урок "Домашня аптечка. Вміст домашньої аптечки"

Про матеріал
Урок соціально-побутового орієнтування для дітей з інтелектуальними порушеннями
Перегляд файлу

КЗ «Чернівецька спеціальна школа №3»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Домашня аптечка. Вміст домашньої аптечки.

 

 

 

 

 

                                    Провела:

                                                                            вчитель СПО Н. В. Кушнірик

 

 

 

                                        

 

                                           

м. Чернівці 2024

Домашня аптечка. Вміст домашньої аптечки

(бінарний урок)

Корекційно-розвиткова мета:

  •      познайомити учнів з вмістом домашньої аптечки
  •      навчити учнів формувати домашню аптечку для різних життєвих ситуацій
  •      проаналізувати основні складові домашньої аптечки та вимоги до їхнього зберігання
  •      розвивати здоров’язберігаючу компетентність
  •      формувати вміння  користуватись вмістом аптечки

 

Обладнання: мультимедійна дошка, наочний матеріал, розмальовки, аптечка, лікарські засоби, перев’язувальні матеріали

 

Хід заняття

  1. Вітальне слово

Діти вітаються

Вчитель:

Пропоную вам відгадати декілька загадок перш ніж ми перейдемо до теми уроку.

Загадки:

Не золото, а найдорожче (Життя і здоров’я)

 

Щоб здоров’я добре мати,  слід про нього змалку … (дбати)

 

Запитав орел в шуліки:

-Де дістати можна ліки?

Цей будинок недалеко

називається …(аптека)

 

Котик наш поранив лапку

Не хова її під лавку

Сумку з шафи дістає

з неї вату й бинт бере

Діти, що за чарівна сумка у нашого котика?(домашня аптечка)

 

 

  1. Оголошення теми урок «Домашня аптечка. Вміст домашньої аптечки»

 

вірш Любові Яковенко «Не користуйся сам ліками»

 

У будиночку в овечки,

Десь під стелею аптечка,

На стілець мала забралась,

До аптечки вмить дісталась,

Розкотились пляшки, склянки,

Чути запах валер'янки...

Мама сердилась на доньку,

Відмивала їй долоньки:

Ліки дуже небезпечні,

Дітям в іграх не доречні

 

Отже, діти, як ви зрозуміли сьогодні ми з вами поговоримо про домашню аптечку та що в ній повинно бути і де її зберігати.

 

  1. Розповідь вчителя про домашню аптечку, види аптечок, де повинні зберігатись
  2. Демонстрація лікарем школи вмісту аптечки.
  3. Гра «Наклади пов’язку»

Правила

Накладання пов’язки на фалангу руки на швидкість та правильність.

 

  1. Фізхвилинка
  2. Гра « Збери аптечку»

Правила гри:

Дорогі учні, вам потрібно поділитись на дві команди, яка команда  якісно та швидко складе аптечку так, як вам показала лікар, отримає приз.

  1. Вікторина

Запитання:

  1. Що повинно бути в кожному будинку, для надання першої допомоги?
  2. Чим можна обробити порізану рану?
  3. Назвіть перев’язочні матеріали.
  4. Що можна прийняти коли у вас болить живіт?
  5. Чим ми виміряємо температуру?
  6. Чи можна рану обробляти зеленкою, якщо можна то як?
  7. Хто назве тему нашого уроку?

 

  1. Вчитель підводить підсумки уроку
  2.  Виставлення оцінок
  3.  Домашнє завдання

 

 

 

 

 

docx
Додано
22 жовтня
Переглядів
48
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку