Урок " Ми діти твої, Україно! Ми - українці!"

Про матеріал

Надана розробка – перший урок у 2017 – 2018 н. р.

МЕТА:

  • ØПродовжувати формувати знання учнів про рідний край, Батьківщину, рідний куточок – маленьку батьківщину ; збагатити світогляд учнів;
  • Øознайомити з особливостями і визначними місцями рідного місця, його символікою, історією;
  • Øрозширити та уточнити знання учнів про державні символи України; продовжувати формувати навички поводження під час урочистих подій; розвивати вміння критично мислити;
  • Øрозвивати дослідницькі та творчі здібності дітей.
  • Øвиховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до життя Україні.
Перегляд файлу

Ми, діти твої, Україно !

           Ми  - українці !

 

D:\Documents and Settings\ольга\Мои документы\Мои рисунки\школа(2)\0_5d6be_43df54ef_XL.jpgD:\Documents and Settings\ольга\Мои документы\Мои рисунки\школа(2)\0_5d6be_43df54ef_XL.jpgПерший урок
    у 2  класі
у 2017 – 2018 н. р.

 

 

 

 Підготувала
вчитель початкових класів
   Долгова
Ольга Володимирівна

 

D:\Documents and Settings\ольга\Мои документы\Мои рисунки\школа(2)\0_5d6be_43df54ef_XL.jpg 

 

 

МЕТА:     

  •              Продовжувати формувати знання учнів про рідний край, Батьківщину, рідний куточок – маленьку батьківщину ; збагатити  світогляд учнів;
  •              ознайомити з особливостями і визначними місцями  рідного місця, його символікою, історією;
  •              розширити та уточнити знання учнів про державні символи України; продовжувати формувати навички поводження під час урочистих подій;  розвивати вміння критично мислити;
  •              розвивати дослідницькі та творчі здібності дітей.
  •              виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові  до рідного краю, розуміння своєї причетності до життя Україні;

 

D:\Documents and Settings\ольга\Мои документы\Мои рисунки\школа(2)\0_5d6be_43df54ef_XL.jpgОБЛАДНАННЯ:
мікрофон;  фонограми пісень про шахтарів, Україну; стенд «Державні символи України»; карта України; світлини міста Золотого; 6 капелюхів мислення Бонне; фотографії краєвидів України, повітряні кульки; вишиванки, шаровари, віночки, рушник, хліб-сіль, малюнок трембіти, сопілка; колосок, гілка калини, прапорець; портрет Т. Г. Шевченка; дитячі малюнки «Козаки»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           ХІД УРОКУ

I.Організація класу

Учитель
          Сьогодні свято завітало в школу,

           Бо перше вересня, і пролунав дзвінок.

           Змужнілі, сонцем зласкані улітку,

           Ми розпочнемо Перший наш урок.

Гра «Кулька компліментів»

  • -Швидко літо промайнуло, перейшли ми в 2 клас,

Зараз кожен промовляє, хто і як змінився в нас.

(Діти говорять один одному гарні компліменти та передають один одному повітряну кульку).

  • -Як же хлопці підросли! А дівчатка розцвіли!

Всі засмаглі та здорові! До роботи вже готові?  

Гра « Так чи  не так, я чи не я»

  • Питань багато маю я до вас,
    розповісти про все настав вже час.

Давайте пограємо  у гру. Лише відповідайте правдиво:

  • Усі  за  літо  відпочили?
  • А набралися  ви сили?
  • У школу всі  із вас хотіли?
  • А на сонці засмагли?
  • Хто улітку грався?
  • Ну, а хто  купався?
  • У  таборі хто із вас був?
  • А хто  букви  всі забув?
  • Хто з вас їздив до бабусі?
  • Хто допомагав матусі?
  • Хто книжку нову прочитав?
  • А хто лише в м’яча  ганяв?…  
  • Хто скучив за товаришами по класу?     
  • Кому довелося влітку почути….(запис – звуки моря, дощу, спів пташок)?                                                                                                                              
  • Хто добре допомагав бабусі й дідусеві?     
  • Хто не забув, що ми – ввічливі школярики?    

Вправа «Мікрофон».

Розкажіть про найцікавіші моменти літніх канікул.

Учитель

А  яке  сьогодні число, який місяць, рік?

Чим  особливий цей день?

              Любі  діти, шановні  батьки, гості.

      Вранці сонце пробудилось.

     У  росяній  траві  умилось.

    Перегорнуло календар –

Ось і  вересень  настав.

Учень

Знову вересень ступив на наш поріг,

Святкує свято вся наша країна,

Своє майбутнє, зміну молоду

Благословляє нині Україна!

Учениця

Перше вересня – день особливий

Для усіх, хто йде до школи.

Дощовий він чи сонячний, може,

Не забути його ніколи.

Учень

І сьогодні радісний і світлий,

Він відкриє двері Знань для нас.

Школа радо всіх зустріла знову,

Привітно усміхнувся рідний клас!

Учениця

Підросли ми усі і зміцніли,

І цікавістю очі горять.

Дай нам, Боже, здоров’я і сили,

Щоб багато нового пізнать.

ІІ. Акуалізація опорних знань

 Учитель

Чим віддячите за чудовий літній відпочинок батькам та Батьківщині?

(Міцними знаннями, старанною працею, бажанням добре вчитися, успіхами та гідними вчинками).

  • А ще… чудовими мріями! От скажіть, про що ви зараз мрієте?
  • А я найбільше мрію про мир на Україні! Люблю її до нестями, нашу рідну Україну.Тому і почала сьогодні розмову про Батьківщину.
  • Що таке Батьківщина?
  • Що означає любити Батьківщину?

(Радіти її успіхам, дбати про неї,намагатися примножити її славу та добробут своєю працею).

  • А ще любити означає знати. Чи добре ви знаєте нашу Україну?
  • Технологія « Асоціативний кущ » 
    • Що таке Україна ?
  • Діти , якщо наша держава називається Україна , а ми тут живемо , то як ми можемо себе назвати ? ( українці )

       Учні читають вірші напам’ять :

                               УКРАЇНЕЦЬ

Українець я маленький , Україна – край рідненький .

Вірний син я свого роду – українського народу .

Все , що рідне , я кохаю, всім , хто рідний , помагаю .

Своє ціню , свого вчуся і до рідного горнуся .

Знай і ти своє любити , спомагати і цінити ;

Знай , що найчесніше діло : свого боронити сміло .

                                  УКРАЇНКА

Українка я маленька, Україна моя ненька,

В неї щира я дитина , добра , люба та єдина .

Вірна я дочка народу, славна з козацького роду ;

Щиро я свій край кохаю , роду іншого не знаю .

Так я завжди буду жити , рідний край буду любити ,

Українцям помагати , бо Вкраїна моя мати !

Учитель

- Ви діти України,

ви - квіти України.

В ваших душах квітучих

море почуттів жагучих.

Ви чарівно-чепурні,яскраві,запашні,

тендітно-ніжні,приємні і привітні.

Ви волелюбні,сильні,вольові,

веселі,мудрі – ви такі!

Я надзвичайно, друзі, рада

Дитячі бачить оченята —

Як сяють вони ясно в вас!

Застиг в очікуванні клас:

Чекають з нетерпінням діти:

Про що ж дізнаємось ми нині?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Учитель

Сьогодні про країну ми будем говорити,

Яка є найрідніша для кожного у світі.

Для нас – це Україна, це наша Батьківщина.

Здобула незалежність вона уже давно

І на Майдані взимку відстояла його –

це право бути вільною державою у світі.

  • Тема нашого уроку: «Ми, діти твої, Україно!Ми  - українці! ». (На дошці записана тема)
  • На уроці ви будете виконувати цікаві завдання і вчитися бути патріотами своєї країни.
  • Виконавши завдання уроку, ми навчимося любити, шанувати і робити все, щоб зберегти нашу країну єдиною і цілісною.

 Звучить уривок пісні Н. Май «На нашій Україні» (відеоролик)

ІY. Вивчення нового матеріалу

Учениця

Звідки ти взялася,Україно – ненька?

Може із землиці, що така рідненька?

Може із тополі, що в степу зростає?

Може з соловейка, що на ній співає?

Може із калини,що у полі квітне?

А можливо з тебе, мамо моя рідна?

Вчитель

Хочу розпочати легендою про Україну.

Колись давно Бог створив народи, і кожному наділив землю. Наші предки  кинулися пізніше, але землі їм уже не дісталося. Тож вони прийшли до Бога, та він у цей час молився. Вони не посміли йому щось казати, і терпеливо почали чекати. Через деякий час Бог озирнувся і побачив людей. Він сказав, що вони дуже чемні та запитав чому вони чекають. Дізнавшись чого пращури прийшли до нього, то Бог запропонував їм чорну землю.

  •                  Ні, - відповіли пращури,- там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці.
  •                  Ну, тоді вам я дам землю, ту що залишив для Раю, там є все: річки, озера, ліси, степи. Але пам’ятайте, якщо будете її берегти, то вона буде вашою, а ні – то ворога.

     Пішли наші предки на ту землю, оселилися й живуть донині. А країну свою назвали Україною

За  своїм географічним розташуванням  Україна знаходиться  в самому центрі Європи, тому вона є країною європейською. Та ще вона має, як і кожна країна світу свою самобутню історію, природу, культуру.

Україна для нас – найрідніша, найдорожча, найкраща у світі, бо це наша рідна земля, де ми народилися й живемо, де жили й працювали наші предки.

Україна – це розкішний вінок із рути й барвінку,  над яким світять заплакані зорі…

Україна – це тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці, медові та молочні ріки.

Сьогоднішня урок – це урок для тих, хто насамперед любить Україну, відчуває себе  українцем і хоче перевірити й поповнити свої знання про її історію, географію, народні та державні символи, її героїчний народ.

Батьки

       Рідний край, рідна земля, Батьківщина, Україна... Які це прості і разом із тим прекрасні і святі для нас слова! Рідний край починається для нас не лише з хрещатого барвінку, верби та калини, без яких, як кажуть, нема України, а й із маминої колискової пісні, батьківського дому. Бути українцем — значить пишатися своєю Вітчизною. І нам є чим пишатися. Ми пишаємося красою української природи, давніми традиціями і мудрістю предків, найбагатшою культурною спадщиною. Бути українцем — значить беззавітно вірити в Україну, як вірили в неї генії і безстрашні захисники українського народу.

   Тисячі літ живе народ наш на плодючій, прекрасній землі. Розкиданий по широких степах, між могутніми ріками й лісами, знесилений загарбниками без міри, але єдиний, дужий і добрий до всього живого, до сонця, зірок, вітрів і роси.

 

Україно мила, краю мій чудовий                          Тобі я гідним хочу бути сином,           

Чи є в цілім світі ще така краса?                           Я всім скажу: “Оце — моя земля! 

Весно наша рідна, в запахах бузкових,                Оце — мій край! Моя це Батьківщина!”

В голубім серпанку дівчини коса.                        Зігріє сонце землю навесні

Вся в садах вишневих, у пахучих м’ятах,            І ти, тендітна, наберешся сили,

В розлогих долинах яблунь пахне цвіт.               Розквітнеш ти, і задзвенять пісні

Земле ти вродлива, земле ти багата,                     Й звитяжно над просторами полинуть.

Де такої вроди знайдеш дивоцвіт?      

 

                                              Без сумніву, я знаю, буде так.

                                              І вирушать прийдешні покоління

                                              Із розумом і силою в руках,

                                              І принесуть на твій вівтар сумління.

                                              Тоді почують навіть і зірки,

                                              Бо голоси мільйонів воєдино

                                              Із тими, що лунають крізь віки,

                                              Промовлять гордо: «Це моя країна».


Мій край чудовий – Україна!

Тут народились ви і я.

Тут над ставком верба й калина,

Чарівна пісня солов’я.

Все найдорожче в цілім світі,

Бо тут почався наш політ.

Цвітуть волошки сині в житі,

Звідсіль ведуть дороги в світ.

І найдорожча рідна мова –

Джерельцем радісно дзвенить.

І мила пісня колискова,

Чумацький шлях кудись зорить.

Усе найкраще і єдине,

І радощі усі, й жалі...

Мій рідний краю, Україно!

Найкраще місце на землі!


Надія Красоткіна


Я народилась в Україні

І почала життя своє.

Тут небеса високі й сині,

На що не глянеш – все моє!

Трава для мене зеленіє.

Для мене світлі дні ясні.

І сонце пестить та леліє,

Летять до серденька пісні.

Тут кожна квіточка співає.

Струмочок ніжно жебонить.

І краю кращого немає,

Де б я могла так вільно жить!


Надія Красоткіна

Гра - рухавка

Ми крокуємо, ми крокуємо,

Україною мандруємо. (Кроки на місці)

Україна – Батьківщина наша. (Кроки на місці)

А яка вона? (Руки в сторону)

Велика. А ще? (Згинання та розгинання рук)

Сильна. А ще? (Згинання та розгинання рук)

Мужня. А ще? (Піднття рук угору, виконання коливних рухів)

Дружна. А ще? (Схрещення рук біля серця)

Добра. А  ще? (Витягування рук вперед, стискання пальців у кулаки,

Згибання рук, направлення великих пальців до себе)

Наша. Батьківщина наша.

Вона і велика, і сильна, і дружна, і добра, і наша. (Всі рухи повторити по черзі )

 

Вчитель

- Послухайте легенду.

Жила собі жінка. І мала вона трьох синів. Сини зростали чесними,

сміливими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за неї своє життя.

Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому матір подарувала на згадку про себе золоту корону з трьома промінцями.

Корона зігрівала людей, вела вперед, показувала шлях до кращого життя. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім’я Тризуб. Середньому сину мати дала в дорогу блакитно жовтий одяг. Сміливий та сильний був середній син, і прославив він свою матір добрими звитяжними (героїчними вчинками). Люди запам’ятали його і прозвали Прапором. А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він не був, усюди лунала його дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали йому ім’я Гімн.

Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор і

урочистий гімн прославляють рідну неньку – Україну. Вони стали державними символами України.

Бесіда

- Герб, Прапор і Гімн – три основні національні символи України.

- Розгляньте зображення Герба України. На що він схожий?

Число „три” завжди вважалося казковим, чарівним. У народних казках

йдеться про трьох богатирів, три бажання, які виконують чарівники, три

дороги, що лягають перед казковими героями. Отже, у тризубі відображено

триєдність життя. Це Батько-Мати-Дитя. Вони символізують собою Силу-

Мудрість-Любов.

- Розгляньте зображення Прапора України. Якої він форми? Які кольори ви

бачите на українському прапорі?

- Пригадайте, що означають ці кольори?

- Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, колір хліба, зерна, що дарує

життя всьому сущому на землі, це колір жовтогарячого сонця, без

лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б хліб. Це символ

достатку українського народу.

- Блакитний, синій колір – це колір ясного, чистого, мирного неба. Це колір

води, без якої не дозрів би хліб. І ще – це колір миру.

- Що таке Гімн?

- Як називається Гімн України?

- Гімн – це найголовніша пісня держави. З гімну починають урочисті

збори, свята, надзвичайні масові події, гімном їх і закінчують. Це

хвалебна пісня своїй Батьківщині в якій народ висловлює побажання бути

вільним, щасливим, жити в достатку.

Евристична бесіда

  • Уявіть собі, що ми – глядачі урочистого відкриття Олімпійських ігор. Як розпізнати, до якої країни належить команди, які проходять біля трибун? (За прапором.)
  • Як на спортивних змаганнях ушановують країну, спортсмени якої посіли перше місце? (Лунає гімн відповідної країни.)
  • Який ще символ є обов’язковим для кожної країни і вирізняє її серед інших? (Герб.)

Вправа « Закінчи речення»

Герб, гімн, прапор – це … ( державні символи).

Державні символи - це святиня, і ставлення до них теж повинно бути святе.
Учні

Є в центрі Європи чудова країна,

 Сягає корінням у сиві часи.

І це — незалежна моя Україна!

Тут гори Карпати, степи і ліси.

Моя Батьківщина — велика країна.

Весь Всесвіт — для мене вона.

Найкраща у світі моя Україна.

У цілому світі одна.

Я тут народився у добру годину,

Тут світ пізнавати учусь.

Люблю я всім серцем свою Україну

 І нею пишаюсь, горджусь.

Що краще у світі за рідну місцину?

 Вкраїна, як ненька — одна.

 Люблю я всім серцем свою Батьківщину,

Для мене — найкраща вона.

Тут мова моя і співуча, й багата.

Веселкою квітне, у небо летить.

І жарти веселі, і пісня крилата...

 Ну як, Україно, тебе не любить!

 Інсценізація

Вчитель
Засперечались одного разу діти, яка стежка найкраща?

Діти 

1. – До магазину - там є цукерки.

           2. – Ні, до школи - там є діти.

           3. – Ні, до річки - там можна купатись.

           4. – Ні, в садок - там повно яблук та груш.

           5. – Ні, у поле - там простір широкий.

Але тут увійшла мама. Діти запитують її: «Яка стежка найкраща?»

Вчитель

Мама подивилась на дітей, лагідно посміхнулась і відповіла:

 «Додому, діти! До рідного дому!»

Вчитель 

Діти, а де знаходиться ваш дім? 

Дидактична гра « Моя адреса. Вибери потрібне »
( на індивідуальних картках )

Зразок:

Область: Донецька, Луганська, Київська

Обласний центр: Київ, Донецьк, Сєвєродонецьк

Рідне місто: Стаханов, Золоте, Гірське.

Вулиця: Мічуріна, Чехова,Садова,Театральна,Спортивна, Підгорна, Московська, Стрєльцова, Гагаріна, Первомайська, Інтернаціональна, Октябрьська.

Гра « Впізнай місто»

  • Діти серед запропонованих фотографій вибирають знайомі їм.
  •  За поданими світлинами повинні впізнати місто, в якому вони живуть – Золоте.

 

P1240006

Невеличке місто з чудовою поетичною назвою – Золоте. Наше рідне місто.

Згідно з легендою, свою назву місто отримало з пророчих слів падаючого Г. Г. Капустіна, за дорученням російського царя займався геологічною розвідкою цих земель і вперше відкрив на Донбасі поклади кам'яного вугілля. При зустрічі з Петром I, що сталася на сучасній території міста, Капустін вимовив фразу: «Тут - золоте дно», маючи на увазі багатющі поклади кам'яного вугілля.
Ще один варіант походження назви міста, пов'язують з тим, що за всю радянську історію шахти не було жодного смертельного випадку, пов'язаного з вибухами метану.

Гра «Хто знає найбільше вулиць рідного міста».

  •                   Назвіть свою рідну вулицю й коротко про неї розкажіть.

Гра « Я знаю п’ять вулиць рідного міста. Степова – один, Чехова - два, ...»

Слово вчителя

Золоте – місто юності ваших рідних. Засноване воно у 1903 році.

Золоте – шахтарське місто.

 Кожна сім’я пов’язана  з цією піснею.

Звучить пісня « Спят кургані тёмніє…» у виконанні групи « Любе» - на її фоні слайди зі світлинами про шахтарів

Хвилина пам’яті за загиблими та померлими шахтарями

Вчитель

Ніколи ми не забудемо тих, хто прославив наш край:
Даль Володимир, Сосюра Володимир, Голубович Михайло, Шматько Микола, Бубка Сергій, Брумель Валерій, Шонін Георгій,
Ляхов Володимир, Титов Владислав, Луспєкаєв Павло, Приблудний Іван, Горбатов Борис, Мотусовський Михайло, Гаршин  Всеволод, Гринченко Борис, Стаханов Олексій, Алчевська Христина, Пархоменко Олександр, Лутугін Леонід, Бахмутський Олексій, Береш Олександр Михайлович.

До цих імен я хочу додати імя Валентини Зорік.

Валентина Зорік – поетеса, яка пише тільки для дітей. Викладач дитячої педагогіки та психології за фахом, вона як ніхто розуміє і відчуває дитячу душу, опікується проблемами духовного становлення та виховання юних громадян нашої держави.

 Луганська Агнія Барто – саме так в називають талановиту жінку Валентину Зорік. Валентина Миколаївна Зорік – автор 15 книг для дітей, член Спілки письменників України, неодноразовий переможець літературних конкурсів, Лауреат літературноі Премії імені Молодої гвардії . Народилась 30 серпня 1955 року в Луганську, в сім’ї робітників Ніни Олександрівни та Миколи Сергійовича Колісніченко. Ще в шкільні роки проявлявилося поетичне натхнення і спроба писати вірші. Працювала вихователем в дитячому садочку. Закінчила педагогічний інститут в Астрахані (Росія, 1992 рік), отримала спеціальність викладача дошкільної педагогіки та психології. Все своє життя Валентина Зорік присвятила віршованим творам для дітей.

Послухайте її вірші про нашу батьківщину – Україну.

Тобі, Україно!

Сміється листячко тендітне,

Дзвінка пташина пісня лине…

Шануймо ж рідну землю,діти,

Свою єдину Україну!

Промінням сонечко яскраве

Лоскоче воду кришталеву..

Де є такі шовкові трави,

Такі лани,такі дерева?...

Зірок яскравіших немає

Під небом волошково-синім,

Ніж у навіки ріднім краї,

У Батьківщині солов’їній.

Її, квітучу,калинову.

Довіку нам не оспівати …

Слова дитячої любові–

Для тебе, Україно-мати!

 Вклоняюсь низько

Матусю, люба, ти – моя країна,

Це ти – зігріта сонечком земля,

Я ж паросточок твій, твоя дитина,

Що серце материнське звеселя.

У погляді твоїм, моя рідненька,

Пестливим сяйвом тішать промінці,

Тобі вклоняюсь низько, люба ненько,

За теплі руки і за очі ці!

Українонька моя

Україну люблять діти,

пташеняточка малі,

Не знайти у цілім світі

Краще рідної землі.

В нашім краї,в Україні,

Сонце дивне,золоте,

Небо чисте,мов перлина,

А земля,мов сад,цвіте,

І зима,і барви літа,

І осінній день сумний,

І весняні перші квіти.

Це твоя земля. малий!

Лине спів над рідним краєм

Гомінкого солов’я,

Пишним квітом розквітає

Українонька моя!

 


Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній.

І до сонця потягніться,

За промінчики візьміться.

Будем разом працювати,

 

 

 

 

 

З’являється Котигорошко

Котигорошко


 

 

 

 

 

 

Сонечко розвеселяти.

Руки вгору, руки в боки,

І зроби чотири скоки,

Сплесніть у долоньки раз,

За роботу. Все, гаразд.

 

 


Увага! Увага! Увага! Розпочинаємо вікторину «В моєму серці Україна»

Давайте згадаємо правила нашої вікторини:

  • Не можна викрикувати під час гри і перебивати своїх товаришів.
  • Якщо учасник, що відповідає на питання, не може чи дає неправильну відповідь, то відповідають інші учасники.
  • Потрібно бути дуже уважним і терплячим.
  • За кожну правильну відповідь на запитання ви будете одержувати  бали.
  • Хто набере  більше балів, той і стане переможцем.
  • Для того щоб дати відповідь, слід підняти руку і дочекатися, щоб вас запитали.
  • Відповідь без дозволу  враховуватися  не буде .

Такими є правила  вікторини. 

Запитання вікторини

1. У якій державі ми живемо? (В Україні)

2. Який кущ вважають народним символом України? (Калина)

3. Назвіть державні символи України? (Герб, Гімн, Прапор)

4. Яке місто є столицею нашої держави? (Київ)

5. Чим прикрашають голову українські дівчата. (Вінок)

6. Національний символ України. Матері дарують його своїм дітям на щастя, на долю, відряджаючи у далеку дорогу. (Рушник)

7. Який птах є символом України? (Лелека)

8. Скільки святкових страв готувала кожна господиня на Святвечір?  (12 страв)

9. Якого кольору Державний Прапор України? (Синьо-жовтого)

10. Яка мова в Україні є державною? (Українська)

11. Розмальоване великодне яйце  (Писанка)

12. Як звали сестру Кия, Щека, Хорива? (Либідь)

13. Урочиста пісня нашої держави – це... (Гімн України)

14. Який із найдревніших знаків є малим гербом України? (Тризуб)

15. Дерево, яке оспівано у народних піснях, у віршах. Воно освячується в церкві перед Пасхою, як засіб від злих сил. (Верба)

16. Яка назва гімну України. (Ще не вмерла Україна)

17. З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом-сіллю)

18. Яка улюблена страва українців? (Сало, борщ, вареники)

19. Як називається святкова трапеза напередодні найдавнішого свята – Різдва? (Святвечором)

20. Поширене в Україні дерево, з яким в українських народних піснях і переказах порівнюють струнких дівчат. (Тополя)

20. Як називається головний Закон  держави? (Конституція України)

22. Яка їжа є головною на Святий вечір? (Кутя)

25. Яка найбільша річка в Україні? (Річка Дніпро)

24. Яка рослина України найсолодша? (Цукровий буряк).

25. Як називається велике християнське весняне свято? (Великдень)

26. Що є візиткою кожної держави? (Символіка)

27. Яке народне свято відзначають українці взимку, 7 січня? (Різдво Христове)

28. Що означає слово «козак»? (Вільна, незалежна людина)

29. Кого в родині називають берегинею? (Матусю)

30. Імя та прізвище президента  України? (Петро Порошенко)

31. Що освячується на Вербну неділю? (Гілочки верби, які потім зберігається за іконами)

32. Без чого не обходиться жодне свято Великодня? (Без Паски і крашанок)

33. Різнокольорова прикраса українського віночка  (Стрічка)

Конкурс «Народ скаже, як зав’яже»

Потрібно  продовжити прислів’я.

1. Без верби і калини нема …(України).

2. Де лелека водиться, там щастя  … (родиться).

3. Гарна дівчина, як у лузі… (калина)

4. Птицю пізнають по пірю,… (а людину по мові)
5. Рідний край – зелений … (рай).
6. Прийде година  -  достигне й …(калина)
7. Людина без вітчизни, як соловей без …(пісні)
8. Кожному мила своя  … (сторона).
9.  Батьківщина – мати умій за неї … (постояти)
10. Пишна та красива, як червона …(калина).
11. Посадиш біля хати калину, будеш мати долю … (щасливу).
12. Любов до Батьківщини не можлива без любові до рідного…  (краю).

Завдання із «Бабусиної скриньки»

Завдання: Швидко одягнути все те, що знаходиться у скриньці і представити Україну на Міжнародному конкурсі  «Рідний край, де ми живемо».

(У скриньці лежать вишиванки, шаровари, віночки, рушник, хліб-сіль, малюнок трембіти, сопілка).

На рушнику лежать різні предмети: колосок, гілка калини, прапорець, портрет Т. Г. Шевченка, дитячі малюнки «Козаки», «Тризуб»).

Завдання: Розповісти, яким чином той чи інший предмет повязаний з Україною.

Вправа  «Дешифрувальник»

На карточках записані букви, ви повині скласти їх щоб отрималося слово, за допомогою вправи «Дешифрувальник( Батьківщина)

Вчитель:

Людина народжується і отримує в спадщину саме дороге – Батьківщину.  Батьківщина – це країна, в якій народились наші діди-прадіди,  тут народились і живемо ми. Це наша свята земля, рідна оселя, соловїна мова, невмируща пісня.

Її не обирають, вона, як і мати – твоя доля. Україна! Країна хвилюючої краси, радості і печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, чорнобривців і калини. Це бентежна історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за єдність, за своє щастя, свідками чого є високі в степах обеліски, могили й пам’ятники. Свідченням багатовікової боротьби за волю  є історичні перекази, легенди, пісні.

Учень   Батьківщино, Вітчизно, країно моя!

              Де б в житті я не був,

              Ти завжди біля мене, зі мною.

              Ти – це сонце барвисте, це – ліс, це поля.

              Я пишаюсь твоєю красою!

              Ти -  вишневий садок,

              Біля хати червона калина.

              Ти – це спів солов’я навесні у гаю

              Ти це пам’ять віків,

               Батьківщина моя, Україна!

Вчитель:

Моя Україно!... Скільки в цьому слові тепла ніжності, любові. Ми

порівнюємо її з образом матері – рідної, єдиної, дорогої. Не можна уявити себе без України, без її колосистих нив, які тихесенько розмовляють з вітром, без її зелених лугів, що вражають своїми барвами. А небо… Ніде у світі немає такого блакитного неба, як над нашою Україною.

І як би не змінювався світ, куди б не закинула тебе доля, завжди пам’ятай,

що ти – громадянин і патріот України, що твоя доля тісно пов’язана з долею

Батьківщини. Зберігай у серці всі ті духовні скарби, які дісталися вам у спадок від попередніх поколінь. Крізь час і простір, крізь терни і приваби донесіть їх до поколінь у майбутнє. У цьому – ваше велике покликання!
Вірю, що кожен з вас буде любити свою Батьківщину так, як любив її великий поет Т. Г. Шевченко, який написав: «Ті, хто бачив хоч раз нашу країну, кажуть, що хотіли б жити й померти на її чудових полях. Що ж казати нам, її дітям, – нам потрібно любити її і гордитися своєю найпрекраснішою матір'ю

Заходять дівчинка і хлопець в українських костюмах.

Ведуча. Звідки ви і хто такі?

Разом. Українці ми!

Учень. В тополиній Україні

Син я неньки -України.

Українцем я зовуся

Й тою назвою горджуся.

Ведуча. А по чім тебе впізнати?

Учень. По вкраїнському звичаю.

 В мене вдача щира й сміла,

І відвага духа й тіла,

 І душа моя здорова,

Українська в мне мова.

Ведуча. Хто ти, дівчинко гарненька?

Учениця. Доня України - неньки

Українкою називаюсь,

Тою назвою пишаюсь.

Ведуча. А по чім тебе впізнати?

 Учениця. По вкраїнському звичаю.

Все, що рідне, я кохаю.

Всім, хто рідний, помагаю.

 Своє ціную, свого вчуся

І до рідного горнуся.

І чужого я навчаюсь,

Але свого не цураюсь.

До них виходять батько й матір’ю
Батько

Усі ми — народ України. Нашою силою, волею, славою утвердилася на карті Українська держа­ва — самостійна, незалежна, вільна.

Народ мій є! Народ мій завжди буде,

 Ніхто не перекреслить мій народ.

 Народ мій є! В його гарячих жилах

Козацька кров пульсує і гуде
Мати

Ми віримо в сили розуму свого народу, який повинен сам вирішувати свої національні проблеми, а не чекати допомоги від інших. Доля України - в наших руках.

Ні, не згине Україна

В печальній неволі:

Ми відродимо землю предків

Для кращої долі.

Розбудуємо, уквітчаємо

Україну гідно.

Чим пишається кохана,

Примножимо плідно.

Вчитель:

Україна - країна трагедій і краси; країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її. Ви - майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте культуру, славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і йога мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність - будемо шановані іншими

Ми всі – діти українські,

Український славний рід!

Дбаймо, щоб про нас, маленьких,

Добра слава йшла у світ.

Все, що рідне, нехай буде

Найдорожче і святе,

Рідна віра, рідна мова,

Рідний край наш над усе!

ІІI. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО.

ІННОВАЦІЙНИЙ МЕТОД ШЕСТИ КАПЕЛЮХІВ МИСЛЕННЯ

- Перед нами – розумні різнокольорові капелюшки. Зараз кожен із вас отримає капелюшок із завданням. Капелюшки обов’язково треба надіти на голову – вони допоможуть вам думати.

D:\Рабочий стол\PUB60COR\J0151061.WMFБІЛИЙ КАПЕЛЮХ - Збір інформації

 

Завдання
Поясніть слова

Батьківщина, Україна.

Де про них можна отримати інформацію?

D:\Рабочий стол\PUB60COR\J0151061.WMFЧЕРВОНИЙ КАПЕЛЮХ- Відчуття,враження, активні емоції людини

 

Завдання
Продовжте думку

Батьківщина це – ( можна навіть розповісти вірш про Батьківщину)

D:\Рабочий стол\PUB60COR\J0151061.WMFЖОВТИЙ КАПЕЛЮХ - Вигода, користь

 

Завдання

Чому ми поважаємо і шануємо історію своєї Батьківщини?

D:\Рабочий стол\PUB60COR\J0151061.WMF ЗЕЛЕНИЙ КАПЕЛЮХ - Дослідження, нові ідеї

 

Завдання

Поміркуйте, чим ви можете прославити нашу Батьківщину?

D:\Рабочий стол\PUB60COR\J0151061.WMFЧОРНИЙ КАПЕЛЮХ - Допомагає побачити негативний бік

 

Завдання
Чи це правильно?

Люди інколи забувають про свій рідний край , про свою домівку, про своє коріння. Чи можна їх назвати гідними громадянами нашої Батьківщини?

D:\Рабочий стол\PUB60COR\J0151061.WMFСИНІЙ КАПЕЛЮХ - Роздуми про мислення ( висновки)

 

Завдання
Розставити правильно рядки у вірші.

Батьківщина – це рідна земля!

Батьківщина – це рідний край!

Батьківщина – це Україна моя!
Батьківщина – це ліс і гай!

 

Правильна версія:

Батьківщина – це рідний край!

Батьківщина – це ліс і гай!

Батьківщина – це рідна земля!

Батьківщина – це Україна моя моя!

Гра  «Що віддаси рідній землі?»

— У вас на партах — макети долоньок. Зараз ви на них напишете свої імена і відповідь на запитання «Що зробиш задля Батьківщини, коли виростеш?».

   Потім прикріпите навколо карти України. І нехай тепло ваших долонь, ваших щирих майбутніх справ зігріє нашу Батьківщину, зробить її сильнішою...

Учень

         Люблю тебе я мила Україна.

І все зроблю, щоб ти завжди цвіла.

Я буду вчитись на «відмінно»,

Щоб мною ти пишатись могла.

Люблю твої ліси, струмки, джерела.

І все - усе, що є в моїм краю.

Тепло долонь і розуму і серця

Я Україні милій віддаю.

D:\Documents and Settings\ольга\Мои документы\Мои рисунки\школа(2)\0_5d6be_43df54ef_XL.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

Література

 

Початкова школа: виховання на цінностях. Частина I. Національно-патріотичне виховання на уроках літературного читання: методичний посібник / упорядники: Л.Ткаченко, О.Романюк, А.Ткаченко. – Біла Церква, 2017. – 183 с

Джерела

http://www.teacherjournal.com.ua

 

 

Завантаження...
docx
Додано
5 липня 2018
Переглядів
2493
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку