Урок на тему "Любов до праці" із курсу "Права дитини"

Про матеріал
Мета уроку:з'ясувати, якою є роль праці в житті людини, у становленні людської особистості, охарактеризувати працьовитість як рису моральної вдачі, розвивати уміння висловлювати власні судження про роль праці, навчання як відповідальну працю; виховувати любов до праці.
Перегляд файлу

Чернятська ЗОШ

І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

Відкритий урок у 2 класі

 з курсу «Права дитини»

 на тему:

 

 «Любов до праці»

                                                                                                

 

        http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQwxHSb5uUgVQi0NhMdf_sy7praYe8ORWZqvkcZWPDhygEXxe9J                            

 

                                  

                                                                           Вчитель

                                                                       Мазурик В.П.

 

2013

 

 Права дитини         2кл                   11.12.2013 р.

 

Тема.   Любов до праці

Мета.    з'ясувати, якою є роль праці в житті людини, у становленні людської особистості, охарактеризувати працьовитість як рису моральної вдачі, розвивати уміння висловлювати власні судження про роль праці, навчання як відповідальну працю; виховувати любов до праці.
 

Обладнання. Зошити, картки із завданням, малюнки

                                           Хід уроку

  1. Організація класу

«Продзвенів уже дзвінок 
Починаємо урок
За вікном співа синичка
Ранок почина з пісень
Ми ж словечко до словечка
Дружно скажем…»
(Добрий день!) 
2.Актуалізація опорних знань.

 Гра «Впізнай право».

Вчитель демонструє малюнки із зображенням  прав  дітей на них, діти відгадують, які саме права зображені.

3.Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми продовжуємо з вами вивчати права дитини, а саме мова буде йти  про працю,  про значення праці у житті людини, тобто про одне з невід’ємних прав кожного з нас – право дитини на працю, до якої вона здатна.

4.Робота над новим матеріалом

-  З давніх-давен у народі існує такий вислів: хто не працює, той не їсть. Як ви розумієте цей вислів?

Усе у світі здобувається людською працею: зводяться будівлі, будуються мости, заводи, фаб­рики, вирощується хліб. І все це для людини, щоб вона була сита, здорова, весела та щаслива. Та для того щоб усе це було на землі, люди трудилися віками, праця і зробила людину розумною.

1). Створення асоціативного куща до слова «праця»

На дошці записане слово «праця», діти називають асоціації до нього.

  • Праця — це основа людського життя, джерело багатства держави в цілому та людей зокрема.

У нашій країні трудяться мільйони людей різ­них професій. Усе те, що нас оточує, зроблено руками людей. Чи можна собі уявити життя без роботи? Ма­буть, ні, адже, щоб добре жити, мати усе необхідне для себе і своїх дітей, потрібно працювати.

 

2). Завдання на картках «Моя робота вдома»   

Із переліку обов’язків діти обирають і позначають саме ті, які виконують вдома.

Обговорення.

3) Робота з правовими документами.

Ознайомлення дітей із Статтею  43 Конституції України.

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

4)Гра «Чарівна скринька» (тлумачення прислів’їв)

1.Бджола мала, а й та працює.

2.Без труда нема плода.

3.Зробив діло — гуляй сміло!

4.Землю прикрашає сонце, а людину — праця.

5.Маленька праця краща за велике безділля

6.Праця людину годує, а лінь — марнує.

7.Роботящі руки гори вернуть.

8.Хто не працює, той не їсть.

9.Хочеш їсти калачі, не сиди на печі.

10.Щоб людиною стати, треба працювати

5) Фізкультхвилинка

У володарки Зими 
Трішечки замерзли ми. 
Грудень каже: «Пострибай!» 
Січень просить: «Присідай!» 
Встали — сіли, встали — сіли, 
Розігріли наше тіло. 
Лютий місяць нагадав: 
Час нам братися до справ. 
Сіли, дітки, всі гарненько. 
Спинки держимо рівненько. 
Працювати починаємо
Знання здобуваємо!

  1. Узагальнення й систематизація знань.
  1. Відгадування загадок

1.У пору літню, в час осінній,  навесні — в гарячий час —

Косять, жнуть вони і сіють,  орють лан у котрий раз! (Хлібороби)

2.Хто у ліс приходить рано, кожне дерево огляне,

Всякий звір до нього звик? Ну, звичайно ж, це... (лісник).

3.Хто розносить нам листи, телеграми і газети?

Ой, важка у нього ноша! Хто він, діти?.. (Листоноша).

4.У шапочці біленькій, у білім халаті,

Він здоров'я повертає дорослим і малятам. (Лікар)

5.      Тільки зуб заболить,

Людина до нього мчить. (Стоматолог)

6.Швидко двір він прибере, чисто вулицю мете. (Двірник)

7.Він нам, як мама, дорогий, він хоче нас навчити

Любити край чудовий свій. Це мудрий наш... (учитель).

8.    Він такий же, як і ми, непомітний між людьми.
А в театрі грає ролі: нині вчителя у школі,
Завтра буде інша роль, то бідняк він, то король. (Актор)

 

2.Гра «Підкажи слово»

Щоб город перекопати,

Треба взяти нам... (лопати).

Щоб забить в стіні гвіздок, 

Треба мати... (молоток).

Щоби дрова нарубати,

Треба нам... (сокиру) мати.

 

  1. Підсумок уроку
  • Яке право дитини ми сьогодні вчили?
  • В якому документі записано право на працю?

 

   Мала бджола, а й та працює!
Тому і ти живи в труді,

Бо труд годує, лінь — марнує,

Працюй — не будеш у біді. 

Привчай до праці руки, друже,

 А голові давай знання.

Майстерності навчайся дужче,

Будь наполегливим щодня. 

Ще вчися гарно малювати,

 Бо в світі стільки є краси,

Щоб світ у фарбах передати

І людям цю красу нести!

  •  
  1. Домашнє завдання.

На картках розглянути малюнки і позначити зеленим олівцем ті з них, на яких зображено любов до праці, турботу і взаємодопомогу між людьми. Розфарбувати.

 

 

 

                

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
22 квітня 2020
Переглядів
996
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку