Урок читання. 4 клас Олесь Лупій "22 січня"

Про матеріал
План-конспект уроку літературного читання в 4 класі за підручником О.Савченко, І.Красуцької. Урок побудований на основі історичного матеріалу, містить цікаві завдання на знання фактів про Україну, цікаві творчі завдання.
Перегляд файлу

УРОК  ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ  В  4  КЛАСІ

 

ТЕМА: ЄДНІСТЬ І ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ. Олесь Лупій «22 січня».

 

МЕТА: знайомити учнів з сторінками історії незалежної України;

             розвивати    логічне мислення, вчити відстоювати свою думку,           

            збагачувати   словниковий  запас; розвивати виразність і свідоме             

            читання;  виховувати патріотизм, цікавість до історії своєї держави..

 

ОБладнання: набір скоромовок, відео, ілюстрації з зображенням історичних подій, стрічка часу, карта України.

 

                                   ХІД   УРОКУ:

 

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

 

  1.           ПІДГОТОВКА  ДО  ЧИТАННЯ:

 

1)Підготовка дихання до читання (На рахунок 1-2-3-4-5—діти вдихають

  повітря, на 6-7-8-9-10—затримують дихання, на 11-12-13-14-15—види-

  хають повітря. Так повторюють декілька раз)

 

2)Підготовка очей до читання ( Гімнастика для очей: небо—земля, кругові

обертання очима), читання «гірок» слів:

                сніг                                                  Рада

             Ки  !  їв                                         вла  !   да

     пло   !   ща                                   сто     !    лиця

      прези     !    дент                             вибо    !        ри

    незале     !       жність                       рево    !      люція

 

3)Вивчення  скоромовки:  

Сіло сонце на сосну,
Сонно мовило: «Засну!»
Сосни сонечко гойдали,
Сосни сонечко благали:
– Сонце, сонечко, не треба,
Стане темно нам без тебе.

 

111.РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

1)Словникова робота:

Хуртовина Сильний вітер із снігом; заметіль;

Галичани европейський народ, що сформувався на землях Галичини у верхньому басейні Дністра та частково Сяну і Верхнього Бугу. 

Соборність --  єднання українських земель

 

2)Робота над словами:

Срібна хуртовина, двадцять друге січня, Західна Україна, Східна Україна.

 

3)Читання вірша:

Учні читають вірш самостійно і роблять розмітку;

Читання вірша вголос по власній розмітці;

Обговорення інтонації вірша.

4)  Вибіркове читання:

-- Коли відбувається подія?

-- Яка погода була на майдані?

-- Хто об’єднався?

-- Якого кольору Софіївські бані?

 

5) Перегляд відео об’єднання  https://www.facebook.com/watch/?v=552076903518199

 

 

ІV  ЗАКРІПЛЕННЯ  ВИВЧЕНОГО

 

1)Вікторина «Моя Україна»

1. Яку назву мала козацька держава, створена за дніпровськими порогами? (Запорізька січ)

2. Який із найдревніших знаків є малим гербом України? (Тризуб)

3.  Яка назва гімну України. (Ще не вмерла Україна)

4. Як називалась перша слов’янська держава? (Київська Русь)

5. Як називається основний закон України? (Конституція)

6. Як звали сестру Кия, Щека, Хорива? (Либідь)

7. Які кольори державного прапора України? (Синій, жовтий)

8. Назвіть велике зібрання творів Т. Шевченка. (Кобзар)

9. Що означає слово «козак»? (Вільна , незалежна людина)

 

Руханка     «Ми з України» https://www.youtube.com/watch?v=J_m9nebQ7ik

 

2)Створення  «Асоціативного куща» за словами вірша

(Рада, схід, захід, Софія, соборність, майдан, незалежність)

 

 

 

 

 

 

 

 

3)Розгляд картинки в підручнику (Проект герба Української Держави)

4)  Огляд карти з гербами областей України

 

Прапори та герби адміністративних одиниць України до реформи ...

V. ТВОРЧА  РОБОТА

 

Об’єднання сердець і долоньок навколо карти України

 

Діти вирізають сердечка, обводять на них свої долоньки і прикріплюють навколо карти України.

 

.ЗАВДАННЯ   ДОДОМУ.

 

Вивчити вірш напам’ять

 

Створити власний герб сім’ї

 

 

docx
Додано
4 березня
Переглядів
70
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку