Тема. Повторення матеріалу за 4 клас
Мета:
Тип уроку. Урок повторення, узагальнення і систематизації знань.
Хід уроку
I.Організаційний момент
II.Мотивація навчальної діяльності
Чи пам’ятаєте ви вивчене в 4-му класі, чи зможемо розв’язати завдання за 4-й клас?
III. Актуалізація опорних знань
Перш за все ми повинні згадати раніше вивчений матеріал. У 4 класі ви вивчали такі теми:
Тому нам потрібно все це з вами повторити. Давайте розпочнемо з найпростішого.
IV. Формування умінь та навичок
Завдання 1. У якому випадку числа записані в порядку спадання?
Завдання 2. Прочитайте вираз і знайдіть його значення:
а) 40 • 7; б) 30 • 9; в) 5 • 20; г) 32 : 8; д) 36 : 6; є) 90 : 9?
- Як називаються числа при множенні?
- Як називаються числа при діленні?
- Чи завжди можна виконати ділення?
Завдання 3. 1. Знайдіть добуток: 10 і 4; 5 і 21; 11 і 6; 10 і 10
Завдання 4. Поділіть: 36 на 12; 55 на 11; на 8 число 96.
Завдання 5. Біля школи ростуть каштани і тополі: каштанів — 7, а тополь у 3 рази більше. Скільки всього дерев росте біля школи?
Завдання 6. Бібліотекар школи попросила Петю допомогти розставити книги: підручники з математики - на першу полицю, з біології - на другу, а з географії - на третю. Підручників з математики виявилося 137, з біології - на 38 більше, ніж з математики, а з географії в 5 разів менше, ніж по біології. Скільки всього підручників довелося перебрати Петі?
Відповідь. 347 підр.
Завдання 7. Розв'яжіть рівняння:
а) 7 • х = 35; б) у – 5 = 45; в) 9 • а = 45; г) х : 6 = 2;
д) k : 10 = 6; е) 30 : y = 5; ж) 54 : k = 6.
Завдання 8. Обчисліть:
а) 12 • 5 + 1; б) 12 • 5 – 1; в) 12 • (5 + 1); г) 12 • (5 – 1);
д) 12 : (5 + 1); е) 12 : (5 – 1).
Завдання 9. Обчисліть:
а) 600 – 200 + 400 – 700 + 300; б) 800 : 4 • 3 : 100 • 5.
V. Підсумок уроку
На цьому уроці ми з вами повторили вивчений матеріал 4 класу, закріпили й засвоїли знання і вміння виконувати операції з числами.
VI. Домашнє завдання
Завдання 1. Розставте числа у порядку зростання 125544, 169756, 7778895
Завдання 1. Розв'яжіть рівняння х+22=42.