Тренінг для батьків на тему "Щаслива сім'я - щасливе дитя"

Про матеріал

тренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батькамитренінг з батьками

Перегляд файлу

«Щаслива сім’я – щасливе дитя!»

 

Мета: навчання батьків  сучасним методам взаємодії з дітьми, що дозволяє підвищити самооцінку дитини і створити в родині атмосферу поваги і любові.

Завдання:

  • розширити батьківський погляд на особливості дитячої поведінки;
  • навчитися визначати істинні потреби дитини;
  • керувати своїми емоціями, впливати на дитину легко, без негативу і насильства;
  • навчитися бути спокійними, успішними батьками, які вміють встановлювати близькі, щирі відносини, незважаючи на зайнятість.

 

Хід заняття

І. Вітання.

Вітаю вас, шановні батьки! Вітаю усіх, хто прийшов на нашу зустріч з гарним настроєм і хоче отримати позитивні враження і корисні поради.

У світі повному щоденних змін, новизни та інформації, дитина прагне щастя і впевненості в собі. Усе починається з дитинства. А дитинство залежить від кожного з нас. Та найважливішу роль відіграють батьки, сім’я.

Сьогодні ми будемо говорити, про те, що потрібно для щастя дитини і якими шляхами його досягти.

У сучасному світі, маючи добрий матеріальний достаток, ми все рідше можемо почути вислів «Я щасливий !» чи «Я щаслива !»

Але ж чому? У чому річ?

Тож запрошую вас до роздумів на цю тему.

 

Хто зна як виглядає щастя?

Воно як сад, чи як квітучий луг?

Чи як дочка, що ніжно зветься Настя,

чи як весна, або як вірний друг?

 

Хто бачив щастя? Чи тримав в долонях?

В полях чи травах, де його збирають?

А може щастя – сивина на скронях?

А може лиш батьки про щастя знають?

 

Для кожного своє. Я радить не беруся.

І вам знайти його, на жаль, не поможу.

А, от про те, що воно є, я щиро поручусь.

Й про щастя жити  радо розкажу.

 

Скільки людей, стільки й уявлень про щастя. Але думаю, всі погодитесь зі мною, що батьківське щастя – це щастя наших дітей. Ми, батьки, наполегливо, з любов’ю плекаємо, оберігаємо його, як тремтливу, ніжну неповторну квітку.

Дитина не повинна чекати щастя, вона має бути щасливою вже сьогодні. І шляхи до щастя є. Вони існують. І їх є аж п’ять.

Запрошуємо вас у коло «Щастя» (звучить музика)

 

1. Створення сприятливого психологічного комфорту.

Щастя як метелик. Чим більше за ним біжиш, тим воно далі. А якщо не звертати уваги, наполегливо займатися своїми справами, щастя тихенько прилетить і сяде вам на плече.

У кожного з вас є символічний метелик.

Зараз ви представитесь, скажете про свою роль у сім’ї, і що ви очікуєте від нашого тренінгу.

(Батьки стають у коло, виконують завдання і прикріпляють кольорових метеликів навколо серця на плакаті).

 

Підсумок: Ви помітили, що всі метелики різні, і це не випадково. Адже, щастя одне, але у всіх воно різне.  

Джерелом людського життя є сім’я. Саме  з сім’ї починає формуватися особистість дитини: її світогляд, характер, вольові, моральні якості.

Батьки, як найперші вихователі можуть зробити для щастя дитини набагато більше, ніж хто-небудь інший.

-Сьогодні ми зібралися для того, щоб знайти відповіді на багато запитань, щоб знайти ключики до ніжних і трепетних дитячих сердець.

- Отже, як правильно виховувати свою дитину, щоб виховати справжньою людиною, щоб дитина була щасливою. Відповіді ми одержимо впродовж нашого заняття.

2. Правила роботи. (на слайді)

а) Цінувати час.

б) Говорити по черзі.

в) Говорити коротко і ясно.

г) Говорити від свого імені.

д) Цінувати час інших. Бути позитивними.

е) Правило додавання я + ти = ми. Адже разом ми можемо більше, ніж окремо.

є) Правило добровільної активності.

- Хто за такі правила прошу проголосувати.

- Одноголосно. Правила роботи прийняті.

3. Діти –це наше майбутнє. Вже від самого народження ви мріяли, якими вони будуть, ким стануть, коли виростуть.

Отож, я хочу, щоб ви поділились своїми мріями.

Кожен має стікери трьох кольорів.

 

 -  якою ви хочете бачити свою дитину.

 

 - що ви зробите, щоб вона такою стала.

 

 

 - що ви ніколи собі не дозволите, як мати чи батько у вихованні

вашої дитини.

 

Зразок:

1) Я хочу бачити свого синочка вихованим.

2) Для цього я показую свій власний приклад.

3) Не буду підвищувати голос.

 

Отож, перший шлях до серця дитини – дотик.

Ви знаєте, що діти дуже добре розрізняють дотики. Коли немовлят беруть на руки, леліють, гойдають, голублять, вони вмить заспокоюються.

- Які дотики є позитивними:

(Є і негативні : фізичне рукоприкладство,  шарпання і тд.)

  •                                      обійми;
  •                                      приголубити;
  •                                      погладити по голові;
  •                                      взяти на коліна.

- Я пропоную вам на практиці показати, як ви вмієте голубити своїх дітей.

(Батьки розраховуються від 1 – до 5; утворюють пари 1-1; 2-2; і т. д.)

 

Ситуації:

1) Ваша донечка прийшла зі школи вся в сльозах. Спробуйте її  заспокоїти, не використовуючи слів.

2) Дитина задоволена. Одержала хорошу оцінку. Похваліть.

3) Стривожена. Погана оцінка. (і дотиком, і словом)

4) Ваша донечка крутиться, не може заснути. Заспокойте її.

Я вам дякую!

Пам’ятайте, дотики потрібні як хлопчикам так і дівчаткам, меншим і старшим.

 

Другий шлях – заохочення.

Поряд з дотиком ми маємо застосовувати заохочення.

Другий шлях до серця дитини – це заохочення. Через нього можна виявити свою любов до дитини.

Ви знаєте, що коли ви говорите:

  •                                      Мій рідненький…
  •                                      Мій зайчику…
  •                                      Моя радість…
  •                                      Мамина радість…
  •                                      Мій найдорожчий…

має більше значення, ніж ви кажете «Я тебе люблю!»

Зараз ми побачимо, чи вмієте ви хвалити своїх дітей.

Вам потрібно похвалити свою дитину за гарно виконане д/з. (на зірочках)

Будь-ласка, працюйте. ( звучить музика)

Зразок:

1) Молодець!

2) Дякую, що не підводиш мене!

3) Ти найкраща!

4) Ти розумниця!

5) Ти зробив краще від мене!

6) Я знала, що в тебе все вийде!

7) Я в тобі не сумнівалась.

8) Я приємно вражена! Ти молодець!

 

Хваліть своїх дітей, їм дуже потрібна ваша похвала.

Але пам’ятайте, що в справі похвали головне – не перехвалити.

А якщо ви зробили, щось не так – не бійтесь вибачитися.

 

Третій шлях.

Яким буде третій шлях, ви дізнаєтесь, коли послухаєте притчу: «Притча про 30 гривень».

- Чого навчає нас ця притча?

(Приділяти час своїм дітям)

Час невблаганний і в нього є властивість не повертатись назад.

На стікерах-годинниках напишіть спільні заняття із своїми дітьми.

Соціологи вважають, що ми батьки всього- навсього приділяємо своїй дитині 17 хв на день.

Зразок:

  •                                   спільні походи по магазинах (шопінг);
  •                                   спільні ігри;
  •                                   готування страв;
  •                                   прибирання;
  •                                   читання разом;
  •                                   малювати;
  •                                   мультики;
  •                                   подорожі;
  •                                   виконання д/з.

(на годиннику записують і прикріплюють)

 

Наступний шлях до серця дитини є подарунки.

Подарунок це символ приязні, любові. Але батьки часто нехтуюють сутністю подарунків.

Ви часто кажете:

-Я тобі куплю, якщо ти будеш добре вчитися, гарно поводитись…

Та насправді так не повинно бути.

Зараз ви виберете предмети, які б ви подарували своїй дитині.

(батьки обирають подарункиі аргументують чому саме той подарунок )

ПОДАРУНКИ

Олівці,пластилін,годинник,альбом,м’яч,пазли, котик…

Дуже приємні і дорогі для дітей подарунки,виготовлені руками батьків

(батьки виготовляють закладку для книжки)

Даруйте подарунки просто так! Головне, щоб це було приємно і несподівано!

Мультик «Просто так»

 

П’ятий шлях- допомога.

Коли ви допомагаєте,перш за все поставте собі запитання:

- Кому я допомагаю?

Ми допомагаємо нашим дітям, найдорожчому що в нас є!Ви допоможете своїм дітям, коли створите у своїх домівках сприятливі умови для зростання, навчання і виховання.

Є прекрасні слова: « Не важливо яким було моє дитинство, важливо яким буде дитинство моїх дітей»

Дитина буде щасливою, коли будуть задовільнятися її потреби.

Наші діти люблять гратися кубиками. Пропоную і вам таку гру.

Давайте складемо піраміду дитячих потреб.

 

 

 

 

ПОТРЕБИ

 

1. Фізичні потреби (їжа, одяг, дім…).

2. Потреба розвитку здібностей і талантів.

3. Потреба в безпеці.

4. Потреба в присутності батьків.

5. Потреба в спілкуванні.

6. Потреба уваги.

7. Потреба батьківської любові.

Отже, якщо ми будемо задовільняти ці потреби, наші діти будуть щасливими. У наших домівках буде панувати любов, взаєморозуміння, довіра і щастя!

Підсумок тренінгу.

-Чи справдилися ваші очікування?

Зробивши висновки із тренінгу, проведемо інтерактивну вправу.

« Корона Щастя»

- Якби ви були Щастям, щоб ви подарували своїй дитині?

більше любові

більше часу

більше уваги

більше обіймів

міцного здоров’я

ніжності

спілкування

Я впевнена що ваші діти є і будуть щасливими. А коли щасливі діти, то щасливі батьки!

Тож обіймайте ваше щастя!!!

(заходять діти із кульками-сердечками, дарують батькам і виконують пісню)

Пісня « Щаслива сім’я»

 

На фоні відео» «Бережіть своїх дітей» вручаю пам’ятки для батьків і сердечка.

docx
Додано
23 січня 2018
Переглядів
5347
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку