Урок-квест у 4 класі.Тема:" Я люблю Україну."

Про матеріал

Розробка першого уроку 2018-2019 навчального року.Це нестандартний урок.Діти будуть займатися пошуковою роботою.До участі в цій роботі залучені батьки, що сприятиме подальшому згуртуванню класного колективу.Мета цього уроку поглибити знання дітей про Україну ,викликати інтерес до навчання; формувати почуття відповідальності за виконуване завдання, готовність самостійно працювати , мати власну думку, обґрунтовувати її,вчити налагоджувати взаємодію з іншими дітьми, вчити толерантності, мовленнєвій культурі,працювати за правилами у команді,

розвивати творчі задатки школярів, мовлення, критичне мислення, увагу, навички приймати правильне рішення спостережливість,бажання стати гордістю своєї Батьківщини;

виховувати патріотичні почуття, любов до рідного краю.

Перегляд файлу

Урок-квест

Тема: Я          Україну.

Мета уроку:

поглибити знання дітей про Україну ,викликати інтерес до навчання; формувати почуття відповідальності за виконуване завдання, готовність самостійно працювати , мати власну думку, обґрунтовувати її,вчити налагоджувати взаємодію з іншими дітьми, вчити толерантності, мовленнєвій культурі,працювати за правилами у команді,

розвивати творчі задатки школярів, мовлення, критичне мислення, увагу, навички приймати правильне рішення спостережливість,бажання стати гордістю своєї Батьківщини;

виховувати патріотичні почуття, любов до рідного краю.

Обладнання: аудіозапис пісень ,карта України; презентація,завдання для конкурсів.

Хід уроку

I.Організація класу                                   

-Привітання

(Побажання один одному на навчальний рік)

Учні стають у коло і передають по колу серце –іграшку. Починає вчитель.

-Об’єднання в групи.

Діти об’єднуються за кольорами.(жовтий, синій, рожевий, помаранчевий, зелений). Вибір відбувається наосліп. Діти дістають з кошика кольорові стрічки  і займають місця за відповідним столом. Капітани обираються так само з числа батьків.

ІІ.Мотивація навчальної  діяльності учнів.

1.Вступне слово вчителя.

Пояснення слова «квест»(Демонструється слайд)

Квест — аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями.

Квест — назва завдань, які гравець отримує від інших персонажів у відеоіграх

2.Розподіл доручень в групах.

-Презентатор

-Секретар

-Охоронець часу

-Активні обговорювані.

3.Оголошення головного завдання квесту.

Діти мають пройти 8 випробувань, щоб в результаті відкрити ключову фразу уроку:

Я          Україну.

Черговий символ відкриває та команда, яка раніше або краще справиться з завданням.

4.Представлення журі.(Бібліотекар, старшокласники, не батьки)

5.Повторення правил роботи в групі.

ІІІ.Основна частина уроку.

Слайди демонструються після відгадування назви.

1 конкурс «Ерудит»(Слайд)

Кожній команді по черзі даються запитання проУкраїну (по 6 запитань)

Але перед тим всі учасники мають розшифрувати назву конкурсу. Назва записана цифрами. Потрібно підібрати відповідну літеру алфавіту, щоб прочитати слово.

6,20,23,5,10,22 (Слайд)

Запитання

1.Як називається місто, в якому ми живемо?(Старокостянтинів)

2.Хто його засновник?( Князь Костянтин Острозький)

3.Назвіть річки  нашого мвста?(Случ, Ікопоть,Шахівка)

4.Яка найбільша річка України?(Дніпро)

5.Назвіть острів в місті Запоріжжі, на якому жили козаки?(Хортиця)

6. Місто є столицею України? (Київ).
7.  Що є символом держави? (Герб, прапор, гімн).

8. Велике зібрання творів Т. Шевченка. (Кобзар).

9.  Які кольори державного прапора України? (Синій,жовтий).

10.Найвищі гори України? (Карпати).
11.Кущ, оспіваний в українських народних піснях, символ дівочої вроди. (Калина

12.Розписане різноманітними символами яйце. (Писанка

13.Хліб та сіль на ньому - ознака гостинності українського народу. (Рушник).

14.Сплетені в коло квіти,ним прикрашають голову.(Вінок).

15. Назвіть моря України.(Чорне, Азовське)

16. Яку назву мала козацька держава, створена за дніпровськими порогами? (Запорізька січ)

17. Який із найдревніших знаків є малим гербом України? (Тризуб)

18. Автор слів гімну України. (П. Чубинський)

19.Яка назва гімну України. (Ще не вмерла Україна)

20. Як називалась перша слов’янська держава? (Київська Русь)

21. Як називається основний закон України? (Конституція)

22.. Як звали сестру Кия, Щека, Хорива? (Либідь)

23. Назвіть композитора, який поклав вірші Чубинського, що стали гімном, на музику? (Вербицький)

24.Які пісні виконують діти на Різдво, ходячи від хати до хати? (Колядки)

 25. Дерево, яке оспівано у народних піснях, у віршах. Воно освячується в церкві перед Пасхою, як засіб від злих сил. (Верба)

26. Поширене в Україні дерево, з яким в українських народних піснях і переказах порівнюють струнких дівчат.(Тополя)

27.Найвища точка України .( Гора Говерла)

28. Коли святкуємо День незалежності України? ( 24 серпня)

29. Яка мова в Україні є державною? ( Українська).

30. По що їздили чумаки? ( По сіль).

Відкривають літеру «Я»

2 конкурс (Слайд)

Перлини народної творчості.

( Прочитати назву конкурсу.Слова розрізані на окремі склади.)

Скласти прислів’я.

– Дружба та братство                           – а той, хто правду каже

– В лиху годину                                      людина — друзями.

– Не той друг, хто медом маже,            упізнаєм вірну людину

 Дерево міцне корінням,                     найбільше багатство .

Відкривають літеру «У»

3 конкурс

Відомі українці.(Слайд)

Назва конкурсу написана розтопленим  воском. Щоб прочитати ,треба зафарбувати лист кольоровим олівцем.

Вчитель називає прізвище та ім’я , а члени команд мають сказати його посаду, професію  тощо…(Демонструються  слайди з портретами)

Сергій Бондарчук-Герой України

Тарас Шевченко –поет.

Петро Порошенко – президент.

Богдан Хмельницький –гетьман.

Ярослав Мудрий—князь.

Володимир Гройсман – прем’єр мініс

Леся Українка –поетеса

Костянтин Острозький – князь

Джамала- співачка

Катерина Білокур –художниця.

Сергій Корольов- конструктор

Василь Сухомлинський –педагог.

Павло Чубинський-автор слів Гімну.

Григорій Сковорода –філософ

Олександр Усік –боксер.

Відкривають літеру «к»

4 конкурс

Конкурс читців (курконс віцтич)

Назва конкурсу –деформоване речення.

Кожна команда читає по черзі вірші про Україну.(Вірші даються на початку уроку). Вірші Надії Красоткіної.

1-.Людина кожна має Батьківщину,
То ж пам’ятайте все життя про те —
Це корінь, що підтримує людину,
Без кореня ж нічого не росте.

-У спадок Батьківщина дістається
Від діда-прадіда, що тут в віках жили…
Історія від них до нас ведеться,
Й традиції, що з давнини прийшли.

-І звичаї, й любов, пісні і слово,
Це все коріння з глибини віків.
То ж не втрачайте, діти, рідну мову
Землі своєї, матері й дідів.

-Любіть її, цінуйте, поважайте,
Це українців генетичний код.
Усе своє найкраще захищайте,
З усім своїм ми — нація, народ!

-Усе найкраще і єдине,

І радощі усі й жалі…

Мій рідний краю,Україно!

Найкраще місце на землі!

2.-Мій край чудовий — Україна!
Тут народились ти і я.
Тут над ставком верба й калина,
Чарівна пісня солов’я.

-Люби свій край, моя дитино,
Бо тут з’явився ти на світ.
Це місце зветься — Україна!
І звідси ти почнеш політ.

-Тут пісня мами колискова,
Чарівна казка перед сном.
І наймиліша рідна мова,
Калина й мальви під вікном.

-А на високій тополині
Лелеча лагідна сім’я.
І небеса високі сині,
І ніжна пісня солов’я.

Люби свій край, моя дитино,
-Тут з-під верби джерельце б’є,
А край наш рідний Україна —
Це найдорожче, що в нас є!

3-.Країн багато на землі
Та міст і сіл багато.
Є з них великі і малі,
Та тільки вдома — свято.

-Бо мир та спокій в тому є,
Як чуєш рідне слово.
Усе тут рідне, все своє…
І на душі чудово.

-Над річкою гнучка верба
Листочками тріпоче.
Калини гілка молода
Тут про любов воркоче.

-І кожна стежечка в гаю
Веде тебе до раю.
І я з лісів натхнення п’ю
Й свої пісні співаю.

-Тут ночі тихі і ясні,
Найбільші в світі зорі.
І рідні серденьку пісні,
І далі неозорі.

4.-Своє гніздечко кожна пташка знає,
Його готова завжди захистить.
А от людина — Батьківщину має,
Тому за неї і на смерть стоїть.

-На нас сьогодні ворог нападає,
Іде війна. Росія нищить нас.
Руйнує, палить і людей вбиває…
Гіркий сьогодні в Україні час

-Іде війна. Стріляють автомати
І гинуть люди у своїм краю.
І плаче Україна, плаче мати,
Синочки рідні падають в бою.

-І щоб свою країну захистити,
Сини народу сміло йдуть у бій.
Бо як без волі українцям жити?
Ми ж миру хочем на землі своїй!

-Для друзів хліб несем на рушникові
І пелюсткової душі пісенний цвіт.
У нашім серці стільки є любові,
Що пригорнути можна цілий світ.
5.-Та українців вам не подолати,
Бо ми живемо на своїй землі.
І Україна — наша рідна мати,
Нас піднесе над світом на крилі.

-Ми не дамо глумитись над собою,
Бо з нами Правда. Не здолати нас!
І ми, Росіє, справимось з тобою.
Ти пошкодуєш, що прийшла до нас.

-Ніхто нас не поставить на коліна,
Бо воля нам дорожча над усе!
Живе в моєму серці Україна,
А доля нам ще світло принесе

-Спиніть агресора! Прошу, благаю!
Не може нелюд бути над людьми!
До миру всіх й любові закликаю.
І тільки разом переможем ми!

-Це ж небагато… Я благаю, Боже,
Дай миру в нашім рідному краю.
Крім тебе нам ніхто не допоможе,
Перед тобою на колінах я стою…

Відкривають літеру «р»

Слово вчителя.

Ви ще  маленькі.. Але кожен з вас знає про події, які зараз відбуваються на сході України. На цілісність і єдність нашої держави посягнули вороги. Тисячі наших співвітчизників, справжніх патріотів  з честю воюють на сході з терористами та російським сепаратистами, відвойовують та захищають кордони нашої держави.  І сьогодні  я низько  вклоняюся нашим батькам,тим, хто мужньо боровся з ворогом, не жаліючи сили, здоровя і життя .Честь і хвала вам воїни Світла! (демонструються слайди з фотографіями)

Вічна память тим , хто віддав своє життя за цілісність і незалежність нашої держави.Серед них і наш вчитель С. М. Бондарчук, що загинув на Майдані 2014 року.(Слайд із фото)

                       Хвилина мовчання   

Вчитель відкриває серце.

Це серце –символ любові і поваги до всіх героїв.  

5 конкурс

Моя мрія (крісло президента)

Назва конкурсу написана в дзеркальному відображенні.

Учасники команд по черзі сідають в «Крісло президента» і озвучують свої мрії про майбутнє нашої держави.

Відкривають літеру (а)

6 конкурс

Правда чи ні.(Слайд)

Назва конкурсу у банці з піском.

1.У нашому місті протікає річка Дніпро.(Ні)

2.Хмельницький-столиця Болгарії (Ні)

3.Герб України тризуб(Так)

4.Лелека – символ України .(Так) 

5.Дуб –вічнозелене дерево.( Ні)

6.Президент України Микола Мельничук (Ні)

7.Найвища гора Карпат Роман-Кош(Ні)

8.Украну омиває Червоне море.(Ні)

9.У нашому місті є вулиця миру.(Так)

10.У замку К. Острозького є криниця з цілющою водою.(Так)

Відкривають літеру (ї).

7 конкурс

Мовознавці-скажи одним словом. (слайд)

Щоб прочитати назву, потрібно скласти її з перших складів поданих слів.

Морозиво, водограй,знанн, в, цікавий.

Слайди демонструються після відгадування назви.

Пекти раків------червоніти.

Тримати язика за зубами –мовчати.

Накивати п’ятами –втекти.

Зарубати на носі—запамятати.

Зробити з мухи слона –перебільшити.

Відкривають літеру (н)  (Слайд)

8 конкурс

Пісня

Знайти зайве слово-воно і є назвою конкурса.

Береза, ялина,пісня, липа, дуб.

Кожна команда має проспівати 1 куплет народної пісні.

Відкривають літеру (у).

Діти хором читають фразу.

ІV.Підсумок уроку. Рефлексія

-Чи сподобався вам  квест? Чим саме?

 

Перед кожним учасником квесту маленьке сердечко(стікери).

- Напишіть своє побажання нашій Україні і всім українцям.(Сердечка кріпляться вздовж кордону на карту України).

- Ми своєю любовю змусимо ворога відійти від наших кордонів.Наша любов, як захисний оберіг.

Слава Україні!

 

 

      

 

 

 

 

 

Завантаження...
docx
Додано
30 серпня 2018
Переглядів
2239
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку