Урок розроблено користуючись матеріалами мережі Інтернет та власними розробками. Спираючись на те, що в учнів 5 класу ще триває адаптаційний період, в конспекті враховані вікові особливості учнів та матеріал спрямовано на засвоєння мінімуму інформації.
Тема: Комп'ютер як пристрій опрацювання даних. Різновиди комп'ютерів.
Мета: Класифікувати види сучасних комп'ютерів; Розвивати ключові компетентності учнів, увагу, пам’ять, логічне мислення. Виховувати інформаційну культуру, культуру поведінки та дотримання правил роботи в кабінеті інформатики.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання: підручник, персональні комп’ютери, малюнки із «хмарами зі слів», презентація до уроку, скринька слів
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Привітання. Перевірка наявності та готовності учнів до уроку.
2. Перевірка домашнього завдання
1. Відгадай комп’ютерні загадки:
Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас зв’язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе!
(комп’ютер )
В неї довгий сірий хвіст,
До курсору має хист.
(комп’ютерна мишка )
Він покаже все на світі:
Що малюють, пишуть діти,
Грають як і що співають,
І як пошту відправляють.
Все, що є відображає,
Без нього ПК немає!
(Монітор)
Сотня клавіш, різні знаки
Спершу учні – небораки,
А тепер раз – два і готово
Відстукали слово.
Ось де пальцям фізкультура
І це все – ......
(клавіатура).
В блоці цім живе процесор
Помічник він, не агресор
В ньому щось гуде, співає
Одним оком нам моргає.
Головний він недаремно,
А зовуть його .....
(системним)
Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю.
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні і картинки
І швидкий він, наче спринтер
Відгадайте, що це ...
(принтер)
2. Скринька слів
Завдання: Діставати назви ПК пристроїв та віднести їх до необхідної категорії (пристрої введення, виведення, зберігання)
3. Актуалізація опорних знань
Давайте поміркуємо над питаннями:
Для чого використовують комп’ютери?
Чим комп’ютери відрізняються між собою?
Які дії можна виконувати з мобільним телефоном? Чи можна вважати його комп’ютером?
4. Оголошення теми уроку. Мотивація навчання
Сьогодні на уроці ми з вами вивчимо види сучасних персональних комп’ютерів, узнаємо чім вони відрізняються та для чого вони призначені.
3. Пояснення нового матеріалу. (З допомогою презентації та наявних пристроїв)
1. Різновиди сучасних комп’ютерів (суперкомп’ютери, персональні, вбудовані (мікро))
2. Різновиди персональних комп’ютерів (стаціонарні, мобільні або портативні) та їх використання.
3. Різновиди стаціонарних комп’ютерів (домашні, офісні, ігрові). Сфери їх використання, схожість та відмінності.
4. Різновиди портативних (мобільних) комп’ютерів: ноутбуки, нетбуки, планшети, смартфони. Сфери їх використання, схожість та відмінності.
5. Різновиди вбудованих мікрокомп’ютерів. Сфери їх використання.
Складіть у зошиті схему різновидів сучасних комп’ютерів
5. Практична робота за комп’ютером.
Зміни заголовки слайдів відповідно до видів комп’ютерів, зображеяя яких подано в презентації
6. Підсумок уроку.
Дайте відповіді на питання:
Рефлексія
7. Домашнє завдання.
Вивчити конспект
*