Клас 5
Тема. Інструктаж з БЖД. Безпечне користування Інтернетом. Авторське право. Критичне оцінювання відомостей, отриманих з Інтернету.
Цілі:
навчальна: сформувати уявлення про необхідність критичного ставлення до відомостей з Інтернету; ознайомити учнів з правилами безпечного користування послугами мережі Інтернет та правами захисту інформації в Інтернеті;
розвивальна: розвивати інформаційну культуру учнів;
виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до теми і до предмета.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери підключені до мережі Інтернет, підручники, навчальна презентація, оn-лайн тести.
Урок №11 Інформатика 5 клас
План конспект уроку інформатики у 5 класі
Інструктаж з БЖД. Безпечне користування Інтернетом. Авторське право. Критичне оцінювання відомостей, отриманих з Інтернету
Підготувала вчитель інформатики
Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Лиманського району
Одеської області
Сін Іванна Йосипівна
Клас 5 Урок №11 Дата_________
Тема. Інструктаж з БЖД. Безпечне користування Інтернетом. Авторське право. Критичне оцінювання відомостей, отриманих з Інтернету.
Цілі:
навчальна: сформувати уявлення про необхідність критичного ставлення до відомостей з Інтернету; ознайомити учнів з правилами безпечного користування послугами мережі Інтернет та правами захисту інформації в Інтернеті;
розвивальна: розвивати інформаційну культуру учнів;
виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до теми і до предмета.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери підключені до мережі Інтернет, підручники, навчальна презентація, оn-лайн тести.
Структура уроку:
Хід уроку
І. Організаційний етап
Вправа «Очікування». Продовжити речення:
ІІ. Відтворення і коригування опорних знань
Дати відповіді згідно картинок слайдів:
— Які мережі вам відомі?
— Як називаються комп’ютери в мережі?
— Що таке комп’ютер-сервер?
— Що таке комп’ютер-клієнт?
— Які служби Інтернету ви знаєте? Яке їх призначення?
— Що таке веб-сайт?
— Які веб-браузери ви знаєте?
— Як знайти гіперпосилання на веб-сторінці?
За правильні відповіді учні отримують «Смайлики»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
— На цьому уроці ми маємо повторити, більш глибоко осмислити навчальний матеріал з теми «Цифрові мережеві технології», узагальнити його і систематизувати, а також встановити рівень засвоєння вами знань і вмінь з даної теми та дати відповіді на слідуючі питання:
IV. Повідомлення теми, цілей та завдань уроку
V. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації (використовуються можливості локальної мережі кабінету, проектор, мережа Інтернет)
План
Робота з підручником § 2.3, ст. 80.
Словник: авторське право, © - копірайт, плагіат, цитата (лат. сito).
VІ. Перевірка знання фактичного матеріалу та основних понять
Музикальна фізкультхвилинка (fizkulthvylynka-2 )
Робота за комп’ютером
оn- лайн тестування на ПК
Сайт: https://onlinetestpad.com/ua/test/57899-bezpeka-v-%D1%96nternet%D1%96
Самостійне заповнення учнями картки:
VІІ. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях
Учні, які справились із завданнями розглядають сайт «безпечний Інтернет оn-ляндія».
Робота на сайті «безпечний Інтернет оn-ляндія» «оn-ляндія – безпечна веб-країна» та знайомство з казкою: «Безмежний ліс».
VІІІ. Домашнє завдання.
Вивчити § 2.3
Продовжити роботу на сайті «безпечний Інтернет оn-ляндія» та ознайомитись з казкою:
«Нові друзі Ганусі»
ІХ. Підсумки уроку
Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.
Гра «Мікрофон»
X. Оцінювання робіт учнів згідно карток
Література та використані ресурси: