Розробка уроку з географії для 10 класу на тему : Узагальнення знань учнів за темою «Загальна характеристика Європи» за підручником Географія 10 клас автори Г.Д. Довгань, О.Г. Стадник
Мета уроку : : узагальнити та систематизувати знання з вивченої теми, перевірити володіння уміннями та навичками самоконтролю знань; виховувати увагу та формувати свідоме, відповідальне ставлення до навчання.
Тема. Узагальнення знань учнів за темою «Загальна характеристика Європи»
Мета: : узагальнити та систематизувати знання з вивченої теми, перевірити володіння уміннями та навичками самоконтролю знань; виховувати увагу та формувати свідоме, відповідальне ставлення до навчання.
Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.
Хід уроку
І. Організація класу.
Повідомлення теми, мети і завдання уроку.
ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань.
Вправа «Карусель»
Учні формують зовнішнє та внутрішнє кола і , рухаючись, обмінюються інформацією . Питання для учнів:
ІІІ. Узагальнення знань учнів за темою «Завгальна характеристика Європи»
І рівень. Завдання з вибором однієї правильної відповіді.
А) 6; Б) 8; В) 32; Г) 5; Д) 1.
2. До країн з перехідним типом економіки належить:
А) Австраія; Б) Бельгія; в) Польща; Г) Данія; Д) Люксенбург.
3. Які з країн належить до північного субрегіону :
А) Німеччина, Данія; Б) Велика Британія, Данія; В) Данія, Швейцарія; Г) Польща, Норвегія; Д) Греція, Бельгія.
4. Площа Європи становить (млн. км)
А) 10; Б) 7; В) 14: Г) 20; Д) 22.
5. Яка з країн відноситься до унітарних держав:
А) Франція; Б) Німеччина; В) США; Г) Австрія; Д) Росія.
6. Територія Європи вміщує всього країн:
А) 44; Б) 36; В) 34; Г) 10; Д) 24.
ІІ рівень. Завдання з вибором кількох правильних відповідей.
А. Японія; Б. Португалія; В. Албанія; Г. Франція; |
Д. Великобританія; Е. Бельгія; Є. Македонія; Ж. Індія. |
А. ФРН; Б. Молдова; В. Франція; Г. Україна; |
Д. Австрія; Е. Білорусь; Є. Бельгія; Ж. Чорногорія. |
А. Україна; Б. Португалія; В. Албанія; Г. Молдова; |
Д. Білорусь; Е. Росія; Є. Македонія; Ж. Франція.
|
Дайте визначення поняттю – рурбанізація
ІІІ рівень
А. країни з третинним сектором економіки;
Б. країни х вторинним сектором економіки;
В. країни з первинним сектором економіки. |
1. Китай, Північна Корея, В’єтнам, Лаос, Куба, Узбекистан. 2. Венесуела, Іран, Марокко, Сомалі, Індія, Туніс. 3. Австралія, Франція, Швеція, Канада, ФРН, Норвегія. 4. Іспанія, Португалія, Греція, Мексика, Сінгапур, Бразилія. 5. Словенія, Казахстан, Румунія, Монголія, Білорусь, Словаччина. 6. Фінляндія, Нова Зеландія, Австрія, Італія. 7. Південна Корея, Тайвань, Аргентина, Уругвай, Естонія, Данія |
Обчисліть ресурсозабезпеченість країни вугіллям різними способами.
країна |
К-ть населення, млн..ос. |
Запаси, млрд. т |
Видобуток млн.т |
Росія |
144 |
157,0 |
333 |
На контурну карту нанесіть країни одного із субрегіонів Європи
ІV рівень
Складіть схему господарства Європи та порівняйте структуру промислового виробництва двох субрегіонів Європи за вибором.
ІV. Підсумок уроку.
Закінчіть речення «Сьогодні я ….»