Урок ( нестандартний) "Microsoft Office Word – наш вірний друг і помічник."

Про матеріал
Розробка нестандартного уроку з інформатики, яка узагальнює вивчене по темі Microsoft Office Word .
Перегляд файлу

Тема. Microsoft Office Word – наш вірний друг і помічник.

Мета.

  • Узагальнення знань та практичних вмінь з теми «Текстовий процесор»;
  • Демонстрація міжпредметних зв’язків;
  • Розвиток пам'яті, уваги, цілеспрямованості, вміння аналізувати поставлену мету;
  • Розвиток почуття  колективізму, відповідальності;
  • Підвищення інтересу до вивчення інформатики, стимулювання пізнавальної діяльності учнів.

Тип уроку. Урок – змагання.

                                     Хід уроку.

І. Організація класу. Привітання з учнями. Клас ділимо на дві команди. Назва першої – А,  капітан - , а другої – В , капітан -   . Під час нашого уроку ми будемо, звичайно, працювати на ПК. Тому потрібно повторити правила техніки безпеки при роботі в комп’ютерному класі. В цьому нам допоможуть наші молодші друзі - п'ятикласники, які розкажуть як не потрібно себе поводити в комп’ютерному класі:

1. Якщо ти стоять втомився

За дверима кабінету,

Бий у двері і штовхайся,

Залітай у клас хутчіш.

На столах усе розкидай,

Натискай мерщій на кнопки,

Шанс лови, бо може завтра

Кабінету вже не буде.

 

2 .А коли забіг до класу,

Хай учитель щось волає,

Перевір усі роз 'єми,

Доторкнись до монітора,

Покрути клавіатуру,

И поклацай, бо не можна

Працювати без перевірки.

 

 

 

 

 

3.  Поклади на стіл свій зошит,

Ручку, книжку і... портфеля.

Ну чому йому стояти

Так самотньо на підлозі...

А дістанеш пиріжечка —

їж спокійно, не ховайся,

Крихти всі в клавіатуру

Потихесеньку запхни.

Пощастить, і ти побачиш

Безкоштовно феєрверк.

 

5. Якщо ти прийшов до класу,

Де комп 'ютерів багато,

То дивись не розгубися -

Носом зразу1 в монітор,

І дивись у нього пильно,

Поки очі повилазять,

Щоб учитель знав напевно,

Що старанний учень ти.

 

6. Якщо раптом щось зламалось,

Не гукай на допомогу,

Ти — людина самостійна,

Можеш впоратись і сам...

Бий добряче по всіх кнопках,

Встань, під стіл залізь, шукай!

 

 

 

Вчитель. Що скажуть наші учні?

Учень. Нашим молодшим друзям ще рано вивчати інформатику, їм треба ще підівчити деякі  питання, бо вони все зрозуміли навпаки.

Вчитель. Отже, наші молодші друзі ідуть ще готуватися до вивчення інформатики, а ми   розпочинаємо наші змагання. Але перед тим потрібно обрати вельмишановне журі.    Ми просимо членів журі зайняти ці місця:

І конкурс. Вікторина. Кожній команді пропонується по 10 питань. Відповідати може кожний  член команди. За кожну правильну відповідь – 1 бал. На роздуми – 10 секунд.

                 Команда  А.

  1. До якого типу програмного забезпечення належить текстовий процесор?
  2. Що таке діловодство?
  3. Яке призначення стилів?
  4. Що таке автобіографія?
  5. Що означає відформатувати текстовий документ?
  6. Як створити новий текстовий документ?
  7. Що таке нумерований список?
  8. Якою командою можна вставити таблицю в текстовий документ?
  9. Як з таблиці вилучити стовпець?
  10. Хто з вас найбільше любить уроки інформатики?

 

Команда В.

  1. Назвіть приклади реквізитів ділових документів.
  2. Що таке заява?
  3. У яких стилях можуть бути виконані шаблони документів?
  4. Що таке резюме?
  5. Що таке стиль абзацу?
  6. Коли в текстовому документі використовують марковані списки?
  7. Як можна в текстовому документі намалювати таблицю?
  8. Що таке форматування таблиці?
  9. Який найменший елемент містить таблиця?
  10. Хто з вас вважає, що уроки інформатики в школі не потрібні?

ІІ конкурс – капітани оформляють та демонструють презентації про свої команди.   Максимальний бал за конкурс – 3 бали.

ІІІ конкурс – від кожної команди запрошуються по одному учаснику.

                 Завдання: відформатувати заданий текстовий фрагмент, який міститься в пам'яті  комп’ютера №  , під назвою  «Фрагмент». Журі перевіряє правильність  виконання   завдання. Максимальний бал – 2 бали.

IV конкурс  – від кожної команди запрошуються по одному учаснику.

                  Завдання: відобразити дані про учасників команди у вигляді таблиці за заданим   зразком. Форма таблиці додається. Максимальна оцінка – 2 бали. Час виконання –  5 хв.

V конкурс – учасники команд, які залишилися, розгадують за столами кросворд і дають на  перевірку журі. Максимальна оцінка – 2 бали.

Поетична перерва за участю учнів 5 – го класу.

І учень.  Ми усвідомили свої помилки і хочемо ще розказати кілька віршів про

             інформатику,тому що це наука, яка нас дуже зацікавила.                

                                Минають дні , минають роки,

                                Прогрес крокує повсякчас,

                                І вже новиночки науки

                                Прийшли до школи і до нас.

                                Просторий клас, а в нім – машини

                                 І кожному – як би пізнать

                                 Світ, що несе в собі таїни,

                                  Твій розум прагне розгадать.

 

ІІ учень.                    Інформатика нас виручає –

                                  Бо великі знання в собі має.

                                  Комп’ютер – головна її книжка,

                                  А в програмах допоможе нам мишка.

                                  У ній світ пізнаєш цікавіше,

                                  Бо Windows розв’язує задачі швидше

                                  Не кине він нас і не зрадить,

                                   А другу й подрузі щось добре порадить.

 

ІІІ учень.                  Комп’ютери,  Комп’ютери, Комп’ютери

                                   Які цікаві й радісні слова!

                                   Комп’ютери вивчає Інформатика

                                    Допоможе у роботі нам вона.

                                    Це визначна комп’ютерна структура:

                                    Дисплей, системний блок, клавіатура.

                                     Пристрій виведення інформації

                                     Кричить нам дружно «Гей»

                                     І на арену гордо виходить наш дисплей.

                                     Щоб добре вчитися – читати,

                                     Знання швидше здобувати.

                                     В комп’ютері гортаєш книжку,

                                      Допомагає в цьому мишка.

                                       З ним можна весело в ігри пограти,

                                      Роботи вершить, реферат друкувати,

                                     Писати листи, читати сонет,

                                      Заходити в захоплюючий Інтернет!

 

Вчитель. Наші друзі трохи підтягнули свої знання про інформатику. Дякуємо за гарні   вірші. До побачення. Тим часом ми перевіримо як виконали свої завдання   представники наших команд. Першим демонструє свою презентацію капітан  команди  А , а другим капітан команди  В .

Демонстрація презентацій капітанами команд.

Вчитель. Просимо журі перевірити виконання завдань, які учні виконують за комп’ютерами.   А також перевірити як учні розгадали кросворд.

                Тим часом ми продовжуємо. Запрошуємо по одному учаснику з кожної команди  для роботи з тестовою програмою. Бали за виконання тесту поставить комп’ютер. 

VІ конкурс – розгадати анаграми. Якщо переставити запропоновані букви, то одержите слово  з курсу інформатики. Час на роздуми – 1 хвилина.

                Команда І :

                КАТГАОЛ;        ЯОМЦАІФРІН

              Команда ІІ

              АУААКТІРВ;     СОИОДВДК.

 

VII конкурс – конкурс жестів. Учасники команд тягнуть листочки, на яких написане слово з  курсу інформатики. Їхнє завдання: мовою жестів пояснити супернику значення   цього слова. Суперники називають відповідь. Журі оцінює, як команда   продемонструвала термін. Час на роздуми для одного терміну – 1 хвилина.

                Максимальна оцінка за 1 термін – 2 бали.

                                       Слова для показу:

  1. Клавіатура.
  2. Мишка.
  3. Вчитель інформатики.
  4. Процесор.
  5. Принтер.
  6. Вірус.

VIII конкурс – завдання для команд: придумати комп’ютерні терміни на задану літеру (К або П). Літеру тягнуть капітани. За один термін – 1 бал. Терміни називають по черзі.

Вчитель. Наше змагання підійшло до кінця. Просимо журі підбити підсумки. А поки журі   рахує бали пропонуємо загадки для учнів та гостей.

                       А, Б, В, Г, Ґ і кома —

                       Всім, мабуть, уже відома

                       Така клавішна структура.

                       Звісно ж це... (клавіатура)                       

 

                       Я показую об'єкти,

                       Фото-, відеопроекти.

                       Я не плеєр, не мотор,

                       А звичайний... (монітор)


                      Якщо є складна робота,

                      Мусить бути лиш охота,

                      Бо зі мною буде толк,

                      Адже я — системний... (блок)


                     Я магнітний бутерброд,

                     Та мене не з’їсть ваш рот.

                     Файли й папки — це дієта

                      Для магнітної... (дискети)


                     Я не нишпорю в коморах,

                     Не ховаюся по норах.

                     Ковзаю по столу трішки,

                     Бо комп'ютерна я... (мишка)


                    Я пишу листи і вірші,

                    Мої тексти найгарніші.

                    Хай підтвердить весь народ,

                    Як усім потрібен... (Word)


                   Я малюю діаграми,

                   Знаю формули й доданки

                   Підрахую як годиться —

                   Електронна я... (таблиця)
 

                  Промені і сонце-коло

                  Намалюємо ми скоро.

                  Творчий маю я характер,

                   Бо графічний я... (редактор)

 

Вчитель. Надаємо слово журі.

Заключне слово вчителя.

 

1

 

doc
Додано
15 листопада 2020
Переглядів
592
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку