Урок для 2 класу "Україна на карті Європи"

Про матеріал

Метою даного уроку є поглиблювати знання учнів про Україну, як незалежну державу; формувати почуття належності до своєї країни, стимулювати прояв інтересу до історії свого народу, виховувати любов до Батьківщини, рідного краю,почуття гордості за свій народ.

Перегляд файлу

                                       Уроку  для 2 класу

                                                                                                                                        

Тема   Україна на карті Європи

Мета: Поглиблювати знання учнів про Україну, як незалежну державу;

задачі:   

 навчальна: формувати почуття  належності до своєї країни, вміння

              самостійно працювати з навчальним матеріалом, картою,   

              продовжувати формувати навички виразного та свідомого

              читання віршованих творів;     

 розвиваюча: стимулювати прояв інтересу до історії свого народу,                           

               розвивати мислення,  творчу уяву, мовлення учнів;  

 виховна:  виховувати любов до Батьківщини, рідного краю,

               почуття  гордості за свій народ.

Хід уроку

 І. Організація учнів до уроку.

1. Привітання вчителя.

 - Дорогі діти, вітаю вас з початком нового навчального року, бажаю міцного здоров’я, успіхів у навчанні, справжніх друзів і високих досягнень!

2.  Перевірка готовності до уроку

ІІ  Актуалізація знань учнів

 1. Ознайомлення з девізом уроку 

Учитель: Діти, ми з вами часто розпочинаємо уроки девізом. То ж і сьогодні давайте наш урок розпочнемо девізом

                                          (Діти читають девіз)

                              Можна все на світі вибирати, сину,

                              Вибрати не можна тільки Батьківщину! 

                                                                                      Василь Симоненко 

  2.  Бесіда

 - Ми всі знаємо, що Батьківщина в кожного одна – як ненька, як життя. То давайте зараз пригадаємо і скажемо:  а що ж таке - Батьківщина?  

                                      (учні декламують вірші)

Що ж таке є моя Батьківщина?                                                     

Під віконцем червона калина,

І  цікава казка бабусі,

та тихенька пісня матусі.

 

Сила та незламність мого тата,                                                       

І  обсаджена квітками рідна хата.

Попід тином дідова криниця,

Ген у полі – золота пшениця.

 

На даху в своїм гнізді лелека                                                           

І дорога у майбутнє – рівна й легка.

І веселочка зігнулась понад ліс, 

І стрімкий за полем обеліск.

 

Вчитель    Ос яка в нас  Батьківщина. Край наших пращурів, дідусів і бабусь, тат і мам. Найрідніша в світі земля.

                     У всіх людей одна святиня,                         

                      Куди не глянь, де не спитай.

                      Рідніша їм своя пустиня,

                     А ніж земний в пустині рай.

                     Її всі згадують щоднини,

                     Нема без кореня рослини,

                     А нас, людей, без Батьківщини.

                                                                               М. Чернявський

Учитель:   Дітки,  якщо ви були уважні, то помітили, що це не просто вірш, а акровірш. І за першими буквами кожного рядочка можна прочитати назву нашої Батьківщини. Давайте разом прочитаємо.

                                         (Україна)

Учитель:     Так, наша Батьківщина  - це чудова країна  Україна. 

                                             (Звучить пісня  «Тут моя земля»)

ІІІ   Опрацювання матеріалу уроку

Є в центрі Європи чудова країна.                                                 

  Сягає корінням у сиві часи.

  І це незалежна моя Україна,

 Тут гори моря, степи і ліси.

 

 Є Київ – столиця у храмах і славі.                                              

 Багато є сіл, та міста величаві.

 Є ріки Дніпро, Дністер, Буг і Десна.

  Чудова країна  - ти в нас одна!

 

Учитель  А ви звернули увагу, що у вірші було сказано «Є в центрі Європи чудова країна».  Дійсно, Україна знаходиться в самому центрі Європи. Вона межує з багатьма європейськими державами.

                                          (Робота з картою)

                                    (учні декламують вірші) 

 

 Оця земля, це небо, ці стежини,                                               
Поля безкрайні, річенька в гаю,
Усе – моє, все зветься – Україна,
Її – всім серцем рідну я люблю!


Шумливий ліс, Дніпра зелені кручі,                                         
Говерла, що знялась за небокрай…
Ці люди – роботящі і співучі,
Це все моє – це наш славетний край.

Учитель  Дітки, ми ще хоч і маленькі, та вже багато знаємо про нашу Батьківщину. І  сьогодні на урок до нас завітали гості:  Тарасик та Марічка. Вони підготували для нас завдання, щоб впевнитися що ми дітки розумні, вже багато знаємо. 

   Тож не гаємо часу і починаємо працювати.  Перше завдання нам пропонує Тарасик.

                           (Учень бере завдання біля Тарасика і зачитує його)

Завдання 1   Вікторина  «Як я знаю Україну»

   Назва нашої держави?                                                                                      (Україна.)

* Столиця України?                                                                                                   (Київ.)

* Назвіть державні символи України.                             (Герб, Гімн, Прапор України.)

* Основні кольори нашого прапора?                                                     (Синій і жовтий.)

*Коли українці святкують День незалежності?                                            ( 24 серпня)

* Рослини – символи України.                                                              (Верба і калина.)

* Які обереги українського народу ви знаєте?                                 (Віночок, рушник.)

* Яка велика річка протікає на Україні?                                                            (Дніпро.)

* З чим українці зустрічають гостей?                                                   (З хлібом-сіллю.)

* Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина.         (Європа.)                              

                                    ( за потребою вчитель надає підказку)

Фізкультхвилинка  « У нас в Україні..»

У нас в Україні всі лани широкі,

У нас в Україні і гори високі,

У нас в Україні всі ріки глибокі,

У нас в Україні люди дужі й сильні,

Ми українці щирі і гостинні!

 

Учитель  Час продовжувати нашу роботу. Беремо друге завдання у Марічки.

Завдання 2  «Народ скаже, як зав’яже»

Учитель    Я читатиму початок прислів′я , а ви додайте кінцівку.

  • Людина без Батьківщини – що пташка без …..            (крил)
  • Без верби і калини ……..                                                ( нема України)
  • Одна у людини рідна мати, одна у нього і  ……          (Батьківщина)
  • Всюди добре, а вдома …….                                             (краще).

Учитель    молодці, дітки, дуже добре впоралися.

                                            (учні декламують вірші)

Є край, де найкращі у світі пісні                                         

 І цвітом чарує калина,

Де сонечко вперше всміхнулось мені

Це дім мій – моя Україна.

 

Ось небо блакитне і сонце в зеніті!                                       

 Моя Україна — найкраща у світі!

 Моя Україна — це ліс і озерця,

 Безмежні степи і чарівні джерельця.

 

Красиві пейзажі і гори високі,                                                 

Маленькі струмочки і ріки глибокі.

Міста старовинні і замки прекрасні,

Великі будови і дуже сучасні

 

Сади чарівні, мальовничі села,                                                 

 Моя Україна — це пісня весела.

 Це щира, багата, як світ, її мова,

Крилата, така мелодійна, чудова!

 

 Її обереги — верба і калина.                                                    

 Найкраща у світі — моя Україна.

 Бо нам найрідніша Вітчизна і мати.

То як же нам, дітям, її не кохати!?

 

Учитель  Ось які гарні віршики ми знаємо про Україну. А в Тарасика є ще для нас завдання.

Завдання 3  «Скарби українського народу»

Учитель  Ми українці маємо свої відмінності від інших народів: звичаї , обереги, символи, страви, які відрізняють нас від інших  і прославляють.

Зараз нам потрібно зібрати скриньку скарбів українського народу, тобто те, що має відношення до українських символів, оберегів, рослин, тварин, страв та ін.

Я читатиму перелік предметів, а ви говорите що кладемо у скриньку.

Тризуб, вишитий рушник, матрьошки, пальма, калина, лелека, слон, плов, вареник, береза,  верба, чорнобривці, кактус, віночок, хустинка,

Учитель   Ось ми й наповнили скриньку скарбів і довели, що є справжніми українцями, надійним майбутнім нашої Батьківщини.

                           (Звучить пісня «Кольорова птаха»)

Учитель    Діти, у нас залишилося ще одне завдання, яке підготувала Марічка. Давайте його виконаємо.

Завдання 4           «Квітуча Україна»

Учитель     Дорогі  дітки, так як ви – майбутнє України, то від вас залежить, якою вона буде. Подумайте, що ви можете зробити, щоб наша ненька Україна була квітучою, запишіть це на квіточках, що лежать у вас на партах і прикріпіть до макету карти України.

            (Учні записують на квіточках свої обіцянки і прикріплюють на макет карти)

Підсумок уроку

Учитель  Любі дітки, я сподіваюся, що коли ви станете дорослими, то докладете всіх зусиль, щоб Україна була справді такою квітучою як ми зараз бачимо. 

Учні

Люблю я в рідному краю                                                          

Веселі співанки пташині,

 І річки бистру течію,

 І руту – м’яту при долині;

 

 Пропахлі вітром колоски,                                                       

Гінке, гінке безмежне поле,

 Яким уранці йду до школи;

 І перші проліски в гаю,

 І щедре сонечко в блакиті…

 

Учитель

 Люблю Вітчизну я свою,

 Вона найкраща в цілім світі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Сапожко Інна Володимирівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
15 грудня 2018
Переглядів
1647
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку