Кінцевим продуктом обміну речовин у дріжджів є етиловий спирт та вуглекислий газ. Вони утворюються в процесі:
1. Складні органічні речовини на підготовчому етапі розпадаються до простих. Якщо учень з’їв шматок м’яса із картопляним пюре, то в його органах травлення на підготовчому етапі утворяться:
Кінцевими продуктами катаболізму у аеробних еукаріот є:
Відомо, що в гомойотермних (теплокровних) організмів обмін речовин відмір. Рекордсменом серед них є бурозубка, яка може бути голодною тільки 3-4 години. В той же час значно менший за неї павук може голодувати близько місяця. Чим це можна пояснити:
У гомойотермних організмів температура їх тіла коливається в межах +35 - +40 градусів. Підвищення, або зниження температури за ці межі приводить до порушення обміну речовин. Це зумовлено тим, що:
При спадкових захворюваннях, які викликають порушення обміну речовин, основною причиною порушення є:
У хвойних рослин утворюються фітонциди, які мають бактерицидні властивості і тому прогулянки у хвойних лісах благотворно впливають на стан органів дихання людини. У рослин фітонциди утворюються як продукт:
Дихання часто порівнюють із процесом горіння. В них утворюються однакові кінцеві продукти. Але при цьому треба враховувати, що:
При енергетичному обміні виділяється енергія, тобто тепло. Цей процес відбувається в мітохондріях. Отже, можна припустити, що мітохондрії є найтеплішими частинами клітини, щоб передавати тепло до менш нагрітих частин клітини. Чи так це:
На запропонованому графіку показано зміну інтенсивності обміну речовин у чоловіків та жінок з віком. розглянувши графік зробіть висновок як змінюється інтенсивність обміну речовин у людини:
Всім господиням відомо, що дріжджі необхідно розчиняти у теплій (+ 35 - + 40 градусів), підсолодженій воді або молоці. Це зумовлено тим, що:
При анаеробному окисненні в бактерій продуктом життєдіяльності виступає часто молочна кислота. Який продукт ми отримуємо завдяки діяльності цих організмів:
При аеробному окисненні утворюється 36 молекул АТФ. У скільки разів цей процес можна вважати ефективнішим за анаеробне окиснення:
При повному розщепленні 8 молекул АТФ до АДФ в організмі виділяється кілоджоулів енергії та молекул Н3РО4 відповідно: а) 80; б) 400; в) 300; г) 320.
Якщо в організмі анаеробної бактерії розщеплюється 10 молекул глюкози, то в неї утвориться молекул АТФ:
Розгляньте схему та дайте відповідь на питання у вигляді трицифрового коду. І. В яких умовах відбуваються зображені на схемі процеси: 1) аеробних; 2) анаеробних; 3) спочатку в анаеробних, а потім в аеробних. ІІ. Що мається на увазі під терміном енергетично вагомі продукти: 1) АМФ; 2) АДФ; 3) АТФ. ІІІ. Де відбуваються реакції циклу Кребса: 1) в цитоплазмі; 2) в мітохондріях; 3) на внутрішній поверхні клітинної мембрани у еукаріот.
Які речовини утворюються як продукт повного аеробного розщеплення білків:
В учня виявили надмірну масу тіла, що супроводжується відкладанням великої кількості підшкірної жирової клітковини в ділянці живота. У вигляді трицифрового коду дайте рекомендації, які б могли допомогти йому на початкових стадіях справитися із проблемою. І. Загальні рекомендації: 1) більше спати; 2) звернутися за консультацією до лікаря ендокринолога; 3) більше перебувати на свіжому повітрі. ІІ. Рекомендації по харчуванню; 1) більше їсти м’яса та риби; 2) звернути увагу на те, що про запас у підшкірній клітковині відкладаються жири, які утворюються із вуглеводів, тому повністю виключити жири та вуглеводи із раціону; 3) збалансувати раціон по білках, жирах та вуглеводах і зменшити порції їжі. ІІІ. Рухова активність: 1) менше часу проводити на свіжому повітрі; 2) розробити комплекс вправ за порадою вчителя фізкультури на всі групи м’язів та щоденно виконувати їх, контролюючи пульс; 3) розробити комплекс вправ за порадою вчителя фізкультури для м’язів черевного преса та щоденно виконувати їх, контролюючи пульс.
При кисневому окисненні органічних речовин на початкових стадіях утворюється речовина ацетил-ко-А. В якій групі найповніше описана роль цієї речовини в клітині:
Крім АТФ у мітохондріях утворюється речовина НАД*Н. Яка роль цієї речовини:
У рослин синтез АТФ відбувається:
Для прокаріотів, що за способом живлення є сапрофагами, джерелом поживних речовин можуть виступати різні молекули. Одні із них надають перевагу білкам, інші – вуглеводам. В якій групі вірно названі ці прокаріотичні організми:
Збудником небезпечного інфекційного захворювання ботулізму є анаеобна бактерія. Небезпечною є не сама бактерія, а продукт її життєдіяльності, що отримав назву ботулотоксин. Яким чином в організм людини може потрапити ця речовина:
Відомо, що дріжджі використовують для випікання хлібобулочних виробів, щоб зробити їх пухкими. При цьому ці мікроорганізми здійснюють спиртове бродіння. Яка речовина робить тісто пухким:
Цикл Кребса відбувається в:
На малюнку схематично зображено суть обміну речовин в організмі людини. Опишіть зображене на малюнку у вигляді трицифрового коду. І. Які речовини постачає їжа: 1) воду та кисень; 2) білки, жири та вуглеводи; 3) білки, жири, вуглеводи та вітаміни і мінеральні солі. ІІ. Яка речовина бере участь в процесі окиснення органічних речовин у клітині: 1) вода; 2) вуглекислий газ; 3) кисень. ІІІ. Яка речовина, що утворюється при розщепленні білків, не показана на схемі: 1) амоніак; 2) сполуки заліза; 3) солі натрію.
1. Де на схемах позначено процес запасання енергії в клітині:
При аеробному окисненні органічних речовин у клітині утворюється енергія, яка використовується для:
У процесі дисиміляції у тканинах людини розщеплюється 6 моль глюкози, з яких повного кисневого розщеплення зазнає лише половина. Скільки моль вуглекислого газу утвориться в організмі людини?
У результаті дисиміляції утворюється 24 моль вуглекислого газу і 12 моль молочної кислоти. Скільки моль АТФ синтезовано при цьому?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома