Укладення якого міжнародного договору викликано такий коментар сучасника: «Польща та більшовицька Росія поділились українськими землями, як колись в Андрусово в 1667 році»?
Що стало вирішальним фактором у поразці спільного наступу польської та української армій в Україні у квітні-травні 1920 р.?
Міжнародна ізоляція, кількісна перевага військ противника й те, що доводилось вести боротьбу одразу на три фронти, ідеологічні та психологічні розбіжності між галичанами і наддніпрянцями, погане забезпечення армій провіантом і зброєю, епідемії, передчасні холоди, еміграція головних провідників — це причини:
Як між собою пов’язані Варшавська угода 1920 р. між УНР і Польщею і Ризький мирний договір 1921 р. між радянськими республіками та Польщею?
Варшавська угода між Директорією УНР та урядом Польщі передбачала:
Який договір вперше визнавав Українську Соціалістичну Радянську Республіку як суб’єкта міжнародних відносин?
Сутність Зимового походу, який розпочався 6 грудня 1919 р.:
Причини поразок українських військ у боротьбі за незалежність у другій половині 1919 р.:
Прочитайте рядки життєпису військового діяча й укажіть його.
«Роки життя — 1891-1930. Народився на Київщині. Пройшов шлях від російського солдата до генерал-хорунжого Армії УНР. Заступник командувача Армії УНР під час Першого «Зимового походу», командувач під час Другого «Зимового походу». Емігрував, повернувся в Україну, був знищений комуністичним режимом».
Документ, який було підписано 18 березня 1921 р.:
Території, які, згідно з Варшавським договором, Польща закріплювала за собою:
Другий «Зимовий похід» військ Армії УНР здійснено з метою
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома