Мета уроку: дати учням знання про умови плавання тіл; установити співвідношення між густиною тіла й рідини (або газу), необхідне для забезпечення умови плавання тіл; розвивати вміння робити висновки; виховувати самостійність, вміння працювати у колективі та парах, уміння слухати.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Умови плавання тіл
Мета уроку: дати учням знання про умови плавання тіл; установити співвідношення між густиною тіла й рідини (або газу), необхідне для забезпечення умови плавання тіл; розвивати вміння робити висновки; виховувати самостійність, вміння працювати у колективі та парах, уміння слухати.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
1. Організаційний етап
2. Перевірка домашнього завдання
Письмово - вправа 27 (3)
Відповіді на контрольні запитання параграфа 27
1) виштовхувальна сила направлена вгору 2) різниця гідростатичного тиску на різних рівнях
3) сила Архімеда 4) F=ρ*g*V 5) втрати ваги не відбувається, вага розподіляється на воду
6) коли тіло щільно притиснуто до дна, вода не тисне на нижню поверхню тіла - виштовхувальна сила не виникає
3. Актуалізація опорних знань
2) Вправа № 27 (1) - порівняти виштовхувальні сили
1. Архімедова сила не залежить від глубини, на яке занурене - виштовхувальні сили однакові
2. Густина: гасу - 800, олії - 900, води - 1000. Сила в воді найбільша, потім - в олії, найменша - в гасі
4. Оголошення теми уроку Кросворд:
1. Яка одиниця вимірювання тиску?
2. Дія яких машин ґрунтується на основі законів руху і рівноваги рідини?
3. Пристрій для вимірювання атмосферного тиску.
4. Сила з якою тіло діє на опору чи підвіс.
5. Агрегатний стан речовини, до якого застосовується закон Паскаля.
6. Який агрегатний стан має об’єм, але немає форми?
7. Одиниця вимірювання сили.
8. Стан коли тіло перебуває у невагомості.
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
||||
|
5 |
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|||||
|
7 |
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|||||
Отже тема сьогоднішнього уроку «Плавання. Умови плавання тіл.»
5. Мотивація навчальної діяльності
Ми знаємо, що на всяке тіло, що знаходиться у рідині діє сила Архімеда. Але одні тіла плавають, інші тонуть, а треті спливають на поверхню. Чому так відбувається допоможе розібратись матеріал сьогоднішнього уроку, де ми встановимо умови плавання тіл
6. Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником - параграф 27
7. Закріплення нового матеріалу
Вправа 28 Усно № 2 - 4, 3, 1, 2 Письмово:
№ 3 m=120г=0,12кг V=150см^3=0,00015м^3 ρ тіла = ρ рідини ρ рідини = 1000
ρ тіла==0,12:0,00015=800 Плавати не буде
№ 5 ρ гасу = 800 V=250 см^3=0,00025м^3 m-? Тіло повністю занурене: густина тіла дорівнює густині рідини m=ρ*V=800*0,00025=0.2кг
8. Домашнє завдання Читати параграф 28, вправа 28 № 11 - письмово