Який процес був характерний для духовного життя в Україні в період політичної та економічної лібералізації суспільства (1953-1964 рр.)?
Практика «політичної реабілітації» вперше увійшла в життя радянського суспільства в період
Установіть відповідність між поняттям, що використовують для характеристики періоду політичної та економічної лібералізації суспільства (1953–1964 рр.), та їхнім відображенням в уривку з історичного джерела: «…Зняти з обліку спецпоселення і звільнити з-під адміністративного нагляду органів МВС греків, болгар, вірмен та членів їх сімей, виселених з Криму в 1944 р.».
Вкажіть, яке слово є зайвим у цьому логічному ланцюжку:
Вкажіть автора праці "Інтернаціоналізм чи русифікація?", виданої 1965 року, яка стала підсумком діяльності дисидентів періоду відлиги.
Інакомислячі люди, що не поділяють пануючої ідеології, "незгодний", синонімом стало слово "правозахисник" - людина, яка виборює громадянські, релігійні та наіональні права - це
Вкажи форми боротьби дисидентів (4 відповіді)
Що було притаманне духовному життю України в період десталінізації (1953–1964 рр.)?
Укажіть прізвище митця - поет, прозаїк, автор збірок «Тиша і грім», «Земне тяжіння», «Лебеді материнства», "Поезії".
Укажіть прізвище митця відповідно фактів його творчої біографії: громадська діячка, поетеса, автор збірок «Проміння землі», «Мандрівки серця», романів у віршах «Маруся Чурай», «Берестечко».
Укажіть прізвище митця відповідно фактів його творчої біографії: кінорежисер, автор фільмів «Українська рапсодія», «Квітка на камені», «Тіні забутих предків», «Цвіт граната».
Укажіть прізвище митця відповідно фактів його творчої біографії: видатний поет, правозахисник, відрахований з аспірантури Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка АН УРСР за участь в акції протесту проти арештів 4 вересня 1965 року під час прем'єри фільму "Тіні забутих предків". Автор збірки "Веселий цвинтар".
Вкажіть на основі тексту, про діяльність яких сил в українському суспільстві підчас «відлиги» йде мова: «Насередину 60-х років в країні діяли гуртки, спілки, комітети, об’ єднання, що мали статути, програми і були добре структуровані. Лідери й активісти руху чітко уявляли не тільки шляхи реалізації визначеної мети, а й теоретично обґрунтовували національно-визвольну боротьбу в Україні».
Укажіть діяча: видатний політичний і громадський діяч, дисидент, дипломат, юрист. Разом з І.Кандибою створив УРСС, яка мала програму легального виходу України з СРСР, засуджений до смертної кари, заміненої на 15-річне ув'язнення. Перший посол України в Канаді (1992-1993 рр.). Автор "Сповідь у камері смертника", "Вірю в Бога та в Україну", "Не дам загинуть Україні", "З часів неволі. Сосоновка-7".
Укажіть причини народження дисидентстського руху.
В якому році був створений Клуб творчої молоді у Києві "Сучасник"?
Укажіть рік заснування Української робітничо-селянської спілки (УРСС).
Укажіть рік проведення судового процесу у справі юристів (процес над УРСС).
Укажіть репродукцію картини роботи К. Білокур.
Укажіть прізвище видатного вченого в галузі електрозварювання, металургії і технології металів.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома