Метикуємо! Всесвітній день тварин (англ. World Animal Day) – міжнародний день, покликаний звернути увагу людства на тварин планети Земля. Його відзначають щороку 4 жовтня. Чому й для чого існує такий день?
Номер слайду 4
Особливості будови та життєдіяльності тварин. Одним із найзагальніших принципів будови тварин є симетричність тіла – закономірне розташування подібних частин: Двобічно-симетричні тварини - тіло тварини можна уявно поділити однією площиною на дві половини (риби, земноводні, плазуни, ссавці). Радіально-симетричні тварини - тіло уявно поділяється на рівні частини кількома площинами симетрії (морські зірки, медузи, корали).
Номер слайду 5
Будова тварин. Тваринна клітина. Органи Системи органів
Номер слайду 6
ОРГАНИ Й СИСТЕМИ ОРГАНІВ ТВАРИН
Номер слайду 7
Процеси життєдіяльності тварин Гетеротрофне живлення: джерелом поживних речовин слугує найрізноманітніша їжа, яка зазнає перетворень під час травлення. Активний рух: Тіло тварин компактне, що полегшує його активний рух (завдяки скороченню м’язів – м’язовий рух ) і дає переваги у використанні тепла для виживання за несприятливих умов.
Номер слайду 8
Тварини + Геральдика Назвіть країну, на гербі якої беркут та гримуча змія.
Номер слайду 9
Тканина тварин – це сукупність клітин, що подібні за будовою та спеціалізуються на виконанні певних функцій. 1 – м’язова; 2 – нервова; 3 – епітеліальна; 4 – сполучна
Номер слайду 10
Епітеліальна тканина виконує функції: захисту, виділення та обміну речовин із середовищем;клітини цієї тканини вкривають тіло тварини ззовні, вистилають порожнини тіла, утворюють залози.
Номер слайду 11
Сполучні тканини утворюють скелет;входять до складу органів;забезпечують взаємозв’язок усередині організму.
Номер слайду 12
М’язові тканини завдяки здатності клітин до скорочення забезпечують активний рух;здійснюють захист та діяльність внутрішніх органів; підтримують форму тіла тощо.
Номер слайду 13
Нервова тканина сприймає подразнення;утворює органи нервової регуляції функцій організму.
Номер слайду 14
Орган тварин – частина організму, що характеризується певною будовою, розміщенням та виконує певні функції. За функціями:органи травлення,органи дихання,органи рухутощо. За розташуванням: зовнішні органи ( вуха, ніс, лапи);внутрішні органи (серце, легені). Системи органів – сукупність взаємопов’язаних органів, які спільно виконують в організмі певні функції.
Номер слайду 15
До первинних багатоклітинних належать губки, які вже мають різнофункціональні клітини, а тканини та органи – ще відсутні. Справжні багатоклітинні характеризуються наявністю симетрії, тканин, органів і систем органів. У процесі ембріонального розвитку в них утворюються зародкові тканини, з яких і розвиваються тканини й органи дорослих тварин. Губки
Номер слайду 16
Тварини мультфільмів «Ніколи не говори: «Я помилився», краще скажи: «Це ж треба, так цікаво усе влаштувалось», – навчають нас опосуми «Льодовикового періоду». А до якої групи тварин належать ці «вумні розумахи»?
Номер слайду 17
Коротко про головне ТВАРИНИ – це багатоклітинні еукаріотичні організми, у яких симетрична будова тіла, є тканини, органи й системи органів. У тварин є тканини (епітеліальні, сполучні, м’язові й нервова), різноманітні органи та системи органів, що спеціалізуються на життєвих функціях. Тварин поділяють на дві групи: первинні та справжні багатоклітинні, серед яких радіально- та двобічно-симетричні.