Урок на тему: "Задоволення від споживання товарів та послуг" 5 клас

Про матеріал

Розробка уроку для 5 класу. Кур за вибором "Родині фінанси". Урок №6. Тема: "Задоволення від споживання товарів та послуг".

Мета уроку: розглянути, що таке корисність товарів та послуг; з'ясувати, від чого вона залежить; розвивати в учнів вміння працювати групах та парах, розвивати вміння визначати від чого залежить корисність товару чи послуги, розвивати вміння аргументовано доводити свою думку; виховувати бережливе ставлення до товарів.


Перегляд файлу

Урок №6               5 клас

Дата:

Тема: Задоволення від споживання товарів та послуг

Мета: розглянути, що таке корисність товарів та послуг; зясувати, від чого вона залежить; розвивати в учнів вміння працювати групах та парах, розвивати вміння визначати від чого залежить корисність товару чи послуги, розвивати вміння аргументовано доводити свою думку; виховувати бережливе ставлення до товарів.

Обладнання: слайди презентації, робочі зошити, 3 кіндери з запитаннями

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хв)

СЛАЙД 1

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався –

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп’ятка

 

Перевірка присутніх на уроці.

ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів ( 9 хв)

 

Вступне слово вчителя

 

На минулому уроці ми з вами почали вивчати тему «Товари та послуги особистого та загального користування.

 І перш ніж перейти до вивчення нової теми, я хочу перевірити, як ви зрозуміли та засвоїли тему минулого уроку.

 

 Повторимо основні поняття

 

 3 кіндери із запитаннями ( вчитель викликає 3-х учнів, які дають відповідь на запитання)

 

1 питання: що таке товар? (це продукт праці, який задовольняє будь яку потребу людини й призначений для обміну шляхом купівлі – продажу)

 

2 питання: що таке послуга? ( це дії, результат яких споживається у процесі їх надання)

 

3 питання : які ти знаєш основні види послуг? (житлові, медичні, особисті, транспортування)

 

Учні дають визначення поняттям

Хто відповідає правильно на питання отримує +1 бал до самостійної роботи

 

Самостійна робота ( перевірка домашнього завдання)

 

Але, крім даних понять ми з вами розглядали таблицю «Види товарів»

Кожен із вас отримає картку із завданням заповнити таблицю.

На виконання завдання у вас є 4 хвилинки.

Кожен отримає оцінку за його знання

 

 

Перевіримо, чи правильно ви заповнили таблицю?

СЛАЙД з заповненою таблицею

1 учень коментує дані таблиці

 

СЛАЙД  3( таблиця)

 

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів та оголошення теми та мети уроку

 

Слово вчителя

Так чи інакше, але всі ми змушені ходити по магазинах і здійснювати певні покупки. Перед усіма завжди стоїть три питання:
1) Що купити?
2) Скільки коштує?
3) Чи вистачить грошей, щоб зробити покупку?

Але, не кожен з нас задає собі питання чи корисним буде для нас той чи інший товар чи послуга!

Сьогодні на уроці, ми  будемо працювати на такою темою (ТЕМА В ЗОШИТ) 

СЛАЙД 4

Тема : Задоволення від споживання товарів та послуг 

 На сьогоднішньому уроці ми відповімо на такі завдання:

  1. Дати визначення поняттю «корисність» товарів ( послуг)?
  2. Навести приклади, які товари приносять користь і коли ті ж самі товари є непотрібними

IV. Вивчення нового матеріалу (25 хв)

Робота учнів у групах

Вчитель пропонує учням обєднатися у 3 групи ( 3 ряди) ( 4 хв)

Завдання для першої групи

  1. Уявіть, ви з класом йдете в похід. Вам потрібно купити набір товарів для походу. Які саме товари ви купите? ( виберіть зі списку)

 

  1. Уявіть, ви їдете на відпочинок на море. Які товари придбаєте для відпочинку? ( виберіть зі списку)

 

  1. У вашої сестрички (братика) День народження. Ви вирішили їй зробити їй подарунок в прикрасити її кімнату. Які б товари купили для своєї задумки?

Список товарів:

  1. Сумка для походу
  2. Штани
  3. Шкарпетки
  4. Капелюх
  5. Спальник
  6. Килимок
  7. Набір для їжі
  8. Ліхтарик
  9. Зубна щітка
  10.  Фотоапарат
  11.  Кросівки
  12. Надувні кульки
  13.  Купальник
  14.  Басейн
  15. Рукавиці
  16. Віник
  17. Їжа
  18. Вода
  19. Велосипед
  20. Іграшки
  21. Альбом для малювання
  22. Крем від укусів комах
  23. Пластир
  24. Вологі серветки
  25.  Квіти
  26. Плакат
  27. Кольорові олівці
  28. Фарби
  29. Телевізор
  30. Холодильник
  31. Мило
  32. Рушник
  33.  Інші товари_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Обговорення

 

Один учень, з кожної групи, за бажанням, зачитує список товарів, які б він використав для походу, дня народження чи відпочинку.

 

Запитання вчителя до учнів

 

Чи будуть для вас корисними всі речі зі списку в конкретних ситуаціях?

НІ

 

Отже, здатність товарів ( послуг) задовольняти потреби людей називають корисністю

 

СЛАЙД

 

Словничок

 

Корисність – задоволення, яке отримують люди від споживання товарів та послуг

 

ПЕРЕГЛЯД ФРАГМЕНТУ МУЛЬТФІЛЬМУ КВІТКА СЕМИЦВІТКА ( 11-14 ХВ)

 

Завдання: прокоментуйте з точки зору корисності отримання дівчинкою іграшок з усього світу.

Яка іграшка буде мати для неї найбільшу корисність?

А яка найменшу?

 

Уявіть ситуацію: ви відпочиваєте на березі моря. Поряд з вами продають сік.

Ви дуже сильно захотіли пити, що купили 10 склянок соку.

 

Ви випили деяку кількість склянок соку, цим самим задовольнили свою потребу? ТАК.

А яка склянка соку мала більшу корисність для вас: перша чи  десята?

ПЕРША

 

РОБОТА У ЗОШИТІ

 

Вчитель пропонує учням оцінити за 10 бальною шкалою корисність кожної склянки соку

1 -    2 -     …..

 

Отже, проаналізуємо ситуацію. Що ми можемо побачити?

Що у корисність  кожного наступного товару падає.

 

Як ви вважаєте, від чого залежить корисність товарів?

 

СЛОВНИЧОК

 

Корисність товарів чи послуг залежить від:

  1. індивідуальних смаків
  2.  вподобань
  3.  потреб людини
  4.  віку
  5. пори року
  6. обставин

 

Наведемо приклад

 

Візьмемо товар який майже всі люблять і дуже хочуть чим поласувати:

МОРОЗИВО

Від чого залежатиме корисність морозива?

 

Робота  в парах

 

ЗАВДАННЯ

СЛАЙД

Наведіть приклади, коли один і той самий товар або послуга в різних ситуаціях можуть приносити користь і бути непотрібними (1хв)

 

Учні за бажанням наводять приклади

 

Хвилинка відпочинку

 

СЛАЙД

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

Запитання до учнів

 

А чи можна якось виміряти корисність товару чи послуги?

Ні, чому?

Тому, що кожна людина має свою структуру споживання, притаманну тільки їй

Наведу ще один приклад: яка буде корисність окулярів для людей зі 100% зором? – майже нульова.

Тому, за одиницю корисності приймають умовні одиниці – ютили (від англ.. utility – корисність) U

 

ЯКЩО ЗАЛИШИТЬСЯ ЧАС, ВЧИТЕЛЬ ПРОПОНУЄ УНЯМ НАМАЛЮВАТИ КВІТКУ СЕМИЦВІТКУ І НА ПЕЛЮСКАХ ЗАПИСАТИ ТОЙ ТОВАР ЧИ ПОСЛУГУ, ВІД СПОЖИВАННЯ ЯКОГО ВОНИ МАЮТЬ НАЙБІЛЬШЕ ЗАДОВОЛЕННЯ

 

V. Узагальнення вивченого матеріалу

Отже:

Що таке корисність товару чи послуги?

Від чого вона залежить?

Чи можна її виміряти?

Як позначають корисність?

 

VI. Домашнє завдання

Опрацювати матеріал у зошиті

Скласти ребус або кросворд з економічних понять

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Уявіть, ви з класом йдете в похід. Вам потрібно купити набір товарів для походу. Які саме товари ви купите? ( виберіть зі списку)

 

  1. Уявіть, ви їдете на відпочинок на море. Які товари придбаєте для відпочинку? ( виберіть зі списку)

 

  1. У вашої сестрички (братика) День народження. Ви вирішили їй зробити їй подарунок в прикрасити її кімнату. Які б товари купили для своєї задумки?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Список товарів:

  1. Сумка для походу
  2. Штани
  3. Шкарпетки
  4. Капелюх
  5. Спальник
  6. Килимок
  7. Набір для їжі
  8. Ліхтарик
  9. Зубна щітка
  10.  Фотоапарат
  11.  Кросівки
  12. Надувні кульки
  13.  Купальник
  14.  Басейн
  15. Рукавиці
  16. Віник
  17. Їжа
  18. Вода
  19. Велосипед
  20. Іграшки
  21. Альбом для малювання
  22. Крем від укусів комах
  23. Пластир
  24. Вологі серветки
  25.  Квіти
  26. Плакат
  27. Кольорові олівці
  28. Фарби
  29. Телевізор
  30. Холодильник
  31. Мило
  32. Рушник

 Інші товари________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 питання: що таке товар?

 

2 питання: що таке послуга?

 

3 питання : які ти знаєш основні види послуг?

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Астапенко Оксана Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Шаповалова Наталя Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
14 листопада 2018
Переглядів
4644
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку