Конспект уроку з біології для 7 класу за програмою НУШ
Підготувала вчитель хімії та біології Коркач Олена Леонідівна
Тема: Комахи. Різноманітність комах.
Мета:
Освітня: ознайомити учнів з особливостями будови та життєдіяльності комах, їх різноманітністю та роллю в екосистемах.
Розвивальна: розвивати вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки, працювати з різними джерелами інформації.
Виховна: виховувати бережливе ставлення до природи, формувати екологічну культуру.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник О.Тагліна, таблиці, малюнки, відеоматеріали, колекції комах (за наявності), мультимедійна презентація.
Хід уроку:
І.Організаційний момент (1 хв.)
Привітання.
Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ.Актуалізація опорних знань (5 хв.)
Бесіда:
Які основні групи тварин ви знаєте?
Які ознаки характерні для членистоногих тварин?
Які особливості будови ракоподібних та павукоподібних?
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності (3 хв.)
Перегляд відеоролика про різноманітність комах(тривалість відео від початку до 1хв.)
https://www.youtube.com/watch?v=uRkSsP7iKzg.
Обговорення:
IV.Вивчення нового матеріалу (30 хв.).
Розповідь учителя з використанням мультимедії: 1).https://www.youtube.com/watch?v=uRkSsP7iKzg
2). https://naurok.com.ua/prezentaciya-riznomanitnist-komah-269473.html
План
Робота з підручником ст.155-156: Опрацювання тексту та малюнків. Розгляд колекцій комах (за наявності).
Виконання завдань: створення STEM-прєкту
Тема: «Комахи із неповним і повним перетворенням» https://vseosvita.ua/lesson/typy-rozvytku-komakh-64591.html (або роздруковані малюнки).
Обладнання: картон,полімерна глина/пластилін,ручка,олівець.
V.Закріплення вивченого матеріалу (5 хв.)
Виконання завдань:
https://ua.izzi.digital/DOS/750785/1062827.html та їх обговорення.
VI.Домашнє завдання (2 хв.)
Опрацювати §32, ст.154-157.
Переглянути відео:
1. https://www.youtube.com/watch?v=SHayJdrXSXo
2. https://www.youtube.com/watch?v=uRkSsP7iKzg
3. https://www.youtube.com/watch?v=NXgB41HDcEg
Виконати вправу : https://wordwall.net/uk/resource/52660519/%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%85
VII.Підбиття підсумків уроку (4 хв.)
Оцінювання роботи учнів на уроці.
Рефлексія https://naurok.com.ua/prezentaciya-riznomanitnist-komah-269473.html (слайд 25).