ВИСОЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ
STEM – УРОК
«ТАНОК МЕТЕЛИКІВ, ЩО КРУЖЛЯЮТЬ НАД КВІТАМИ»
НАТАЛІЯ КУХАР
2024
Завдання за STEM напрямками:
S – наука - ознайомити з різновидами фарб, особливостями використання;
T – технологія - удосконалювати навички пошуку та збирання інформації в інтернеті;
E – інженерія - формувати навички роботи з сухими порошковими пігментами і жовтковою емульсією;
A – мистецтво - дизайнерське оформлення роботи;
M – математика - розвивати логічне мислення.
Мета:
формування предметних компетентностей:
формування ключових компетентностей:
Міжпредметні зв’язки: природознавство, літературне читання, хімія.
Обладнання: аркуші А-4, пензлики, посуд для води, яєчні жовтки, сухі пігменти (кава розчинна, куркума, активоване вугілля ), серветки.
Хід уроку
І. Вступна частина. Організація класу.
1. Рефлексія емоційного стану.
- Діти, я рада бачити вас в доброму гуморі і дуже хочу почати роботу з вами. Нехай урок принесе нам радість спілкування і наповнить душі прекрасними почуттями. Посміхніться один одному і мені.
2. Повідомлення теми та завдань уроку.
- Тільки весняне сонечко починає дарувати нам свої теплі промінці, ми спостерігаємо, як природа та її мешканці прокидаються від зимового сну. Чи не раз зачудовано кожен з нас спостерігав за різнобарвними метеликами, що перелітають з квітки на квітку.
- А чи знали ви, що 14 березня – День метелика? Пропоную вам більше дізнатися про цих надзвичайних красенів.
( Цікаве про метеликів, відео про них)
ІІ. Основна частина.
1.Розповідь учителя.
Фізкультхвилинка
Ми метелики чудові,
(Нахилити голову вліво, вправо).
Маєм крильця кольорові,
(Розвести руки в сторони).
Над квітками літаємо,
(Біг на місці, рухи руками вгору- вниз).
Втоми ми не знаємо,
Пташки ми злякалися,
(Руки покласти на голову).
Під квітку заховалися.
(Присісти).
2. Практична робота.
* Приготування фарби:
- розбиваємо яйце на дві частини;
- відділяємо жовток від білка;
- жовток помістимо у баночку або склянку;
- додамо невелику кількість води ( промити шкаралупу від використаного яйця, набрати в одну половинку води і додати до жовтка);
- гарно розмішуємо жовток з водою і емульсія готова до використання;
- розділяємо емульсію на три частини;
- до однієї частини додаємо дрібно перетерту ( до стану порошку) розчинну каву і ретельно перемішуємо;
- до другої частини додаємо куркуму і ретельно перемішуємо;
- до третьої частини додаємо розтерте до порошку активоване вугілля і ретельно перемішуємо.
* Фарбування малюнка
ІІІ.Загальний висновок.
ІV. Рефлексія.
Прийом «Долоньки»
Ось і уроку кінець.
Хто слухав – молодець.
Що сподобалося вам – поділіться.
Що не сподобалося – пожалійтеся.