Яка ідеологія домінувала в програмі ОУН?
Історик Я. Грицак у праці «Нариси історії України» зазначив:
«...Політика стосовно національних меншин стала пробним каменем для
демократичного устрою тих держав, які виникли в Центральній та Східній Європі після Першої світової війни».
Яка країна, на думку автора та більшості істориків, у період 1920- 1930-х рр. стала «єдиною, яка більш-менш задовільно склала цей іспит на демократію.» щодо українців?
Політика якої країни щодо українських земель описана в уривку з історичного джерела: «Уряд запланував високі темпи «осадження» колоністів на Східних кресах: у 1921 році — 8 тис. осіб, у 1922 році — 20 тис. осіб...»?
Коли відбулися події, описані в нижченаведеному уривку з історичного джерела?
«У селі Копилів Сокальського повіту Львівського воєводства знищено приміщення читальні, подерто бібліотечні книжки і портрети Шевченка і Франка. Після знищення читальні установлено людей перед читальнею і змушено їх кричати: “Хай живе Пілсудський!”»
Осадництво — це.:
Яка подія призвела до появи цитованого документа?
«1. Карпатська Україна є незалежна Держава. 2. Назва Держави є Карпатська Україна. 3. Карпатська Україна є республіка на чолі з президентом, вибраним Сеймом Карпатської України. 4. Державною мовою Карпатської України є українська мова. 5. Барвами державного прапора Карпатської України є синя і жовта...»
Яка політична партія / організація, що діяла на Західній Україні в 1930-х рр., використовувала терористичні методи боротьби?
Президентом Карпатської України було обрано.:
У Паризькому протоколі (1920 р.) задекларовано, що «Англія, Франція, Італія... вважають цілком виправданим приєднання Бессарабії до...»:
У якому уривку з історичного джерела відображено один із заходів, спрямованих на асиміляцію українців у 1920-1930-х рр.?
У якій країні Східної Європи в 1920-1930-ті рр. були розташовані українські вищі навчальні заклади?
Війська якої країни окупували територію Карпатської України в березні 1939 р.?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома