Тема: Моє рідне село
Клас: 5
Мета:
Актуальність: тема обрана з тематики спілкування класу і є важливою сферою життєдіяльності
Тип: інформаційний, пошуковий.
Вид: індивідуальний, парний, груповий.
Тривалість: 45 хв.
Очікувані результати: учні усно та письмово взаємодіють у межа теми; до вивчення теми ставляться вмотивовано, активні під час уроку; учні використовують іноземну мову задля досягнення результату.
Обладнання: підручник, тематичні малюнки, проектні роботи, презентація.
№ |
Дидактична структура уроку |
Завдання |
Діяльність вчителя |
Діяльність учня |
1 |
Організаційний момент |
Створити доброзичливу атмосферу для роботи на уроці |
Вітає дітей. - Guten Tag, Kinder! -Setzt euch bitte! Опитування декількох учнів про настрій перед початком уроку. -Wie geht es dir? |
Вітають вчителя. - Guten Tag!
- Danke, es geht mir gut/schlecht/so-so-la-la |
1.1 |
Бесіда з класом |
Організація учнів на роботу. |
Визначає організаційні питання
- Wer hat heute Klassendienst? - Der wievielte ist heute? - Welcher Wochentag ist heute? - Wer fehlt heute?
- Ist das Wetter heute gut oder schlecht? - Die Sonne Scheint? - Ist es kalt oder warm? - Es regnet? |
Відповідають на питання з організаційного моменту. - Ich habe heute Klassendienst. - Heute ist der ... - Ist heute ... - Heute sind alle da./Heute fehlt .../Heute fehlen... - Das Wetter ist heute gut/schlecht. - Die Sonne scheint (nicht). - Es ist kalt/warm. - Es regnet (nicht). |
1.2 |
Мовна зарядка |
Повторення вивченої лексики по темі «Моє село» |
Пропонує учням повторяти за ним вірш:
Unser Wolosjanka ist das beste, Пропонує учням дати відповідь на запитання (Слайд2):
Wo lebst du?
|
Учні хором повторяють вірш.
Відповідають на питання: Ich lebe in… Mein Dorf heißt… Mein Dorf ist groß/klein/ schön/malerisch… Es gibt… |
2 |
Перевірка домашнього завдання |
Перевірити рівень засвоєних знань з попередньої теми |
Запитує в учнів, що було задано додому. - Kinder, welche Hausaufgabe habt ihr für heute? - Bitte erzählt und malt eure Weg zur Schule. |
Учні відповідають:
- Zu Hause haben wir das Bild gemalt zum Thema «Mein Weg zur Schule». Декілька учнів розказують як вони ідуть до школи і змальовують свій приблизний шлях.
|
3 |
Повідомлення теми та мети уроку |
Пояснення актуальності теми та мети уроку |
Heutiges Thema unserer Stunde ist «Mein Dorf Wolosjanka».Wir werden heute über unser Dorf lesen, sprechen und schreiben. Schlagt eure Hefte auf und schreibt heutiges Datum und Thema. |
Учні записують дату та тему уроку. |
4 |
Розвиток навичок читання |
Сформувати в учнів навички читання тексту |
Пропонує розіграти діалог (Слайд3): Seht an die Tafel und lest ein Dialog „Auf dem Land“. |
Учні читають та розігрують у ролях діалог. |
5 |
Фізкультхвилинка |
Релаксація учнів |
Пропонує учням відпочити і вибирає одного учня, щоб той провів фізкультхвилинку. - Jetzt machen wir eine Sportpause. Вчитель виступає в ролі модератора. |
Вибраний учень призначається ведучим і він проводить физкультхвилинку.
Mit dem Kopf nick, nick, nick Das ist nicht so schwer. |
6 |
Розвиток навичок діалогічного мовлення |
Навчити учнів складати розповіді про своє село |
Пропонує учням скласти речення і дати відповіді на запитання (Слайд 4):
Schaut an die Tafel und bildet die Sätze. |
Учні складають маленькі діалоги |
7 |
Розвиток навичок письма |
Закріпити вивчене і скласти твір про своє село |
Пропонує учням доповнити речення і скласти міні-твір (Слайд 5): Seht an die Tafel und ergänzt die Sätze. |
Учні доповнюють речення і складають твір |
8 |
Заключний етап |
Підвести підсумки уроку і оцінити знання учнів |
- Danke schön, Kinder. Unser Stunde geht zur Ende. - Настав час підвести підсумки уроку. Що нам вдалося зробити сьогодні на уроці. Пропонує оцінити роботу на уроці за допомогою смайликів. - Kinder, und jetzt sagt mir bittet, wie geht es euch? Дякує учнів за роботу і прощається з ними. - Danke schön! Auf Wiedersehen! |
Підводять разом з учителем підсумки уроку.
- Ptima! - Es geht! - Nicht besonders gut!
Прощаються з учителем. |