ТИЖДЕНЬ 28. С П О Р Т

Про матеріал

Матеріали для проведення ранкових зустрічей для 1-4 класів на тему «Спорт»

Зміст

1. Види спорту.

2. Олімпійський прапор.

3.Олімпійська емблема .

4. 15 цікавих фактів про спорт.

5. Цікаві факти розвитку Українського спорту.

6. Олімпійський гімн.

7. Гра «Відгадай вид спорту за символом».

Перегляд файлу

ТИЖДЕНЬ 28.       С П О Р Т

Матеріали для  проведення ранкових зустрічей  для 1-4 класів на тему «Спорт»

Зміст

1. Види спорту.

2. Олімпійський прапор.

   3.Олімпійська емблема .

     4. 15 цікавих фактів про спорт.

   5. Цікаві факти розвитку Українського спорту.

   6. Олімпійський гімн.

   7. Гра «Відгадай вид спорту за символом».

ВИДИ  СПОРТУ :

  1. Бадмінтон
  2. Баскетбол
  3. Бейсбол
  4. Біатлон
  5. Бобслей
  6. Бокс
  7. Боротьба вільна
  8. Боротьба греко-римська
  9. Важка атлетика
  10. Велосипедний спорт
  11. Веслувальний слалом
  12. Веслування академічне
  13. Веслування на байдарках і каное
  14. Вітрильний спорт
  15. Водне поло
  16. Волейбол
  17. Волейбол пляжний
  18. Гандбол
  19. Гімнастика спортивна
  20. Гімнастика художня
  21. Гірськолижний спорт
  22. Гольф
  23. Грепплінг
  24. Дзюдо
  25. Кінний спорт
  26. Ковзанярський спорт
  27. Керлінг
  28. Легка атлетика
  29. Лижне двоборство
  30. Лижні гонки
  31. Плавання
  32. Плавання синхронне
  33. Регбі
  34. Санний спорт
  35. Скелетон
  36. Сноубординг
  37. Софтбол
  38. Стрибки на батуті
  39. Стрибки на лижах з трампліна
  40. Стрибки у воду
  41. Стрільба з лука
  42. Стрільба кульова
  43. Стрільба стендова
  44. Сучасне п'ятиборство
  45. Теніс
  46. Теніс настільний
  47. Триатлон
  48. Тхеквондо (ВТФ)
  49. Фехтування
  50. Фігурне катання на ковзанах
  51. Фристайл
  52. Футбол
  53. Хокей з шайбою
  54. Хокей на траві
  55. Шорт-трек

 

 Олімпійський прапор 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a7/Olympic_flag.svg/200px-Olympic_flag.svg.png— полотнище із зображеннм олімпійської емблеми на білому тлі. Білий колір символізує мир під час Ігор.

17 липня 1914 року в залі Сорбонни у присутності президента Французької Республіки Раймона Пуанкаре на урочистій церемонії, присвяченій 20-ій річниці відродження Олімпійських ігор, відбулася презентація олімпійського прапора, створеного П'єром де Кубертеном.[1]

Прапор планувалося уперше використати на Іграх 1916 року, але вони не відбулися через війну, тому уперше прапор з'явився на Олімпійських іграх 1920 року в Антверпені (Бельгія).

Підіймається на відкритті Олімпійських ігор, опускається під час церемонії закриття. На церемонії закриття мер міста-господаря минулих Ігор передає прапор мерові міста-господаря наступних Ігор. Впродовж чотирьох років прапор залишається у будівлі мерії міста, яке готується до чергових Ігор.

 

Олімпійська емблема  на прапорі являє собою п'ять переплетених кілець різного кольору, які символізують п'ять різних частин світу:

 

15 цікавих фактів про спорт 

1. Бокс як вид спорту був узаконений тільки в 1900 році.

2. Найповільнішу швидкість у спорті зареєстровали 12 серпня 1889 року - 1,35 км/г. Цим видом спорту було перетягування каната.

3. Згідно із дослідженням, які проводила Detroit Free Press, 68 відсотків професійних хокеїстів втратили на льоду хоча б по одному зубові.

4. Першим в історії олімпійським чемпіоном в 776 р. до н.е. став невідомий кухар з Еліди на ім"я Кореб.

5. Одразу після удару швидкість м"яча для гольфу складає 270 км/годину.

6. У дзюдо не 10, а 12 данів. Однак, одинадцятого дану не отримала жодна людина, а дванадцятий був присуджений тільки одній людині - засновнику дзюдо Дхигаро Кано.

7. Найстаріша людина, яка виграла Олімпійську медаль, - Оскар Сван, який зайняв друге місце у змаганнях зі стрільби на Олімпіаді 1920 року в Швеції. Тоді йому було 72 роки.

8. Британський біговий кінь "Гуморист", який виграв не один приз на дербі 20-х років, виявляється, взагалі не повинен був бігати. Розтин, проведений після його смерті показав, що у нього була тільки одна легеня.

9. Футбольний стадіон Уемблі в Англії створений тільки для ігор, тренування на ньому заборонені.

10. 170 000 000 000 000 000 000 000 000 шляхів для гри у перших десяти ходах у шахах.

11. Найшвидший гол у НХЛ був забитий вже на третій секунді гри.

12. Тільки дві країни в світі брали участь у всіх Олімпійських іграх.

13. Для вирішення головоломки "Кубик Рубік" потрібно в середньому від 48 до 100 обертів.

14. Бразилія - єдина країна, яка брала участь у всіх чемпіонатах світу з футболу.

15. Американці витрачають щорічно близько 630 мільйонів доларів на м"ячики для гольфу.

Цікаві факти з розвитку спорту в Україні

Так вже повелось, що спорт в Україні завжди був невід’ємною складовою життя. Спочатку, бути фізично розвиненим було необхідністю, викликаною численними боями. Проте, згодом пріоритети змінилися і люди почали займатися спортом для підтримки форми та покращення здоров’я.

Вже в кінці ХІХ століття жителі України ознайомилися з європейськими видами спорту. Серед командних видів спорту найулюбленішими стали регбі та футбол, а серед індивідуальних – фехтування, гімнастика та різноманітні види боротьби.

 

Згідно з деякими дослідниками, перше спортивне товариство – "Сокіл" –  було організоване вже в 1867 році у Львові. Знахідки підтверджують, що під фундамент першого спортивного комплексу "Сокола" було закладено два пергаменти, написані українською та польською мовами і священники з обох країн приймали участь у спеціальній відправі.

Загалом, на початку ХХ століття в Україні налічувалося 196 спортивних об’єднань, де більше 8 тисяч людей займалися активними видами спорту.

Крім того, за часів перебування в складі Російської імперії, в Україні також розпочинається історія розвитку ігор на удачу. У XVIII, XIX та на початку XX століть в Києві та Одесі успішно функціонують найбільші клуби, де можна було перекинутися в карти. Такі розваги в Україні переживають досить велику кількість заборон, як за часів Радянського Союзу, так і після здобуття незалежності. Незважаючи на це, цей вид гри залишається популярним і дотепер, особливо з появою безлічі можливостей прийняти участь у змаганнях онлайн. Так, в 2015 році в Києві відбувся перший український профільний конгрес, метою якого було визначення майбутніх шляхів та перспектив розвитку даного бізнесу в країні.

Участь українців у світовому олімпійському русі почалася ще в 1894 році, коли 56-річний український генерал Олексій Бутовський з с. Пятиборець на Полтавщині, став одним із засновників олімпійського руху.

В Україні народилось чимало прославлених спортсменів, проте деякі імена горять особливо яскраво, змушуючи повірити, що на цій планеті існують люди з надможливостями. Одне з таких імен – Іван Піддубний, який не програв жодного чемпіонату з греко-римської боротьби. Наполегливою працею та незламною волею він заробив собі прізвисько Залізний Іван, Руський Богатир та Чемпіон Чемпіонів.

Однією з найбільш знакових подій початку ХІХ століття стала І Всеросійська олімпіада, яка була проведена в 1913 році і присвячена відкриттю Всеросійської промислової виставки з нагоди 300-річчя царювання Романових. Перший стадіон спеціально для спортивних змагань було побудовано саме тоді. Трибуни були розраховані на 5 тисяч місць, а сам стадіон включав бігові доріжки та велотрек. До програми олімпіади входили: легка атлетика, марафонський біг, футбол, боротьба, підняття гир, фехтування, плавання, гімнастика, кінні змагання, вело- і мотогонки. Тоді ж, киянка Н. Попова встановила рекорд світу з бігу на 100 метрів – 13.1 секунди.

З 1917 року спостерігається значне піднесення розвитку українського спорту та фізичної культури. А саме, з 1921 року почали проводитися Всеукраїнські спартакіади, олімпіади та інші змагання. Переможці цих заходів пізніше брали участь у Всесоюзних змаганнях. Наприклад, збірна команда Української РСР посіла друге місце на спартакіаді 1928 року.

Варто згадати і такий героїчний епізод в історії українського спорту як "Матч смерті". Згідно з деякими даними, футболісти "Динамо", що залишалися в окупованому Києві організували команду "Старт" і провели серію переможних матчів з німецькими військовими. Деякі гравці були змушені заплатити за перемогу концтабором і розстрілом.

У післявоєнний період спорт в Україні продовжував розвиватися. В цей час численні українські спортсмени ставали переможцями європейських чемпіонатів, вигравали кубки світу та олімпійські медалі. Наприклад, з 1964 по 2012 рік гімнастка Лариса Латиніна була володаркою найбільшої кількості олімпійських нагород (18 медалей) за всю історію Олімпійських ігор.

Футбольна команда "Динамо" (Київ) виборола Кубок володарів кубків Європейських країн в 1975 та 1986 роках, а також Суперкубок Європи в 1975 році. Олег Блохін та Ігор Бєланов назавжди залишаться золотими іменами в історії українського футболу.

Олімпійський чемпіон, жердинник століття – Сергій Бубка, встановив 35 світових рекордів та здобув світову славу та визнання навіть після закінчення спортивної кар’єри.

Свої самостійні виступи на Олімпійських іграх українська збірна починає з 1994 року. Саму тоді фігуристка Оксана Баюл здобула першу золоту олімпійську медаль для незалежної України.

Сьогодні з’являється все більше нових українських спортсменів, які підкорюють світові вершини та змушують своїх співвітчизників радіти та пишатися ними. Тож вкрай необхідно підтримувати їх ініціативи та створювати благодатні умови для виховання майбутніх олімпійців.

Олімпійський гімн (грец. Ολυμπιακός Ύμνος) — хоральна кантата, створена новогрецьким композитором Спірідоном Самарасом і покладена на слова поета Костіса Паламаса. Поета і композитора для написання гімну обрав особисто Деметріос Вікелас, активний діяч відновлення олімпійського руху і перший президент Міжнародного олімпійського комітету.

Вперше Олімпійський гімн прозвучав на церемонії відкриття перших Олімпійських ігор сучасності, які відбулись 1896 року в Афінах. У подальшому кожна країна, що проводила наступні Ігри, доручала своїм музикантам написати новий ексклюзивний гімн.

Види спорту у символах:

Гра «Відгадай вид спорту за символом»

Short track speed skating pictogram.svgSki jumping pictogram.svgSnowboarding pictogram.svgLuge pictogram.svgShort track speed skating pictogram.svg

Freestyle skiing pictogram.svgBadminton pictogram.svgTennis pictogram.svgTriathlon pictogram.svgBasketball pictogram.svg

 

docx
Додано
2 січня 2019
Переглядів
720
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку