Клас: 5
Предмет: інформатика
Тема уроку: Комп’ютерна презентація. Об’єкти комп’ютерної презентації
Тип уроку: відкриття нового знання
Мета уроку: формування інформатичної компетентності щодо проєктування комп’ютерної презентації та її об’єктів; розвиток ключових компетентностей: спілкування рідною мовою; інформаційно-цифрової компетентності; уміння вчитися.
Завдання уроку:
⮚ Засвоїти знання щодо:
- Вимог до ком’пютерної презентації та етапів її створення;
- Об’єктів комп’ютерної презентації ;
⮚ Сформувати вміння (навички):
− створювати слайди, змінювати їх макети, копіювати та видаляти;
− вибирати та оформлювати тему презентаціїі;
− запускати показ презентації.
⮚ Розвинути установки до:
− Створення слайдової презентації;
− Запуску демонстрації презентації
Очікувані навчальні результати:
⮚ знання:
- вимог до ком’пютерної презентації та етапів її створення;
- об’єктів комп’ютерної презентації.
⮚ вміння:
− створює слайди, змінює їх макети, копіює та видаляє;
− вибирає та оформлює тему презентаціїі;
− запускає показ презентації;
⮚ установки до:
- створення слайдової презентації;
- запуску демонстрації презентації
Розумові операції: (аналіз, аналогія, порівняння, синтез, узагальнення, оцінювання тощо).
Демонстраційний матеріал: презентація
Роздатковий матеріал: пам’ятки, картки, листи самооцінки.
Технічне забезпечення уроку: комп'ютери підключені до Іnternet, інтерактивна дошка.
Оформлення дошки (малюнок, епіграф):
ПЕРЕБІГ УРОКУ
№ п/п |
Етап уроку |
Мета етапу |
Можливі методи, прийоми/Навчальні дії |
Орієнтовний час |
|||
1. |
Самовизначення до діяльності (мотивація). |
Дидактичні: включення в навчальну діяльність на особистісно значущому рівні; визначення змістової області матеріалу. Психологічні: забезпечення психологічного настрою на роботу
|
Пролунав для вас дзвінок,
Вправа «Настрій» Любі друзі. З яким настроєм ви сьогодні прийшли на урок? Сподіваюся у кого добрий, таким і залишиться. А у кого не дуже – покращиться. Показати за допомогою міміки, як на смайлику, свій настрій.
|
1-2 хв. |
|||
2. |
Актуалізація знань і виконання пробної навчальної дії/ |
Дидактичні: готовність мислення й усвідомлення потреби до оволодіння новим знанням чи способом дії Психологічні: створення ситуації утруднення під час виконання завдання
|
Завдання: Розгадайте ребус
|
5-7 хв. |
|||
3. |
Локалізація (ідентифікація) утруднення (виявлення місця й причини утруднення в діяльності) |
Дидактичні: виявлення місця (де?) і причини (чому?) утруднення. Психологічні: створення умов для аналізу учнями повноти своїх знань
|
- Де в своєму житті ви чули це слово? - Хто вже здогадався, яка тема сьогоднішнього уроку? |
3-4 хв. |
|||
4. |
Побудова проекту виходу з утруднення («відкриття» дітьми нового знання) |
Дидактичні: формулювання мети й теми уроку; побудова дітьми нового способу дій і формування навичок до його застосування; підбір варіанту виходу з утруднення (побудова еталону, читання або самостійне формулювання правила, алгоритму). Психологічні: активізація розумової діяльності
|
Так, сьогодні ми будемо вести мову про комп’ютерну презентацію та її об’єкти . Робота з підручником та з презентацією Віднайдійть значення цього слова у тлумачному словнику на ваших гаджетах. Виходячи зі словника Презентація – “presentation”, що означає передаю, вручаю. Презентація – це представлення, подання. “Комп'ютерна презентація” Щоб ви краще зрозуміли призначення, структуру комп’ютерної презентації, перегляньте декілька з них. Після їх перегляду ви повинні спробувати дати означення презентації, з чого вона складається. Перегляд презентацій. “Моя рідна школа” “Тварини мого краю” Інтерактивна гра “Метод прес”. - Що таке «презентація»? - З чого вона складається? - Які відмінності є між презентаціями? - Яке враження на вас справили переглянуті презентації?
|
4-6 хв. |
|||
5. |
Реалізація побудованого проекту виходу з утруднення та вирішення вихідного завдання |
Дидактичні: Пошук нового способу дій. Психологічні: формування умінь аналізувати ситуацію й проєктувати правила, алгоритми, способи дій та представляти їх в узагальненому вигляді
|
Для роботи з презентаціями, по їх створенню на комп’ютері призначена програма пакету Microsoft Power Point. Для з’ясування інтерфейсу Power Point проведемо роботу в групах. 1 група
2 група
3 група
Проведення експрес обговорення результатів.
|
5-8 хв. |
|||
6. |
Первинне закріплення в зовнішньому мовленні |
Дидактичні: Засвоєння нового способу дій. Психологічні: первинне формування умінь в умовах використання нового знання |
Практичне завдання.1. Виконайте завдання Завдання 1. Завантажити програму Microsoft Power Point:
Завдання 2. Перегляньте способи створення презентації «Мозковий штурм»
- Тему презентації ви дізнаєтесь, якщо з’ясуєте за опорними словами, про що йдеться мова.
- Отже, ваше завдання спроектувати презентацію “Наш клас”. Свої ідеї ви повинні записати до слайдів. Під час проектування презентації врахуйте поради, що до змісту презентації ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ПРЕЗЕНТАЦІЇ(ЗА Д.ЛЬЮЇСОМ)
• Кожен слайд має відображати одну думку. • Текст має складатися з коротких слів та простих речень. • Рядок має містити 6-8 слів. • Всього на слайді має бути 6-8 рядків. • Загальна кількість слів не повинна перевищувати 50. • Дієслова мають бути в одній часовій формі. • Заголовки мають привертати увагу аудиторії та узагальнювати основні положення слайду. • У заголовках мають бути і великі, і малі літери. • Слайди мають бути не надто яскравими – зайві прикраси лише створюють бар'єр на шляху ефективної передачі інформації. • Кількість блоків інформації під час відображення статистичних даних на одному слайді має бути не більше чотирьох. • Підписи до ілюстрації розміщуються під нею, а не над нею. • Усі слайди презентації мають бути витримані в одному стилі. Презентацію ви спроектували, а тепер створіть її за допомогою Power Point. Демонстрація презентації |
4-5 хв. |
|||
7. |
Самостійна робота з самоперевіркою за зразком/еталоном |
Дидактичні: інтеріорізація нового способу дій; організація самостійного виконання завдання; індивідуальна рефлексія досягнення мети. Психологічні: розвиток уваги, уміння критично оцінювати свою роботу |
Інтерактивні вправи Робота з інтерактивною дошкою: https://learningapps.org/display?v=p68dgb5tc22
|
3-5 хв. |
|||
8. |
Включення в систему знань і повторення |
Дидактичні: включення використання нового способу дій в систему знань під час виконання творчого завдання, повторення і закріплення раніше вивченого Психологічні: формування здатності працювати в групах |
Гра «Так-Ні» -У вас є дві цеглинки: червона - «Ні», зелена - «Так». Презентація – це представлення, подання. Комп’ютерна презентація це презентація створена на комп’ютері. Презентація складається з таких етапів: створення, демонстрація. Кожна презентація складається зі слайдів. Слайд може містити текстові, графічні, звукові, відео та інші об’єкти. Перший слайд у презентації називається стартовим.
|
5-8 хв. |
|||
9. |
Рефлексія діяльності (підсумок уроку) |
Дидактичні: організація самооцінки результатів діяльності, усвідомлення нового методу, меж застосування нового знання, ступеня досягнення цілей уроку. Психологічні: формування здатності до самооцінювання |
Прийом «Незакінчене речення» -Сьогодні на уроці я дізнався про… -Ці знання мені знадобляться… |