Урок "Підсумковий урок з теми «Електричний струм»."

Про матеріал

Мета: повторити теоретичні і практичні знання, вміння і навички з теми; продовжити розвивати увагу, логіку, вміння висловлювати свої думки, вміння ставити перед собою завдання, знаходити відповіді на поставлені питання; виховувати вміння працювати в групі, поважати думку товаришів, розширити кругозір учнів.

Тип уроку: урок – подорож.

Прилади і матеріали:

Джерело струму (батарейка), амперметр, вольтметр, лампочка на підставці, вимикач, з'єднувальні провідники, комп'ютер , проектор, презентація, карточки з завданнями.

Перегляд файлу

КЛАВДІЇВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

БОРОДЯНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Фізика. 9 клас

Розділ: Електричне поле

 

 

Підсумковий урок з теми «Електричний струм»

 

Тип уроку: урок-подорож

Програма: Фізика. Астрономія. 7-12 класи. К.: Перун. Ірпінь,2005 – 79 с.

Підготувала:

Міщенко Олена Олександрівна

вчитель фізики

першої кваліфікаційної категорії

Клавдіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Бородянського району

Київської області

 

 

2013 р

 

Тема: Підсумковий урок з теми  «Електричний струм».

Мета: повторити теоретичні і практичні знання, вміння  і навички з теми; продовжити розвивати увагу, логіку, вміння висловлювати свої думки, вміння ставити перед собою завдання, знаходити відповіді на поставлені питання; виховувати вміння працювати в групі, поважати думку товаришів, розширити кругозір учнів.

Тип уроку: урок – подорож.

Прилади і матеріали:

Джерело струму (батарейка), амперметр, вольтметр, лампочка на підставці, вимикач, з’єднувальні провідники, комп’ютер , проектор, презентація, карточки з завданнями.

 

                                               Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Мотивація навчальної діяльності

Струм електричний - чарівний він гном,

З ним ми стикаємось знову і знов:

Ліфт піднімає на поверх найвищий,

І в пилососі він весело свище,

Світлом наповнює завжди наш дім,

Тепло і затишно жити у нім.

Пральна машина є в нас у квартирі,

Фен, телевізор живуть з нами в мирі.

Є холодильник на службі у нас,

Магнітофон я вмикаю щораз.

Знаю, що струм швидко шиє нам одяг,

Тягне вагони важкі й з ними потяг,

Борошно меле і масло збиває,

Струм на заводі всьому голова є.

Ходять тролейбус на струмі й трамвай,

Хліб він тече і смачний коровай.

Струм електричний на службі повсюди,

Вдячні за це йому всі наші люди.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Закріплення знань, умінь, навичок.

Сьогодні у нас підсумковий урок з теми «Електричний струм». Ми проведемо його у вигляді подорожі по планеті «Електрика». Відвідаємо материки, на яких ви будете виконувати різні завдання і заробляти бали. Але в подорож ми відправимося на двох різних кораблях, тобто двома командами. Команда, яка першою прийде до фінішу (виконає всі завдання і набере максимум балів) стане переможцем. Отже, в далеке плавання відправляється 1 команда «Юні фізики»

капітан команди Перевозник Яніна;

 та 2 команда «Експерти»

капітан команди  Сердюк Владислав

Отже, в дорогу.

Зверніть увагу, у мене на столі 5 табличок з назвами материків, які ми маємо відвідати, але деякі з них будуть мати декілька зупинок.

Кидаємо якір поблизу першого материка «Теоретиків»

Вам необхідно відповісти на запитання, які ви побачите на екрані. Відповіді на непарні запитання готує 1 команда, парні – 2. Відповідають різні члени команди.

І. Зупинка всезнайок

1. Що називають електричним струмом?

2. Яку величину ми називаємо силою струму?

3. Якою є одиниця вимірювання сили струму?

4. Що таке електрична напруга?

5. Назвіть прилад для вимірювання напруги?

6. Для чого використовують реостат?

7. Яку величину називають опором?

8. Від чого залежить опір провідника?

9. Для чого використовують амперметр?

10. Назвіть одиниці вимірювання електричної напруги?

11. Що таке електрична схема?

12. Як вмикають в коло вольтметр? Амперметр?

13. Які види з'єднання провідників ви знаєте?

14. У яких одиницях вимірюють опір провідника?

ІІ. Зупинка ліриків

Чий закон, якщо не знати,

Радить вдома спочивати?

Вірно, звісно закон Ома.

Ця приказка давно вам відома…

Серед вас, я сподіваюсь, немає ледачих,

Тому пропоную дещо пригадати:

Рух заряджених частинок у провіднику має напрям, має назву…

Означення, сформульоване вами тепер,

Запровадив у фізиці французький вчений…

Швидкість руху електронів без «зайвого шуму»

Забезпечує у провіднику…

Кожен прагне мати в школі хорошого друга,

Вірний друг для сили струму в колі…

Сила струму у безпеці і «щаслива» доти,

Поки в коло не вмикати…

Ці фізичні величини у зв'язку тісному,

Їх залежність встановлена

Завдяки…

Записати  в таблицю  позначення фізичної величини та відповідну їй одиницю вимірювання.

Назва фізичної величини

Позначення

Одиниця вимірювання

Сила струму

 

 

Напруга

 

 

Опір

 

 

Заряд

 

 

Час

 

 

Робота

 

 

Площа

 

 

Довжина

 

 

Питомий опір

 

 

 

ІІІ зупинка «Вулиця формул»

(слайд  )

І V зупинка «Впізнай прилад»

Прилад 1.

У мене всередині є кислота, усі люди її остерігаються, а я не можу без неї жити. Я найпоширеніший прилад, немає такого будинку, де мене не було б.

 Ще  я маю 2 пластини, які чомусь називають електродами. Унаслідок хімічних реакцій електроди заряджаються різнойменно й можуть підтримувати електричний струм

Прилад 2.

У мене є корпус і шкала. Є котушка, розташована між полюсами магніту.

На схемі мене зображують у вигляді кружечка  з моєю улюбленою літерою. Ця літера «А»

Прилад 3.

Я належу до вимірювальних електроприладів. У мене є брат, дуже схожий на мене.

Мої клеми під’єднуються до точок кола, між якими треба виміряти напругу. Зображують мене за допомогою літери V, обведеної в коло.

Вирушаємо далі.

Наступний материк  «Інженерів»

Вам необхідно допомогти місцевим жителям скласти схеми.

 1) Накресліть схему підключення двох лампочок до джерела струму так, щоб перегоряння однієї не впливало на роботу іншої?

2) Накресліть схему підключення лампочки та дзвінка до джерела струму так, щоб при перегорянні лампочки дзвінок  припиняв дзвонити.

Постарайтесь працювати командою. Розподіліть обов’язки, адже за кожне завдання можна отримати бали, а часу не так багато.

 

 

 

 

 

   Рушаємо далі.

 

Материк «Експеримент»

Зберіть електричні кола, зображені на мал. 1, 2, 3. Виміряйте  силу струму  в колах та зробіть висновки.

 

 

 

 

 

 

 

 

Проаналізуйте експеримент і зробіть висновки.

Вирушаємо далі.

Материк «Загадка».

Висит груша - нельзя скушать.

(лампочка)

К дальним селам, городам,

Кто идет по проводам?

Светлое величество!

Это ...

(электричество)

Ночь. Но если захочу,

Щелкну раз - и день включу.

(выключатель)

За вірну відповідь 1 бал

Материк «Здатних мислити».

  • Яку напругу треба прикласти до свинцевої проволоки довжиною 2 м, щоб сила струму в ній дорівнювала 2 А? Площа поперечного перерізу проволоки – 0,3 мм2, питомий опір свинцю 0,21 Ом•мм2
  • Спіраль виготовлена з ніхромової проволоки з площею поперечного перерізу 1 мм2 . Яка довжина цієї проволоки, якщо за сили струму 0,6 А напруга на спіралі – 15 В? Питомий опір ніхрому 1, 1 Ом•мм2
  • Який заряд проходить через лампочку за 10 хв за сили струму 0,2 А?
  • Під час протікання 10 Кл електрики через нитку розжарення лампи електричне поле виконало роботу 360 Дж. Під якою напругою працює лампа?
  • Два резистори 120 Ом та 80 Ом підключені паралельно. Яким є опір цього з'єднання?

V. Підсумок уроку

Прийом «Кошик знань»

Сьогодні на уроці ми вивчили…,
ці знання мені знадобляться…
На уроці я дізнався…
Мені на уроці…
На уроці я зрозумів…

Сьогодні згадали ми про струми —

Заряджених частин потоки —

І про джерела, і про схеми,

Про нагрівання всі проблеми.

Все повторили, розв'язали

І знання ці на користь взяли.

 

Наш урок підходить до завершення. Чи готові ви написати контрольну роботу?

І так, ви досягли цілі своєї подорожі, гарно подолали всі перепони, які траплялись на вашому шляху. Молодці!!!

(виставлення оцінок)

VІ. Домашнє завдання

Підготуватись до КР за темою «Електричний струм. Напруга. Опір.»

doc
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 8 клас (Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кі-рюхіна О.О. (за ред. Бар’яхтар В. Г., Довгого С.О.))
Додано
25 липня 2018
Переглядів
1552
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку