4 березня 1923 р. Рада послів Антанти в Парижі надала Польщі всі юридичні права на володіння
Яке з визначень розкриває зміст поняття «осадництво»?
Хто був першим керівником (головою проводу) Організації українських націоналістів?
У якому році відбулися події, що увійшли в історію під назвою «Татарбунарське повстання»?
Як називалися збройні сили Карпатської України?
У якій країні Східної Європи в 1920—1930-ті рр. були розташовані легальні українські вищі навчальні заклади?
Яка політична партія, що діяла на Західній Україні в 1930-х рр., використовувала терористичні методи боротьби?
Проаналізуйте листівку, зображену на фото, та виконайте завдання.
Листівку присвячено події, що була передумовою для
Історик Я. Грицак у праці «Нариси історії України» зазначив:
«...Політика стосовно національних меншин стала пробним каменем для демократичного устрою тих держав, які виникли в Центральній та Східній Європі після Першої світової війни».
Яка країна, на думку автора та більшості істориків, у період 1920-х - 1930-х рр. стала «єдиною, яка більш-менш задовільно склала цей іспит на демократію...» стосовно українців?
У якому уривку з історичного джерела відображено один із заходів, спрямованих на асиміляцію українців у 1920–1930-х роках?
А Міністерство освіти категорично відхилило прохання відкрити школи з викладанням українською мовою, наголосивши, що громадяни зобов’язані давати своїм дітям освіту тільки в ...школах з румунською мовою викладання».
Б
«На Волині та Поліссі осаджено понад 8 тисяч родин військових. Дано їм, за урядовим розпорядженням, землі від 20 до 80 га, деревину на будівництво, грошей чимало».
В
«Країна русинів на південь від Карпат буде мати окремий сойм. Цей сойм буде виконувати владу в усіх мовних, шкільних, релігійних питаннях краю».
Г
«Відновлюються культурні товариства, театральні трупи, студентські гуртки та органи преси. За таких обставин можна було думати про відродження українського життя в обмежених рамках».
Яка подія спонукала до ухвалення цитованого документа? «1. Карпатська Україна є незалежна Держава. 2. Назва Держави є Карпатська Україна. 3. Карпатська Україна є республіка на чолі з президентом, вибраним Сеймом Карпатської України. 4. Державною мовою Карпатської України є українська мова. 5. Барвами державного прапора Карпатської України є синя і жовта...»
Український таємний університет у 1920-ті рр. діяв на території
Які з цих партій Галичини були нелегальними?
Укажіть подію, що викликала такий коментар сучасника:
«Відділи озброєної жандармерії та кавалерійські полки з артилерією за наказом польської влади пішли хрестовим походом проти беззбройного українського населення Східної Галичини. Шляхи цих каральних експедицій позначені ганебним насильством над українським населенням, руйнуванням і нищенням бібліотек, будинків просвітніх і економічних організацій та різного приватного майна...»
Територія Північної Буковини в листопаді 1918 року була окупована військами
Для якого року були характерними події, описані в уривку з історичного джерела: «У селі Копилів Сокальського повіту Львівського воєводства знищене приміщення читальні, подерто бібліотечні книжки і портрети Шевченка і Франка. Після знищення читальні установлено людей перед читальнею і змушено їх кричати: "Хай живе Пілсудський!"...»?
Політику якої країни щодо українських земель описано в уривку з історичного джерела:
«Уряд запланував високі темпи “осадження” колоністів на Східних кресах: у 1921 році – 8 тис. осіб, у 1922 році – 20 тис. осіб...»?
На початку 1920-х рр. польський уряд поділив територію країни на дві господарські зони: Польщу «А» та Польщу «Б». Що стало одним із наслідків такого кроку для соціально-економічного розвитку західноукраїнських земель?
Укажіть країну, яка в березні 1939 р. окупувала Карпатську Україну.
Які українські землі входили до складу Чехословаччини?
Історичний діяч , зображений на портреті очолював
Незалежність Карпатської України проголошено
Створення Є. Коновальцем Організації українських націоналістів (ОУН)
В основі діяльності ОУН була теорія " інтегралного націоналізму", автором якої був:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома