«Осадництво» — це...
У складі якої держави українські землі мали назву «східні креси»?
На початку 1920-х рр. польський уряд поділив територію країни на дві господарські зони: Польщу «А» та Польщу «Б». Що стало одним із наслідків такого кроку для соціально-економічного розвитку західноукраїнських земель?
Назву якого договору пропущено в цитованому документі:
«У 1923 р. Рада послів Антанти в Парижі надала Польщі всі юридичні права на володіння Східною Галичиною. Рада визнала східні кордони Польської держави, встановлені ___»?
Визначте заходи, що характеризують політику польського уряду щодо українських земель у 1927–1937 рр.
Укажіть подію, що викликала такий коментар сучасника:
«Відділи озброєної жандармерії та кавалерійські полки з артилерією за наказом польської влади пішли хрестовим походом проти беззбройного українського населення Східної Галичини. Шляхи цих каральних експедицій позначені ганебним насильством над українським населенням, руйнуванням і нищенням бібліотек, будинків просвітніх і економічних організацій та різного приватного майна...»
Для якого року були характерними події, описані в уривку з історичного джерела: «У селі Копилів Сокальського повіту Львівського воєводства знищене приміщення читальні, подерто бібліотечні книжки і портрети Шевченка і Франка. Після знищення читальні установлено людей перед читальнею і змушено їх кричати: "Хай живе Пілсудський!"...»?
Політика якої країни щодо українських земель описана в уривку з історичного джерела: «Уряд запланував високі темпи «осадження» колоністів на Східних кресах: у 1921 році – 8 тис. осіб, у 1922 році – 20 тис. осіб…»?
Який варіант заповнення пропусків у поданому нижче твердженні є правильним?
«У ____________ році Рада послів __________ в Парижі надала Польщі всі юридичні права на володіння __________. Рада офіційно визнала східні кордони Польської держави, встановлені __________».
Укажіть, у якій державі проживала найбільша кількість українців — вихідців із західноукраїнських земель
Укажіть, які галузі промисловості були найбільш розвиненими на території Польщі«Б».
Укажіть, яке поняття відповідає наведеному визначенню: процес злиття одного народу з іншим, результатом якого є втрата одним із народів своєї мови, культури, релігії, звичаїв, національної самосвідомості. Цей процес може бути як природнім, так і примусовим.
Як називалася політика польського уряду, яка була спрямована на якомога швидшу асиміляцію українців?
Західноукраїнські землі наприкінці 1920х років перебували під владою.....
Політичний статус Західної України у складі Польщі в 1920-1930-ті рр. характеризувався....
У якому ланцюжку позначені воєводства, що були утворені польською владою на території Східної Галичини (законом від 26 вересня 1922 р. польський уряд надавав самоврядування)?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома