Урок "Натуральні числа. Цифри."

Про матеріал
Бінарний урок з математики, інформатики, історії. Такий урок допомагає учням вивчити написання римських цифр. І навпаки, переводити римські в арабські. За допомогою комп'ютерної програми. Римські цифри взяті з конкретних дат історії.
Перегляд файлу

Числа керують світом

Піфагор

Бінарний урок  в 5 класі (математика, історія, інформатика)

Тема: Натуральні числа. Цифри

На уроках історії учні працюють з датами, які записуються як арабськими, так і римськими цифрами. На цьому уроці розглядаються історичні факти різних століть минулого і сучасних років, які потребують від учнів певних знань написання чисел і вміння підрахувати скільки часу минуло від певної події до сьогоднішнього часу.

Мета уроку:

Освітні:

  •             узагальнення знання про класи і розряди чисел;
  •             формування вмінь записування числа арабськими і римськими цифрами;
  •             переводити арабські числа в римські і навпаки;
  •             розв’язувати задачі на знаходження часу між певними подіями в історії;
  •             користуватись комп’ютером.

Розвиваюча:

  •             побудова цілісної системи знань через міжпредметні зв’язки  історії, математики і інформатики;

Виховні:

  •             формування патріотичного виховання;
  •             формування інтересу до математики, історії та інформатики через встановлення причинно-слідчих зв’язків між науками;
  •             виховання активності, уваги;
  •             виховання поважного відношення до однокласників.


Перебіг уроку

  1.                        Актуалізація опорних знань:
    Бесіда:
    1.            назвіть цифри, які ви знаєте;
    2.            дайте означення натуральних чисел;
    3.            назвіть класи, розряди числа;
    4.            сформулюйте правило додавання і віднімання натуральних чисел.
  2.                    Слухання рефератів про виникнення арабських та римських чисел.
  3.                     Розв’язування задач історичного змісту (письмово):
    1.              Перші відомості про українських козаків датують 1489 р. Скільки минуло років від першої згадки про українських козаків, до спорудження козакам першої Запорозької січі? (1566 р.)
    2.            Назву «Україна» в писемних джерелах уперше вжито в 1187 р. Скільки років тому це сталося?
    3.            Скіфську пектораль знайдено в 1971 р. Скільки часу пам’ятка відома світу?
    4.            У лісах під Черніговом 1821 року було знайдено золотий злотовик-оберіг, що належав Володимиру Мономаху (1113 р.), князь загубив його під час, ймовірно, полювання. Скільки приблизно років ця річ пролежала в землі? Скільки років тому її знайшли?
    5.              У 1955 р. під час археологічних розкопок у Києві на вулиці Володимирській було виявлено житло XIII ст., у я кому біля печі зберігався глечик із золотими прикрасами. Скільки століть пролежали прикраси у схованці? Скільки років минуло відтоді, як їх було знайдено?
    6.              Львівський національний університет ім. І. Франка – найстаріший вищий навчальний заклад. Його історія починається ще з XVIII ст. Скільки минуло століть з появи університету?

 

  1.                   Робота з класом:

Написання двозначних і трьохзначних чисел і чисел з задач римськими цифрами.

  1.                    Робота за комп’ютером.

Під керівництвом вчителя інформатики знаходимо програму  «Скарбниця знань», «Римська система числення». У режимі навчання перевіряємо здобуті теоретичні знання. Переходимо в режим «Перевірка знань 1» та виконуємо завдання по переведенню двозначних чисел з арабської системи числення у римську. Радимо учням перейти в режим «Перевірка знань 2» та перевірити свої знання на трьох та чотирьохзначних числах.

У програмі закладена функція, що висвічує кількість вірних відповідей і кількість помилок, що дає змогу оцінити кожного учня.

  1.                 Підведення підсумків уроку.
  2.             Домашнє завдання.

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Саблина Лариса
Додано
11 березня
Переглядів
41
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку