Урок - гра « Що ? Де ? Коли ? ».
Країни Північної Америки ( Англо - Америка)
10 клас
Мета: Систематизувати і узагальнити знання учнів з теми „ Країни Північної Америки ”, виявити рівень засвоєння навчального матеріалу, навчити використовувати їх при розв'язанні різних творчих завдань, вдосконалювати навички та вміння працювати з картами, розвивати логічне, географічне мислення, творчі здібності учнів, формувати цікавість до вивчення географії.
Обладнання : Комплексна карта Північної Америки, ноутбук, рулетка, гонг, картки з завданнями.
Тип уроку : урок узагальнення та контролю знань.
Форма проведення : урок – гра.
ХІД УРОКУ.
І. Організаційна частина.
Ознайомлення учнів з умовами роботи на уроці
Умови гри:
Клас ділиться на дві команди. Кожна команда вибирає капітана. На столі розкладені конверти із запитаннями. Капітани по черзі підходять до стола, крутять рулетку і визначають конверт з завданням, на яке буде необхідно відпо-вісти команді. На обдумування одного питання додається білий конверт 1 хвилина, чевоний конверт 2 хвилини, на „бліц” запитання 20 секунд .
Якщо команда дає неправильну відповідь, або не знає відповіді, відповісти може інша команда. Команда , яка набирає найбільшу кількість балів перемагає.
ЗАВДАННЯ
Конверт № 1
/білий/
Чи справедливе твердження , Канада є продовженням США на північ ?
Доведіть ?
Конверт № 2 „ Бліц”.
/білий/
Конверт №3 Заповніть пропуск у реченні.
/білий/
Сучасна американська нація це __________
___________________________________________
_____________________________________________________________ і особливо з Європи.
Конверт № 4 Встановіть відповідність
/червоний/
1. Залізна руда 1. Канадський щит
2. Галф, Мідконтинет, Аляска
2. Кам’яне вугілля 3. Гірські штати заходу
4. Штати: Юта, Монтана
3. Нафта 5. Пенсільванський басейн
4. Фосфорити 6. Штати: Мічіган, Міннесота
7. Флорида
5. Дорогоцінні метали 8. Провінція Альберта
6. Руди кольорових
металів 9. Півострів Лабрадор
10.Аппалачський басейн.
Конверт № 5
/білий/
Як формувалось населення Канади, як воно розміщено ? Які стосунки між його
головними представниками ?
Конверт № 6 Заповніть таблицю.
/ червоний/
Зовнішня торгівля Канади.
|
Експорт |
Імпорт |
|
|
|
Конверт №7
/ білий/
Доведіть , що США досягли постіндустріальної стадії розвитку ?
Конверт № 8 Про що йде мова ? Чи може він зникнути?
/білий/
Велетенська енергія використовується гідроелектростанціями США і Канади. Для наскрізного судноплавства на канадські території в обхід побудовано канал .....
/Ніагарський водопад/
Конверт № 9 „Бліц”
/білий/
Північної Америки …
характеризується.....
Конверт №10 Назвати рослини зображені на малюнках.
/червоний/
Що Ви знаєте про них ?
( У конверті малюнки секвої, карликової берези, бавовни, тютюну, пшениці, кукурудзи.)
Конверт № 11
/червоний/
Виправте помилки на карті.
/Основні промислові райони США і Канади/.
Конверт №12
/білий/
Які зміни відбуваються в сучасні економіці США і Канади ? Наведіть
приклади.
Конверт № 13 Визначте про що йдеться ?
/червоний/
1. „ Кремнієва долина”
2. „ Ворота в прерії”
3. „ Сад і город ”
4. „ Хлібний кошик ”
5. „ Дороги до ресурсів ”
6. „ Сто передмість у пошуках одного центру ”
Конверт № 14 „Чорна скринька”
/білий/
Тут знаходиться річ без якої сьогодні не може обійтись більша частина людства. В минулому без неї не могли обійтись ковбої, шукаючі золото. Що це за річ, з чого її виготовляють і які речі виробляють ?
( У скринці знаходиться шматочок джинсової тканини) .
Конверт № 15 „ Музична пауза ”.
/пісня у виконанні Майкла Джексона/.
Підсумки гри.
Учасники команди – переможниці отримують оцінку – 11 балів, переможена команда – 10 балів.
( Якщо різниця між кількістю балів, які набрали команди невелика).
ВПРАВА « Мікрофон ».
Учні висловлюють свої враження від роботи на уроці, як пройшов урок.
1