Урок на тему "Практична робота. Побудова інформаційних моделей" 7 клас Інформатика

Про матеріал

Розробка уроку на тему "Практична робота. Побудова інформаційних моделей". 7 клас. Інформатика.

За підручником «Інформатика 7 клас» (автори Морзе Н.В., Барна О.В. та ін) К: Освіта 2015

Програма з інформатики 5 – 9 класи загальноосвітніх навчальних закладів.

Перегляд файлу

7 клас. Тема “Моделювання»

Урок 03. Практична робота №1.  Побудова інформаційних моделей в різних програмних середовищах.

Мета: навчальна: сформувати навички побудови інформаційної моделі, використовуючи програмні засоби, технологію комп'ютерного моделювання ;

розвивальна: розвивати пам’ять, мислення, увагу, інтерес до вивчення інформатики;

виховна: виховувати інтерес до знань, старанність, відповідальність перед товаришами.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, вмінь та навичок

Обладнання: комп’ютери з встановленими ОС.
Хід уроку

І. Організаційний етап.

Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.               Поясніть різницю між матеріальною та інформаційною моделлю літака.
  2.               Встановіть правильний порядок етапів створення ІМ:

2

Відокремити властивості об'єкта, які є суттєвими для цього дослідження

1

З'ясувати мету дослідження, для якої створюють модель

3

Встановити взаємозв'язо мж значеннями обраних властивостей

4

Обрати форму подання та створити інформаційну модель

 

ТЕСТУВАННЯ на ПК

 

ІІІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні ви представите себе у ролях різних осіб і спробуєте створити інформаційну модель. Як це вам вдасться покаже кінцевий результат.

 

V. Виконання практичної роботи. Інструктаж з ТБ

Релаксація (в ході роботи за комп’ютером)

Учні виконують вправи для зняття втоми м’язів та очей.

  • Для покращення фокусування ока подивитись на кінчик носа, потім одразу перевести погляд у далечінь. В обох випадках погляд затримати на кілька секунд. Повторити вправу 4-5 разів.
  • Заплющити очі на 3-5 секунд, а потім розплющити їх на такий же час. Повторити вправу 4-5 разів.
  • Не повертаючи голови, переносити погляд угору-прямо-додолу, потім – вліво-прямо-вправо. Аналогічно виконувати рухи очей по діагоналі в один та інший бік.

Завдання для практичної роботи

Стор 58

Завдання 4. Земна куля – Текстовий редактор

або

Завдання 5 Учні – графічний редактор

Кінцевий результат

Student\ПР-1_Прізвище

V. Підбиття підсумків уроку

Виставлення оцінок. Заповнення учнями такої анкети.

Під час виконання практикуму:

  •                   мені було незрозуміло…;
  •                   у мене виникли такі запитання…;
  •                   я не впорався з такими завданням…;
  •                   мені сподобалось і я буду використовувати… .

 

VI. Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал підручника.

  • У середовищі графічного редактора створити інформаційну модель свого родинного дерева.
  • Складіть кросворд на тему «Інформаційні моделі».

 

Доданок 3. (до практичної роботи)

План евакуації школи

 

 

1

  

docx
Додано
10 липня 2018
Переглядів
4261
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку