Урок -квест "Розв'язування вправ на многочлени"

Про матеріал
Урок-квест для закріплення набутих компетентностей при вивченні теми "Многочлени" у 7 класі допоможе цікаво і нетрадиційно провести урок.
Перегляд файлу

Клас: 7

Дата:

Тема: Розв’язування вправ на многочлени

Мета: формувати навички навчально – пізнавальної, інформаційної та комунікативної компетенцій, а саме: повторити основні поняття із теми «многочлени», усвідомлено застосовувати набуті знання на практиці; формувати вміння розв’язувати різні види завдань з многочленами.

Вдосконалювати вміння злагоджено і мобільно співпрацювати у групах, розвивати творчий потенціал учнів, уміння орієнтуватися в різноманітних ситуаціях, підвищити мотивацію до вивчення математики.

Тип уроку: застосування компетентностей

Вид уроку: квест

Обладнання: чисті аркуші паперу, ручки, підказки, конверти із завданнями, картки – підказки, маршрутний лист команди, маршрутний лист учня, карта Сумської області, грамоти «За спритність», «За кмітливість»

Перебіг уроку

І етап Організаційний

Привітання, перевірка готовності учнів до уроку.

Вступне слово вчителя

Доброго дня усім! Діти, сьогодні ми організуємо не звичайний урок, а урок-квест.

Слово «квест» означає: спортивно – інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань.

 

Правила квесту

 

  1.     Грають 2 команди (учні 7 класу).
  2.     Команда автоматично приймає ці Правила і зобов’язується неухильно їх виконувати.
  3.     Команди виконують завдання в приміщенні школи.
  4.     Під час гри командам потрібно виконати завдання. Щоб це зробити їм необхідно не тільки добре і швидко міркувати, але ще вміти діяти чітко і злагоджено.
  5.     У кожному пункті на вас чекають два види завдань на вибір: завдання, розміщені на жовтих картках оцінюються в 1 бал, а на синіх – у 2 бали. Якщо ви просите допомоги у когось із своєї команди, то кількість отриманих балів ділиться навпіл.
  6.     При кожному правильному розв’язанні завдань даного пункту командам видається картка – підказка. Зібравши всі картки, в кінці гри необхідно здогадатися, що вони разом означають.
  7.     Щоб отримати підказку, де знаходиться наступний пункт слідування, потрібно розгадати загадку.
  8.     Кожна команда має маршрутний лист у якому зазначаються успішно пройдені випробування. Кожен учасник команди також має індивідуальний лист-оцінювання, куди заносяться кількість балів відповідно до виконаних завдань. Записи у маршрутному листі виконує модератор.
  9.     Членам команди необхідно мати ручки та чисті аркуші паперу
  10. Гра ведеться чесно, без підказок
  11. Переможницею вважається команда, яка першою виконає всі завдання і досягне фінішу.
  12. Тривалість квесту – 1 година.

 

Маршрутний лист учня команди № 1         ________________________

прізвище

 

№ зупинки

          Назва зупинки

Відмітка про виконання

Кількість балів

1.

«Презентаційна гора»

 

 

2.

«Болото інформаційних технологій»

 

 

3.

«Творча гавань»

 

 

4.

«Місто математичних визначень»

 

 

5.

«Математичний океан»

 

 

6.

«Селище Виразів»

 

 

7.

«Ліс рівнянь»

 

 

 

Усього:

 

 

Оцінка:

 

 

Маршрутний лист учня команди № 2       ______________________

прізвище

 

 № зупинки

          Назва зупинки

Відмітка про виконання

Кількість балів

1.

«Презентаційна гора»

 

 

2.

«Місто математичних визначень»

 

 

3.

«Математичний океан»

 

 

4.

«Ліс рівнянь»

 

 

5.

«Селище Виразів»

 

 

6.

«Болото інформаційних технологій»

 

 

7.

«Творча гавань»

 

 

 

Усього:

 

 

Оцінка:

 

 


Маршрутний лист  команди 1  _______________________________________

назва

 

№ зупинки

          Назва зупинки

Відмітка про відвідування

Кількість балів

1.

«Презентаційна гора»

 

 

2.

«Болото інформаційних технологій»

 

 

3.

«Творча гавань»

 

 

4.

«Місто математичних визначень»

 

 

5.

«Математичний океан»

 

 

6.

«Селище Виразів»

 

 

7.

«Ліс рівнянь»

 

 

 

 

Усього:

 

 

Маршрутний лист  команди 2

__________________________________________

назва

 

 № зупинки

          Назва зупинки

Відмітка про відвідування

Кількість балів

1.

«Презентаційна гора»

 

 

2.

«Місто математичних визначень»

 

 

3.

«Математичний океан»

 

 

4.

«Ліс рівнянь»

 

 

5.

«Селище Виразів»

 

 

6.

«Болото інформаційних технологій»

 

 

7.

«Творча гавань»

 

 

 

 

         Усього:

 

 

При виставленні балів враховується правильне виконання завдань, точність підрахунків, акуратність, злагодженість

 

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

Отже, тема нашого уроку «Розв’язування вправ на многочлени».

На уроці ми повинні:

  • повторити основні поняття з теми «многочлени»;
  • усвідомлено застосовувати набуті знання на практиці;
  • формувати вміння розв’язувати різні види завдань з многочленами;
  • удосконалювати вміння злагоджено і мобільно співпрацювати у групах.

Завдання, які ви будете виконувати, записуємо на аркуші паперу, що перед вами.

А зараз запрошую вас у захоплюючу пригоду по нашій області. Доречі, як називається область у якій ми живемо? (відповіді учнів)

У цій пригоді учасники, виконуючи завдання, проявлять свою винахідливість, спритність та витривалість, а в нагороду отримають не лише знання з математики, а й гарний настрій, командний дух і незабутні враження. Бажаю всім успіху!

 

ІІІ. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань

Зараз перевіримо чи готові ви до подорожі. Вашим домашнім завданням було придумати для своєї команди назву та девіз, тож слухаємо представлення команд.

Виставлення балів у маршрутний лист

Отримання командами картки-підказки

ІV. Практичне застосування набутих компетентностей

Станція «Місто математичних визначень»

Конверт із наступними завданнями отримаєте коли відгадаєте де він знаходиться.

Всім про все вона розкаже,

Всім малюнки теж покаже,

Усіх розуму навчить,

Хоч сама завжди мовчить.(Книга)

Стелаж справа, конверт зліва

І завдання вам підсилу

 

Дайте відповіді на запитання:

  1. . Як здійснити множення одночлена на многочлен?

Щоб помножити одночлен на многочлен, треба помножити цей одночлен на кожний член многочлена і знайдені добутки додати.

 

  1. б. Як здійснити множення многочлена на многочлен?

Щоб помножити многочлен на многочлен, треба кожний член одного многочлена помножити на кожний член другого многочлена і одержані добутки додати.

 

Молодці! Ви впорались із завданням і отримуєте ще одну картку – підказку.

Отримання командами картки – підказки.

Виставлення набраних балів у маршрутний лист.

 

Станція «Селище виразів».

Конверт із наступними завданнями отримаєте коли відгадаєте де він знаходиться.

 На розмову тет-а-тет

    Вимкнувши селектор

    Запрошує в кабінет

    Вас усіх…(Директор)

    В кабінет скоріш біжіть

    І конверт із завданням там знайдіть.

 

1 б. Виберіть із чотирьох варіантів правильно виконане множення одночлена на многочлен:

А)х ∙ (х + 1) = 2х + 1;

Б)х ∙ (х + 1) = х2 + 1;

В)х ∙ (х + 1) = х2 + х;

Г) х ∙ (х + 1) = 2х + х

 

2 б. Перетворіть добуток на многочлен:  4ху(х2 - 2ху + у2)',

 

 Відповіді:

1. В

2. 4ху(х2 - 2ху + у2) = 4х3у-8х2у2+4ху 3

Молодці! Ви впорались із завданням і отримуєте ще одну картку – підказку.

Отримання командами картки – підказки.

Виставлення набраних балів у маршрутний лист.

 

 

Станція «Математичний океан»

Конверт із наступними завданнями отримаєте коли відгадаєте де він знаходиться.

Якщо настрій у вас поганий,

Чи проблеми турбують дуже,

Допоможе всім метикований –

Йому можна вилити душу.

 

1 б. Виберіть із чотирьох варіантів правильно виконане множення многочленів:

А) (1 + х) ∙ (х + 2) = 2 + 2х;

Б) (1 + х)  (х + 2) = 3 + 2х;

В) (1 + х) ∙ (х + 2) = х2 + 2х + 2;

Г)(1 + х) ∙ (х + 2) = x2 + 3х + 2?

 

2 б. Виконайте множення (3а – 2с)(2а – 5с)

 

Відповіді:

1. Г

2.  (3а – 2с)(2а – 5с) = 6а2 – 15ас – 4ас + 10с2 = 6а2 – 19ас + 10с2

Молодці! Ви впорались із завданням і отримуєте ще одну картку – підказку.

Отримання командами картки – підказки.

Виставлення набраних балів у маршрутний лист.

 

Станція «Болото інформаційних технологій»

Конверт із наступними завданнями отримаєте коли відгадаєте де він знаходиться.

А, Б, В, Г, Д і кома –

Всім мабуть уже відома

Така клавішна структура

Звісно ж це…(Клавіатура)

 

Робота за компютером: множення многочленів (learningapps.org/1871289)

Молодці! Ви впорались із завданням і отримуєте ще одну картку – підказку.

Отримання командами картки – підказки.

Виставлення набраних балів у маршрутний лист.

 

Станція «Ліс рівнянь»

Конверт із наступними завданнями отримаєте коли відгадаєте де він знаходиться.

Що за дивна ця країна,

Де збирається родина.

Де колиска з малюком,

Де є глечик з молоком,

Де є різна старовинність.

В цьому й є наша єдинність (Народознавство)

 

  1. б. Розвяжіть рівняння й укажіть правильну відповідь: 2(х – 2) = х

А) 2              Б) – 4               В) 4                Г) – 2

 

  1. б. При якому значенні змінної добуток виразів 3х і 2х + 1 дорівнює сумі виразів х (4х - 1) і 2 (х2 - 3)?

 

Відповідь:

  1. В
  2. 3х(2х + 1) = х(4х - 1) + 2 (х2 - 3)

     2 + 3х = 4х2 – х + 2х2 – 6

     2 - 4х2 - 2х2 +3х + х = - 6

     4х = - 6

     Х = - 1, 5

 

Молодці! Ви впорались із завданням і отримуєте ще одну картку – підказку.

Отримання командами картки – підказки.

Виставлення набраних балів у маршрутний лист.

 

Станція «Творча гавань»

Конверт із наступними завданнями отримаєте коли відгадаєте де він знаходиться.

Фізкультура там у вас.

На уроці цілий клас.

Там скакали, з м’ячем грали.

Кльово всі ви розім’ялись.

В роздягальні, в куті лівім

Під матрацом він лежить.

 

Скласти сенкан до слова «Многочлен» (1 чи 2 бали)

Молодці! Ви впорались із завданням і отримуєте ще одну картку – підказку.

Отримання командами картки – підказки.

Виставлення набраних балів у маршрутний лист.

 

V. Підсумки уроку

Ось і підійшла до кінця наша захоплююча подорож Сумською областю, у якій всі учасники проявили свою винахідливість і кмітливість, показали свої знання та вміння. Тож хто з вас здогадається, що означають картки –підказки, які ви отримували після  виконання завдань? (можливо хтось із учнів здогадається, що це 7 чудес Сумської області). Перерахуємо їх та прикріпимо у відповідні місця на карті.

 

А зараз підведемо підсумки нашої роботи.

Лідери кожної групи приносять картки оцінювання та щоденники учнів й учитель здійснює оцінку роботи учнів на уроці.

Оголошуються та нагороджуються переможці гри грамотами «За спритність» (виграє та команда, яка перша прийшла до фінішу), «За кмітливість» (виграє команда, яка набрала більшу кількість балів)

Заключне слово вчителя

Пам’ятайте, що тільки разом і лише в єдності зможете досягти мети.

Сподіваюся, ви отримали гарний настрій і незабутні враження.

А зараз зипишемо домашнє завдання.

 

VІ. Домашнє завдання

Повторити § 8-9. А: 308(б), 310(б), Б: 322, 325(а), В: 331(а)

 

 

 

Використана література

  1. Вікіпедія
  2. learningapps.org
  3. https://naurok.com.ua/library/matematicnij-kvest-v-posukah-istini-gra-dla-ucniv-5-7-klasiv-181347.html


Додаток

 

1 б. Виберіть із чотирьох варіантів правильно виконане множення одночлена на многочлен:

А)х ∙ (х + 1) = 2х + 1;

Б)х ∙ (х + 1) = х2 + 1;

В)х ∙ (х + 1) = х2 + х;

Г) х ∙ (х + 1) = 2х + х

 

1 б. Виберіть із чотирьох варіантів правильно виконане множення многочленів:

А) (1 + х) ∙ (х + 2) = 2 + 2х;

Б) (1 + х)  (х + 2) = 3 + 2х;

В) (1 + х) ∙ (х + 2) = х2 + 2х + 2;

Г)(1 + х) ∙ (х + 2) = x2 + 3х + 2?

 

2 б. Виконайте множення (3а – 2с)(2а – 5с)

 

2 б. Перетворіть добуток на многочлен:  4ху(х2 - 2ху + у2).

 

  1. . 1 б.Розвяжіть рівняння й укажіть правильну відповідь: 2(х – 2) = х

А) 2              Б) – 4               В) 4                Г) – 2

 

  1.      2 б. При якому значенні змінної добуток виразів 3х і 2х + 1 дорівнює сумі виразів х (4х - 1) і 2 (х2 - 3)?

 

1 чи 2 бали

Скласти сенкан до слова «Многочлен»     

 

 

 


Маршрутний лист учня команди № 1         ________________________

прізвище

 

№ зупинки

          Назва зупинки

Відмітка про виконання

Кількість балів

1.

«Презентаційна гора»

 

 

2.

«Болото інформаційних технологій»

 

 

3.

«Творча гавань»

 

 

4.

«Місто математичних визначень»

 

 

5.

«Математичний океан»

 

 

6.

«Селище Виразів»

 

 

7.

«Ліс рівнянь»

 

 

 

Усього:

 

 

Оцінка:

 

 

 

 

 

Маршрутний лист учня команди № 2       ______________________

прізвище

 

 № зупинки

          Назва зупинки

Відмітка про виконання

Кількість балів

1.

«Презентаційна гора»

 

 

2.

«Місто математичних визначень»

 

 

3.

«Математичний океан»

 

 

4.

«Ліс рівнянь»

 

 

5.

«Селище Виразів»

 

 

6.

«Болото інформаційних технологій»

 

 

7.

«Творча гавань»

 

 

 

Усього:

 

 

Оцінка:

 

 


Маршрутний лист  команди 1  _______________________________________

назва

 

№ зупинки

          Назва зупинки

Відмітка про відвідування

Кількість балів

1.

«Презентаційна гора»

 

 

2.

«Болото інформаційних технологій»

 

 

3.

«Творча гавань»

 

 

4.

«Місто математичних визначень»

 

 

5.

«Математичний океан»

 

 

6.

«Селище Виразів»

 

 

7.

«Ліс рівнянь»

 

 

 

 

Усього:

 

 

 

 

 

 

Маршрутний лист  команди 2

__________________________________________

назва

 

 № зупинки

          Назва зупинки

Відмітка про відвідування

Кількість балів

1.

«Презентаційна гора»

 

 

2.

«Місто математичних визначень»

 

 

3.

«Математичний океан»

 

 

4.

«Ліс рівнянь»

 

 

5.

«Селище Виразів»

 

 

6.

«Болото інформаційних технологій»

 

 

7.

«Творча гавань»

 

 

 

 

         Усього:

 

Пов’язане зображення

 

Результат пошуку зображень за запитом "посульські кургани"

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додав(-ла)
Багута Олена
До підручника
Алгебра 7 клас (Кравчук В.Р., Підручна М.В., Янченко Г.М.)
До уроку
Множення многочлена на многочлен
Додано
27 січня 2020
Переглядів
835
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку