КЗШ №27
Федеративна республіка
Німеччина
Вчитель географії:
Грищенко Т.С.
Кривий Ріг,
2019р.
Тема: Федеративна Республіка Німеччина
Мета: сформувати в учнів систему знань про основні особливості географічного положення, населення і господарства Німеччини;
вдосконалювати практичні вміння працювати з різними джерелами географічних знань, складати опорний конспект, розвивати ключові компетентності учнів;
виховувати почуття патріотизму і громадянської відповідальності
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Обладнання: політична карта Європи, атласи, підручники, смарт-дошка, мультимедійний проектор, комп’ютер, плакат «Німеччина», роздатковий матеріал (QR-код-4 шт.; аркуші формату А-3, фломастери; листи-завдання для груп)
Хід уроку
І. Організаційний момент
Поділ класу на 4 групи за назвами німецьких автомобілів.
Привітання. Перевірка присутніх, готовність до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Бесіда за запитаннями і завданнями
– Країни якого регіону ми вивчаємо?(Європа)
– На які субрегіони поділяється Європа? Показати їх на настінній карті.
– Які країни Європи належать до G-7. Показати їх на карті.
ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
Сьогодні ми будемо вивчати країну, яка є найпотужнішою в економічному відношенні державою Європи, лідера за ВВП, за рівнем прямих іноземних інвестицій та за рівнем науково дослідницької активності – Німеччину.
І вивчення досвіду інших країн, у розбудові демократичного суспільства та розвитку ефективної економіки є вкрай необхідним на сучасному етапі розвитку України.
Інтерактивна гра «Що я знаю про Німеччину?»
(Опора на життєвий досвід) [Слайд 1 - 9]
ІV. Вивчення нового матеріалу
[Слайд 10] Запис теми уроку: «Федеративна республіка Німеччина».
Бесіда за запитаннями і завданнями + тезисний конспект учня
Робота з атласом (с.32)
«Візитна картка» [Слайд 11]
Площа - 357 тис. км2. Населення – 82 млн. осіб.
– Яка форма правління? Парламентська республіка на чолі з канцлером Ангелой Меркель і президентом Франк-Вальтер Штайнмайером.
– Яка столиця?Берлін
Склад: 16 земель. Назвіть деякі з них, скориставшись атласом(див. с.32).
Міжнародні організації: ООН, ЄС, НАТО та ін.
– До якого типу за рівнем розвитку належить? Високорозвинута країна «Великої сімки»
Самостійна робота в групах
Метод «Скрайбінг»: створення ЛОС
Вчитель роздає листи з QR- кодом і листи-завдання для кожної групи. Учні виконують завдання на аркушах,самостійно створюючи логічно опорні сигнали з використанням різних джерел географічної інформації(атласи, підручники, плакат, настінна карта, інтернет-ресурс). Потім кожна група презентує своє завдання.
«Архітектурні пам’ятки Німеччини»
Завдання для І групи «Opel»: охарактеризуйте економіко-географічне положення Німеччини та природно-ресурсний потенціал.
[Слайд 12]
Завдання для ІІ групи «Audi»: охарактеризуйте працересурсний потенціал, систему розселення та просторову організацію господарства ФРН.
1. Загальна кількість населення( І місце в Європі за чисельністю)
2. Тип відтворення населення
3. Природний приріст
4. Тривалість життя
5. Негативні демографічні явища(2)
6. Мовна сім’я і група
7. Віросповідання
8.Національний склад
9.Середня густота населення
10.Міста-мільйонери(4)
11.Найбільша агломерація, в складі якого мегаполісу
12. Немає єдиного центру міського розселення (їх багато)
Завдання для ІІІ групи «BMW »: охарактеризуйте промисловість ФРН
1. Галузі спеціалізації вторинного сектору(4)
2. Продукція маш.буд. галузі:…(Carl Zeiss)
3. Посідає ІV місце в світі і І в Європі за виробництвом автомобілів
4. Головні центри автомобілебудування
5. І місце в Європі за обсягом хімічного виробництва та суднобудування
6. Структура електроенергетики, «німецький енергетичний поворот»
7. Продукція харчової промисловості
Завдання для ІV групи «Volkswagen»: охарактеризуйте аграрний сектор ФРН і особливості третинного сектору(сфери послуг)
1.Домінуючі складники третинного сектору
2. Лідер за пасажиро- і вантажообігом(автобани)…
3. І місце в Європі за протяжністю…
4. Найбільші морські порти(на карті)
5. Аеропорт-хаб
6. Найважливіша річка міжнародного значення та канал
7. Структура с/г (70%...)
8. Продукція рослинництва
9. С/г райони(атлас)
V. Закріплення вивченого матеріалу
Робота зі смарт-дошкою
Інтерактивна вікторина «ФРН» (авторська) в Інтернет - сервісі LearningApps: https://learningapps.org/8039257
*Резерв часу
«Математичний тренінг» [Слайд 13]
Визначте, у скільки разів Україна більша за площею і менша за населенням від Німеччини?
VІ. Підсумок уроку
Рефлексія
Отже, для того, щоб подолати економічні труднощі в нашій державі, потрібно опиратися на досвід економічно-розвинених країн і будувати власну сильну економіку. Тож давайте разом побудуємо ієрархічну піраміду економічного зростання нашої держави.
“Стратегія економічного розвитку України” [Слайд 14]
*Резерв часу
1) «Складаємо сенкан» [Слайд 15]
Учням пропонується скласти сенкан на тему «Німеччина»
2) Перегляд відеоролику «Що відрізняє схід і захід Німеччини» https://www.dw.com/uk/що-досі-відрізняє-схід-і-захід-німеччини-02102018/av-45726410
Оцінювання учнів
VІІ. Домашнє завдання