Розробка уроку інформатики в 5 класі з теми "Комп'ютер як пристрій опрацювання даних. Різновиди комп'ютерів". Урок передбачає використання "хмар" зі слів. Якщо в класі є проектор з екраном та доступ до мережі Інтернет, то можна працювати з "хмарами" безпосередньо на сервісах для створення "хмар" зі слів. Можна просто роздрукувати "хмари" та завдання у кількості відповідній кількості учнів в класі.
В архіві містяться розробка уроку, презентація до нього та малюнки із "хмарами" та завданням на складання схеми.
Тема: Комп'ютер як пристрій опрацювання даних. Різновиди комп'ютерів.
Мета:
Навчальна. Класифікувати види сучасних комп'ютерів;
Розвиваюча. Розвивати ключові компетентності учнів, увагу, пам’ять, логічне мислення.
Виховна. Виховувати інформаційну культуру, культуру поведінки та дотримання правил роботи в кабінеті інформатики.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання: підручник, персональні комп’ютери, малюнки із «хмарами зі слів», презентація до уроку.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Привітання. Перевірка наявності та готовності учнів до уроку.
2. Актуалізація опорних знань.
1. Використовуючи «хмари» зі слів дайте відповіді на наступні питання:
2. Давайте поміркуємо над питаннями:
Для чого використовують комп’ютери?
Чим комп’ютери відрізняються між собою?
Які дії можна виконувати з мобільним телефоном? Чи можна вважати його комп’ютером?
3. Пояснення нового матеріалу. (З допомогою презентації та наявних пристроїв)
1. Різновиди сучасних комп’ютерів (суперкомп’ютери, персональні, вбудовані (мікро))
2. Різновиди персональних комп’ютерів (стаціонарні, мобільні або портативні) та їх використання.
3. Різновиди стаціонарних комп’ютерів (домашні, офісні, ігрові). Сфери їх використання, схожість та відмінності.
4. Різновиди портативних (мобільних) комп’ютерів: ноутбуки, нетбуки, планшети, смартфони. Сфери їх використання, схожість та відмінності.
5. Різновиди вбудованих мікрокомп’ютерів. Сфери їх використання.
4. Виконання вправ за підручником
ст. 34 Впр. 1,3,4,7,8
5. Практична робота з комп’ютером.
Виконання вправ на клавіатурному тренажері.
6. Підсумок уроку.
1. Розгляньте «Хмару» зі слів.
Дайте відповіді на питання:
2. Використовуючи слова із «хмари» та заготовку складіть у зошиті схему різновидів сучасних комп’ютерів
Рефлексія
Продовжити речення: Сьогодні на уроці
Я дізнався _______________________________
Я зрозумів ______________________________
Мені це знадобиться _____________________
Мій настрій протягом уроку _______________
Мені не сподобалося _____________________
Мені сподобалося _______________________
7. Домашнє завдання.
Вивчити §1.3 , виконати вправи 2, 5 на сторінці 34.
Використовуючи «хмари» зі слів дайте відповіді на наступні питання:
Розгляньте «Хмару» зі слів. Дайте відповіді на питання:
1. Які ви знаєте види сучасних комп’ютерів?
2. Які є види персональних комп’ютерів?
3. На які види поділяються стаціонарні персональні комп’ютери?
4. Які є види портативних комп’ютерів?
5. Для яких цілей використовують портативні комп’ютери?
6. Для чого призначено планшет?
7. Яка різниця у можливостях планшета і смартфона?
8. В яких сучасних приладах є вбудовані мікрокомп’ютери?
9. Для чого використовують суперкомп’ютери?
10. Який об’єкт зображений на «хмарі»?
11. Якого типу на ваш погляд цей комп’ютер?
Використовуючи слова із «хмари» та заготовку складіть схему різновидів сучасних комп’ютерів