Урок "Круглий стіл "Сили в природі"

Про матеріал
Урок узагальнення і систематизації знань учнів з теми "Взаємодія тіл. Сила".
Перегляд файлу

Тема уроку. Круглий стіл «Сили в природі»

 

Мета:  Поглибити й закріпити знання учнів про види сил в механіці,  узагальнити й систематизувати знання учнів про силу тертя, силу пружності, силу тяжіння, причини їх виникнення та їх властивості.

 Продовжити формувати навички учнів  розв’язувати якісні і кількісні  задачі, стисло та грамотно висловлювати свої міркування та обґрунтовувати їхню правильність; розвивати вміння самостійно застосовувати знання при вирішенні практичних завдань;

Формувати розуміння цінності природи як першоджерела матеріальних і духовних сил суспільства й кожної людини; виховувати уважність, зібраність, спостережливість, дисципліну.

 

Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, екран.


Тип уроку: урок узагальнення та систематизації  знань учнів.

 

            Як  це  дивовижно –      

виявити, що всі явища 

природи керуються такою

невеликою кількістю сил.

                         М. Фарадей.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний етап

       Зачитування епіграфа уроку та заслуховування думок учнів про нього.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Фізика – частина нашого життя, адже вона пояснює все те, що відбувається довкола нас. Головна мета навчання – вміння застосувати свої знання на практиці, у своєму житті. Сьогодні на уроці ми, користуючись знаннями, набутими на уроках фізики про сили, будемо пояснювати народні прислів’я та приказки про явища природи, розв’язуватимемо  цікаві якісні задачі, при розв’язуванні яких потрібно (без виконання розрахунків) пояснити те чи інше фізичне явище, та кількісні задачі. А щоб нам легко було працювати на уроці, ми маємо повторити все, що знаємо про сили.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Гра «Асоціації».

Сила – це

- фізична величина

- міра взаємодії тіл

- причина зміни швидкості тіла

- має позначення  F

- має напрям

- векторна величина

- має точку прикладання

- вимірюється динамометром, силоміром

- одиниця вимірювання -  Н

 

IV. Узагальнення і систематизація знань

 

Тренувальна вправа «Використай знання!»

Пояснити прислів’я.

 

Хто кидає каменем до неба, той дістане ним по голові.

Скільки б не скакав, а на землю впадеш

Вода тече завжди вниз

Іде як по маслу

Не змастиш – не поїдеш

Таке слизьке, що й обома руками не вдержиш

 

Розв’язування кількісних задач.

 

  1) Визначити жорсткість пружини динамометра, до якого підвісили тіло масою 100г, і вона видовжилась на 1см.

  2)Парашутист, маса якого 70кг, рівномірно рухається. Чому дорівнює сила опору повітря, яка діє на парашутиста?

  3)Визначити силу тертя, що діє на ковзаняра масою 50кг, якщо коефіцієнт тертя сталі по льоду становить 0,02.

 

 

V. Підсумки уроку. Рефлексія

 

Кросворд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По горизонталі
3. Стан тіла, при якому відсутня внутрішня напруга, зумовлена силою тяжіння. 

5. Характеристика здатності стрижня або пружини зазнавати пружної деформації під дією навантаження. 

6. Це сила, з якою Земля притягує до себе всі тіла. 

8. Вона не змінюється на інших планетах.

9. Характеризує ступінь взаємодії тіл. 

По вертикалі
1. Сила, що виникає в твердому тілі при його деформації і направлена протилежно деформації .

 2. Це механічна взаємодія між тілами, яка виникає в місцях їх дотику.

 4. Це фізична величина, яка характеризує стан речовини і чисельно дорівнює відношенню маси однорідного тіла до його об'єму. 

7. Вона зникає в стані невагомості. 

 

V. Домашнє завдання

 

Повторити § 22- 30. Підготуватися до контрольної роботи. Розв’язати задачі:

  1. Яку масу має дубова балка площею поперечного перерізу 0,04 м2 і завдовжки 5м?
  2. Маса космонавта — 80 кг. Чому дорівнює вага космонавта, який знаходиться на космодромі? на орбітальній станції?
docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
Додано
14 лютого 2019
Переглядів
957
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку