росою хмара. Привіт тобі, тату!"
Про кого сказано? «Професія мого сина — писання книжок. Це визнало кілька авторитетів у цій справі. Я посміхаюся сам до себе. Як усе змінилося на світі! Колись, за моїх молодих часів, люди, що писали книжки, прагнули комфорту, розкішної кімнати і спокійного сидячого життя».
Назвіть ім’я героя. "Громадяни, — закричав я, — ми їдемо на південь. Нас продано в армію. Ми будемо в африканських пустелях битися з чорними повстанцями. Ми вже не люди. Світ хоче нас умертвити, та ще й з вигодою для себе". Говорив я ще багато дечого, оповідаючи про своє перебування на Пао та на Яві. Ми піднімали бунт на кораблі. Ми вирішили це зробити, заволодіти бригом й попливти на північ».
Хто є прототипом То-Ма-Кі
Якому персонажу роману "Майстер корабля" відповідає сюжетна лінія: "пригоди на Філіппінах - перебування в концтаборі - у наймах в румунського рибалки - порятований Севом і То-Ма-Кі - рятує То-Ма-Кі - вистругує "майстра" для корабля"?
Твору «Майстер корабля» властиві ознаки
Прототипом поета Вигорського із роману В. Підмогильного "Місто" є ...
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома