Тема уроку. Електричні явища. Електричний струм.
Мета уроку: поглибити, узагальнити й закріпити знання учнів з теми «Електричні явища. Електричний струм»; формувати ключові компетентності; розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес; розвивати вміння групової роботи, оперативно переключатися з одного виду діяльності на інший; сприяти розвитку творчих здібностей учнів та естетичному вихованню; виховувати відповідальність за дотримання правил техніки безпеки при роботі з електричним струмом та бережливе ставлення до його використання.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, портрети вчених, дидактичний матеріал, три презентації ( «Електрика в нашому житті», «Електрика в природі», «Ураження струмом у побуті й перша допомога потерпілому»).
План уроку
І. Організація навчальної діяльності учнів.
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку.
ІІІ. Узагальнення та систематизація знань.
2. Самостійна робота учнів.
3. Презентації: «Електрика в нашому житті», «Електрика в природі», «Ураження струмом у побуті й перша допомога потерпілому».
ІV. Оцінювання.
V. Рефлексія.
VІ. Повідомлення домашнього завдання.
Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності
ІІ. Повідомлення теми, мети та епіграфу уроку
Атрибутом особистості є активність,
а основною функцією є діяльність.
Платон
ІІІ. Узагальнення та систематизація знань
Бліцопитування за технологією «Мікрофон»
Питання
2. Самостійна робота учнів
1. Прилад для вимірювання сили струму називається:
а) вольтметр;
б) амперметр;
в) реостат;
г) лічильник.
2. За одиницю електричного заряду узято:
а) вольт;
б) кулон;
в) ампер;
г) ват.
3. Як підключають до електричного кола вольтметр?
а) паралельно;
б) послідовно.
4.Ділянка кола складається з трьох послідовно з’єднаних резисторів опорами 6 Ом, 8 Ом і 9 Ом. Знайдіть повний опір цієї ділянки.
а) 2,7 Ом; б) 14 Ом; в) 17 Ом; г) 23 Ом.
5. Установіть відповідність «фізична величина – одиниця фізичної величини».
Сила струму Вт
Опір Ампер
Робота струму Ом
Потужність Ньютон
Джоуль
6. Розмістити в порядку збільшення значення електричного заряду.
а) 5 мкКл; б) 5 мКл; в) 5 МКл; г) 5 нКл.
7. Відновіть рівності:
1,6 кОм = …Ом;
0,3 мА = …А;
15 МВ = …В.
3. Презентації учнів
- «Електрика в нашому житті»
- «Електрика в природі»
- «Ураження електричним струмом у побуті й перша допомога потерпілому»
ІV. Оцінювання
V. Рефлексія
Вправа «Незакінчене речення». Учні продовжують речення.
На цьому уроці я:
Наступного уроку я хочу…
VІ. Повідомлення домашнього завдання
Скласти сенкан до слова «Електрика»
Написати твір – роздум « Фізика в професії, яку я обираю»