РОЗРОБКА УРОКУ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
4 клас
Тема уроку На гостину до Чехії. Перегляд відео «Прогулянка Прагою». Виконання силуетної композиції «Краса вечірньої Праги».
Мета уроку:
- ознайомити з культурою та побутом Чехії; особливостями її архітектури;
- вчити створювати силуетні композиції;
- розвивати творчі здібності, зорову уяву, фантазію;
- виховувати охайність, акуратність, самостійність у роботі.
Обладнання: мультимедійний комплект, кольоровий картон та папір, клей та ножиці.
Хід уроку
І. Організаційна частина (створення позитивного психологічного клімату класу).
Стали, діти, підтягнулись,
Один одному всміхнулись.
На урок старання не забудьте взяти,
Сіли всі рівненько, будем працювати.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Слово вчителя.
Бажаю кожному з вас, щоб ви були:
У - уважними,
С - самостійними,
П - переконливими,
І - ініціативними,
Х - харизматичними.
УСПІХУ !
Цікаво, чи зможете ви самостійно дізнатися чим будете займатися на уроці? Але для цього ви повинні виконати кілька завдань:
1. Інтерактивна вправа «Банани» - (закреслити шість літер в послідовності)
Ш І П С О Т Д Ь О Л Р І О Т Ж Е Р
Діти, ви зрозуміли, що вас чекає подорож, куди саме?
2. Вправа «Відгадай»
Р |
Г |
А |
А |
П |
2 |
4 |
3 |
5 |
1 |
Молодці! Ви виконали всі завдання, настав час нам почати подорож Прагою.
Прага - це столиця Чехії, одне із найкрасивіших міст Європи.
3. Відеопрезентація «Світлини вечірнього міста (з коментарями вчителя)
4. Бесіда щодо перегляду світлин:
- Куди ми з вами подорожували?
- Чи побачили ви на світлинах архітектурні споруди Праги?
- Чим вони різняться від архітектурних споруд України?
- На які особливості архітектурних споруд ви звернули увагу?
- Яку з цих споруд ви хочете виготовити із паперу?
- Колір паперу має значення, чи ні?
5. Інструктаж (правила роботи з ножицями, клеєм);
6. Пояснення вчителя щодо послідовності виконання роботи;
7. Практична діяльність учнів – (виконання композиції).
8. Фізкультхвилинка – (гімнастика для очей).
9. Продовження виконання практичної роботи
ІІІ. Підсумок уроку
1. Демонстрація робіт в класному «Куточку творчості»
(кожен учень оцінює свій настрій під час виконання роботи позначкою, зазначеною у таблиці, накресленій на дошці)
2. Рефлексія «Світлофор настрою».
ПЛЮС |
МІНУС |
ЦІКАВО |