Урок на тему: "Загальна характеристика й розмаїтість типу Кишковопорожнинні."

Про матеріал
Даний урок ознайомить учнів із загальною характеристикою кишковопорожнинних , їх різноманітністю, особливостями будови і значенням .Використані методи ведення уроку сприяють розпізнати клітиниі , закріпити навички роботи.
Перегляд файлу

Тема: Загальна характеристика й розмаїтість типу Кишковопорожнинні.

Мета: сформувати уявлення про особливості організації та процесів життєдіяльності кишковопорожнинних ; навчити розпізнавати клітини зовнішнього і внутрішнього шарів та їх функції. Ознайомити з роллю кишковопорожнинних в екосистемах та їхнім значенням для людини.

Обладнання: вологі препарати губки і гідри; фотографії, слайди, ілюстрації.

Тип уроку : комбінований.

                                                        Хід уроку

I.Організаційний момент

II.Актуалізація опорних знань.

-Обговорення питання.

Як ви думаєте , чому від медузи, що потрапила на берег , залишається тільки «мокре місце»?

III.Мотивація навчальної діяльності

Проблемне запитання:

Чому риба в ставку , наприклад окунь - оминає гідру?

IV.Вивчення нового матеріалу

-Розповідь учителя з елементами бесіди .

-Робота учнів у парах

Учні складають загальну характеристику кишковопорожнинних.

-Замалювати схематично тіло гідри і позначити основні частини і шари клітин.

V.Закріплення отриманих знань.

Вправа  »Знайди  пару»

Завдання:

З’єднайте стрілочками  клітини  тіла гідри і виконувані ними функції.

Клітини тіла гідри                                                               Функції

1 – Жалкі                                                                         А – Розмноження

2 – Травні                                                                         Б – Пересування, опора

3 – Нервові                                                                       В  -  Регенерація

4 – Проміжні                                                                 Г – поглинання речовин

5 -  Епітеліально – м’язові                                           Д-  Захист,  напад

6 – Статеві                                                                        Е = вироблення травних соків

7  - Залозисті                                                                      Є – Реакція на подразнення

 

 

VI. Підсумок уроку

Відповідь на проблемне питання.

Аналіз уроку.

VII.Домашнє завдання: Підготувати цікаві факти по темі.                                                                                                       

 

 

docx
До підручника
Біологія 7 клас (Довгаль І.В., Ягенська Г. В., Жолос О. В., Ходосовцев О. Є., Костіков І. Ю., Волгін С. О., Додь В. В., Сиволоб А. В., Скрипник Н.В., Толстанова Г. М.)
Додано
7 липня 2023
Переглядів
232
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку