Урок Елементи анімації. Управління показом презентації. Друк презентації.

Про матеріал
Конспект уроку. • навчальна: сформувати поняття про елементи анімації, управління показом презентації, друк презентації; • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість
Перегляд файлу

Тема: Елементи анімації. Управління показом презентації. Друк презентації.

Мета:

  •                навчальна: сформувати поняття про елементи анімації, управління показом презентації, друк презентації;
  •                розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  •                виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери, (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 9 КЛАС" Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Спіймай мій настрій”.

-         Посміхніться, „зніміть” посмішку зі свого обличчя долонею та „киньте” своєму сусідові. „Спіймайте” посмішку, „прикрасьте” нею своє обличчя.

Інтерактивна вправа «Очікування»

- Що ви очікуєте від уроку? ( відповіді дітей)

- А я очікую, що нові знання ви застосуєте у житті. Н а уроці будете активними, організованими, кмітливими, уважними.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Інформатичний диктант

1.За допомогою якої вкладки  можна відформувати зображення на слайді? (формат)

2. Ділянка пам’яті комп’ютера , у якій тимчасово зберігається  вирізаний або скопійований об’єкт – це …( буфер обміну)

3.Які об’єкти можна додавати до слайда? (текст, рисунок, відео кліп)

4.Електронний документ, що являє собою послідовність слайдів, які змінюють один одного називається? (комп’ютерна презентація)

5.Презентація, що прив’язані до часової шкали, є? (потоковими)

6.Структура всіх слайдів повинна бути? (однаковою)

7.Використання діаграм є? (необов’язковим)

8.Інформація подається? (тезами)

9.З чого складається презентація? (слайдів)

10.Фон має бути? (нейтральним)

11. Малюнки, фотографії, таблиці, схеми, діаграми, фігурний текст – це … (графічні об’єкти)

12. Об’єкт WordArt – це … (Фігурний текст)

2.Тести на комп’ютері.

3. Вставити відео у презентацію

III. Вивчення нового матеріалу

Чим більше органів чуття задіяно людиною під час сприйняття інформації, тим краще вона запам’ятовується. Для ефектного показу презентації можна зробити самі слайди й об’єкти на них рухомими, супроводжувати презентацію звуком і показами відеофрагментів. Як усе це зробити, ви дізнаєтеся з цього уроку.

 

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

  1.              Як встановити анімаційні ефекти при переході між слайдами? (слайд 5-6)
  2.              Як застосувати анімацію до об’єктів на слайдах? (слайд 7-12)
  3.              Які є способи показу презентацій? (слайд 13-14)
  4.              Як роздрукувати презентацію? (слайд 15-16)

IV. Формування практичних умінь і навичок

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Практичне завдання.

Робота за комп’ютером

Робота з підручником

Завдання 4. Анімаційні ефекти зміни слайдів

Завдання на с. 62 підручника

Завдання 5. Встановлення спеціальних ефектів анімації (слайд 18)

Завдання на с. 65 підручника

Завдання 6. Друкування презентації (слайд 19)

Завдання на с. 67 підручника

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Працювали ви старанно, тому потрібно трішечки відпочити.

(Слухання функціональної музики з закритими очима).

Заплющіть очі і зробіть три глибокі вдихи та видихи. Відкрийте очі і подивіться на те, як падають золоті листочки. Відшукайте найяскравіший, який асоціювався б із власною мрією. Простягніть рученята до листочків і схопіть свою мрію.

 

V. Підсумок уроку

Обговорюємо (слайд 22)

  1.              Для чого в презентаціях використовують анімаційні ефекти?
  2.              У чому полягає відмінність застосування анімації зміни слайдів та анімації об’єктів?
  3.              Які є способи управління показом презентації?
  4.              Як надрукувати презентацію?

Рефлексія «ліва - права»

Розтуліть, будь ласка, свою ліву долоню і покладіть на неї той досвід, з яким ви прийшли сьогодні. Відчуйте вагомість вашого досвіду, його цінність та значимість для вас. А тепер розтуліть, будь ласка, свою праву долоню і покладіть на неї ту інформацію і той досвід, який ви здобули сьогодні. Відчуйте, чим є для вас цей досвід, його цінність для вас. З’єднаєте дві долоні разом – об’єднаєте два досвіди, минулий і сьогоднішній. І з цим багажем знань  заповніть Ваш журнал спостережень

На початку уроку ви говорили про ваші очікування. Якщо вони здійснилися, то прикріпіть до дошки квіти. Наша дошка перетворилася у яскравий осінній букет, який покращує настрій.

 

  •                Що нового сьогодні дізналися?
  •                Чого навчилися?
  •                Що сподобалось на уроці, а що ні?
  •                Чи виникали труднощі?
  • Що означає термін «анімація»?
  • На які групи поділяють анімаційні ефекти об'єкта?
  • Як додати анімаційний ефект для зміни слайдів?

ІХ Оцінювання роботи учнів

Самооцінювання.

- А зараз оцініть свою роботу на уроці.

-  Підведіться  ті, хто вважає, що був активним, розумним, кмітливим і зберіг гарний настрій до кінця уроку. Ми вам всі дружно аплодуємо.

- А тепер підніміться ті, хто вважає, що був недостатньо активним. Молодці!

- Дякую вам за чесність. Я згодна з вашою самооцінкою.

- А зараз встаньте ті, хто дома підготується, постарається  і на наступному уроці буде найкращим.

- Я дуже задоволена вашим вибором.

VI. Домашнє завдання (слайд 24)

Опрацювати §6.4-6.7

 

 

doc
Додано
4 лютого 2020
Переглядів
672
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку