Тема: «Безпека людини під час роботи з електричними приладами і пристроями»
Мета: формувати знання про правила роботи з електричними приладами та пристроями, про електротравму та правила надання першої допомоги; розвивати логічне та критичне мислення; розвивати пізнавальний інтерес.
Обладнання: підручники, комп’ютери, довідникова література.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Розминка
Вправа «Знайди пару»
Сила струму, амперметр, вольтметр, Джоуль, напруга, робота
ІІ. Актуалізація опорних знань.
План-схема уроку
Етап уроку |
Форми і методи діяльності |
Результат діяльності |
І. Розминка |
Вправа «Знайди пару» |
Розвиток логічного мислення |
ІІ. Актуалізація опорних знань. |
Гра «Так – ні»
|
Актуалізація знань |
ІІІ. Мотивація навчання |
Вступне слово вчителя |
Мотивація навчання |
ІV. Засвоєння нових знань. |
Робота в групах |
Засвоєння навчального матеріалу |
V. Осмислення об’єктивних зв’язків |
Інтерактивна вправа «Чи був ти уважний на уроці?» |
Закріплення вивченого та застосування набутих знань |
VІ. Підсумок уроку |
Вправа « Резюме» |
Підбиття підсумків уроку |
VІІ. Домашнє завдання |
Завдання творчого характеру |
Ефективне засвоєння навчального матеріалу |
Гра «Так – ні»
Поставте праву руку ліктем на парту.
Я зараз читатиму твердження. Якщо ви вважаєте, що твердження правильне, то підіймаєте вказівний палець, якщо ні – то показуєте кулак.
Наприклад:
ІІІ. Мотивація навчання
Усі знають, наскільки небезпечний для людини контакт з електричними провідниками трамвая чи високовольтної мережі, коли вони під напругою. Такий дотик смертельний для людини і для великих тварин. Відомо багато випадків, коли коня чи корову струм убиває миттєво, якщо до них торкається обірваний провід. Тож давайте розглянемо правила небезпечної роботи з електричними приладами та пристроями.
ІV. Засвоєння нових знань.
– Нову інформацію ми можемо отримати з різних джерел:
А) можемо працювати з підручником;
Б) з комп’ютером;
В) з довідковою та енциклопедичною літературою.
Право вибору залишаю за вами.
Завдання для першої групи
Дати відповіді на запитання:
Завдання для другої групи:
Опрацювати матеріал, який є у програмному забезпеченні на комп’ютері . Дати відповіді на запитання:
Завдання для третьої групи
Опрацювати довідкову літературу. Дати відповіді на запитання:
V. Осмислення об’єктивних зв’язків
Інтерактивна вправа «Чи був ти уважний на уроці?»
VІ. Підсумок уроку
Вправа « Резюме»
Учні письмово відповідають на серію запитань, які відображають їх ставлення до уроку. Наприклад:
VІІ. Домашнє завдання
Скласти невеличке оповідання з теми, в якому навмисно допущено не менше 5 помилок.