Урок на тему :" Я люблю свою країну"

Про матеріал
урок на тему:" Я люблю свою країну" Мета поглибити знання учнів про свою країну, її звичаї. У вигляді вікторини.
Перегляд файлу

Тема:  Я люблю свою країну

Мета: розширити знання учнів про свою рідну державу, розкрити суть поняття

патріот, – патріотизм, формувати і розвивати патріотичні почуття учнів, розвивати пізнавальний інтерес до минулого і сьогодення рідного краю, виховувати почуття гордості за рідну землю, бажання приносити користь рідній країні, сприяти покращенню життя на цій землі.

Обладнання: проектор, ноутбук, ,мультфільм,карта України, сонечка,вінок.

                                            

Хід уроку

Заставка «Україна – це ти»

І. Організація навчальної діяльності

1. Привітання (слайд)

Пролетіло тепле літо,

В школу повернулись діти.

Відпочили всі нівроку!

Із новим навчальним роком!

2. Поздоровлення з Днем знань

- Дорогі діти! Ось і пролунав дзвоник, проголосивши початок нового навчального року. Я хочу всіх вас із цим привітати і бажаю підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. 

- Отже, ми починаємо наш перший урок.

 Вступне слово вчителя.

- Сьогодні наш урок присвячується нашій рідній Україні. Продовжемо його привітанням.

Вітання

Діти стоять у колі, тримаючись за руки. Вчитель зачитує вірш.

  • Доброго ранку Сонцю!

(руки піднімають угору, розводячи в сторони) 

  • Доброго ранку Землі!

(руки опускають додолу, вклоняються)

  • Доброго ранку всім вам.

(розводять руки в сторони, усміхаються один одному)

  • Доброго ранку мені!

(руки кладуть на груди)

  • Доброго ранку, Україно!

(широко розводять руки, піднімаючи вгору)

Вправа «Привітай друга»

Привіт,Машенька, я рада тебе бачити… ( бажаю успіху, я скучив за тобою… і т.д.)
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

  • Як ви вважаєте, про що піде мова на уроці? 
  • Як ви розумієте значення цього вислову? (Учні дають відповіді).
  • Це – наша Батьківщина, наша рідна земля, наша Вітчизна – і в житті немає палкішого, глибшого і священнішого почуття, як любов до неї. 
  • Це святий обов’язок – любити країну, яка випоїла і вигодувала нас, як рідна мати.
  • Прочитайте тему нашого уроку. (Слайд).

(Діти з екрану читають тему «Я люблю країну».)

  • Сьогодні ми будемо говорити про найдорожче, що є у кожного з нас – про Батьківщину, нашу Україну.

Мультфільм «Твоя країна - Україна»

Творча вправа. Коло роздумів «Україна – це…»

Ми спробуємо з’ясувати це, погравши у гру «Україна – це…». Вам потрібно буде продовжити це речення, передаючи віночок одне одному. А для того, щоб було зручніше, давайте утворимо коло.

Головоломка

Вікторина «Чи знаєш ти свою країну?»

  • Учень котрий перший виконує завдання отримує сонеко.
    1.  Пазли  карта України (слайд)

Я пропоную вам із пазлів скласти карту України. Якщо ви її правильно складете, то отримаєте  букву. (Пазли «Карта  України» - сайт журналу «Джміль». – 2015. - №1.) Поки учні виконують завдання, звучить пісня про Україну на вибір вчителя.

  1. Відовіді на запитання.

За кожну правильну відповідь учень отримує сонечко.

1.    Назва нашої держави? (Україна)

2.    Державна мова України … (українська)

3.    Столиця України? (Київ)

4.    Основні кольори нашого Прапора? (Синій і жовтий)

5.    Назвіть державні символи України. (Герб, Гімн, Прапор України)

6.    Назвати рослини – символи України. (Верба і калина)

7.    Що символізують кольори українського Прапора? (Блакитний – небо, жовтий – пшеничне поле.)

8.    Швидкий український танок. (Гопак)

9.    Яка велика річка протікає на Україні? (Дніпро)

10.    З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом-сіллю)

11.    Коли святкують День Незалежності України? (24 серпня)

3.  Подорож містами України (слайд)

  • Ваше завдання позначити маршрут подорожі Україною, що пролягає через міста, назви яких мають:

Рівне – Київ – Суми – Харків – Луганськ – Донецьк – Дніпро – Херсон -  Одеса – Полтава

( розфарбуйте карту).

4.легенда про Україну

Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи вибрали  елегантність i красу, угорці - любов до господарювання, німці - дисципліну i порядок, поляки - здатність до торгівлі, італійці одержали хист до музики... Обдарувавши всіх, підвівся Господь Бог зі святого трону i

раптом побачив у куточку дівчину. Вона була боса, одягнута у вишиванку, руса

коса переплетена синьою стрічкою, на голові мала вінок із червоної калини.

- Хто ти? Чого плачеш? - запитав Господь.

- Я - Україна, а плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові й пожеж. Сини

мої на чужині, на чужій роботі, вороги знущаються із вдів та сиріт, у своїй хаті немає правди й волі.

- Чого ж ти не підійшла до мене раніше? Я всі таланти роздав. Як же допомогти  тобі?

Дівчина хотіла вже йти, та Господь Бог, піднявши правицю, зупинив її.

- Є у мене неоціненний дар, який уславить тебе на цілий світ. Це - пісня.

Узяла дівчина - Україна дарунок i міцно притиснула його до серця.

Поклонилася низенько Всевишньому i з ясним обличчям i вірою понесла пісню в народ.Отже ми — українці, маємо багато талантів. Наш народ цінують в усьому світі.

              5.  Символи України (слайд)

  • Ваше завдання відповісти     на запитання
  1. Найбільша річка України (Дніпро).
  2. Державний герб України (тризуб).
  3. Скільки кольорів має український прапор? (два).                        
  4. Назва гір на заході України (Карпати).
  5. Синій колір українського прапора символізує … (небо).         
  6. Жовтий колір прапора – це колір … (зерна).
  1. Основний Закон України (Конституція)                           
  2. Державною мовою України є …(українська)                          
  3. Символ України – кущ. (калина)                                           
  4. Найбільший звір в Україні. (зубр)                                              
  5. Державний герб України (тризуб)                                           
  6. Найрідніше, найкраще місце на землі (Батьківщина)                 
  1. Мешканець Запорізької Січі (козак)
  2. Улюблена страва українців (вареники)
  3. Птах – символ України (лелека)
  4. Вишитий шматок тканини для прикраси оселі (рушник)                              
  5. Назва символа, який дівчата одягають на голову у свята (вінок)                       
  6. Розмальоване великоднє яйце (писанка)

V. Підсумок уроку (слайд)

  • Ось і підійшов до завершення наш урок. Напевне, всі ви зрозуміли, на якій унікальній землі ми живемо. Ми переконалися, що про країну, де народилися і живемо, необхідно знати якомога більше. Її потрібно любити, шанувати, також поважати звичаї та традиції. А знання, отримані в школі, допоможуть нам принести користь Вітчизні в майбутньому.
  • Отже, нехай палає і не згасає в наших серцях любов до України. Ви майбутнє України. 

Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води.

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її солов’їну.

Всім серцем любіть Україну свою –

І вічно ми будемо з нею!

            Пісня «Лише у нас на Україні»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
8 вересня 2020
Переглядів
627
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку