Урок "Південна Америка. Географічне положення. Відкриття материка європейцями"

Про матеріал
Конспект уроку на тему "Південна Америка. Географічне положення.Відкриття материка європейцями" , цілі якого - застосовуючи різні види діяльності на занятті сформувати в учнів знання про географічне положення Південної Америки та її відкриття європейцями.
Перегляд файлу

7 клас

Урок № 35

Тема: Південна Америка. Географічне положення. Відкриття материка європейцями

Цілі: сформувати знання в учнів про географічне положення Південної Америки;  знання про дослідження та освоєння материка; вдосконалювати вміння та навички характеризувати географічне положення материка. Розвивати вміння виконувати способи раціональної навчальної діяльності: складати цілеспрямований опис об’єкта за типовим планом.Сприяти вихованню геопросторового мислення, пізнавальної активності, взаємодопомоги.

Обладнання: фізична карта, підручники, атласи,  комп’ютер, мультимедійна дошка, мультимедійна презентація, зошити для практичних робіт.

Тип уроку: комбінований.

Опорні та базові поняття: материк, географічні координати, особливості природи,пов‘язані з ФГП материка.

Очікувані результати: учні зможуть складати характеристику географічного положення материка за типовим планом використовуючи відповідну наукову термінологію (ГР 2); висловлювати міркування щодо впливу географічного положення на  природу  Південної Америки (ГР 3); називати дослідників материка (ГР 2); позначати на контурній карті, знаходити і показувати на картах різного масштабу об’єкти берегової лінії материка (ГР 2, 4).

 

Види діяльності  учнів: виконання практичної роботи з використанням карт атласів; робота з інформацією, розв’язання проблеми уроку,  ведення записів у робочому зошиті.

Структура уроку:

  • організаційний момент — 2 хв.
  • актуалізація опорних знань, умінь, навичок учнів – 3 хв.
  • мотивація пізнавальної діяльності-7 хв.
  • вивчення нового матеріалу-25 хв.
  • закріплення нового матеріалу- 5 хв.
  • рефлексія-2 хв.
  • домашнє завдання-1 хв.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

 Привітання.

Налаштування позитивного настрою в учнів

II. Актуалізація опорних знань та вмінь

Прийом «Бліцопитування»

- Скільки материків на Земній кулі?

- Назвіть та покажіть.

- Які материки відносяться до південної півкулі? До північної ?

- Які материки ви дослідили на попередніх уроках географії?

III. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Вступне слово вчителя

Про наступний материк, який ми починаємо вивчатия пропоную зараз подивитися і подумати, який це материк ?

Мультимедійна  презентація до уроку

Південну  Америку теж можна охарактеризувати багатьма словами з додаванням префікса най- . На цьому материку знаходиться безліч унікальних природних об ‘єктів, що не мають собі подібних у світі і я пропоную зараз подивитися

Презентація до уроку

 

Прийом «Проблемне питання»

Ви вже знаєте, що Південна Америка розташована у південній півкулі та відповідно додрирфтової теорії  відкололась від Африки.  Чи означає цей факт схожість природи двох материків?

(Відповіді учнів.)

Для того щоб довести або спростувати припущення, детальніше познайомимося з даним материком.

 

Повідомлення теми та мети уроку

 

IV. Вивчення нового матеріалу

Візитівка «Південна Америка: клубок ідей».

Учні створюють малюнок – проект «Що ми знаємо про Південну Америку?». Упродовж вивчення теми «Південна Америка» нотують в будь-якій формі ( письмово, графічно, малюнок) найбільш цікаві факти.

Робота з фізичною картою Південної Америки, планом.

1. Географічне положення

На дошці ви бачите пункти плану характеристики материка, поставте їх в належному порядку.

  1. Площа
  2. Положення материка на градусній сітці
  3. Протяжність материка у градусах і кілометрах із півночі на південь, із заходу на схід
  4. Океани й моря, що омивають материк, особливості берегової лінії
  5. Найближчі за розташуванням материки та шляхи сполучення з ними

 

Знайдіть в атласах площу материка. (17,8млнкм², 4 місце у світі)

 

Прийом «Картографічна лабораторія»

-визначаємо положення стосовно головних умовних  ліній на карті;

-визначаємо крайні точки;

-визначимо географічні координати:

північна — мис Гальїнас(13° пн. ш.; 72° зх. д.),

південна — мис Фроуерд (54° пд. ш.; 72° зх. д.),

західна — мис Париньяс (04° пд. ш. 82° зх. д.),

східна-мис Кабу-Бранку (17° пд. ш.; 35° зх. д.)

 

– форму якої геометричної фігури нагадує материк?

-в якому напрямку більша протяжність : з пн. на пд. чи з зх. на сх.?

-визначити протяжність материка з заходу на схід за паралеллю 05пд.ш.

82 зх.д-35зх.д= 47 *110=5170км                    

-визначити протяжність з півночі на південь по меридіану 70зх.д.

12пн.ш + 55пд.ш=67*111км=7437км

 

Робота з контурною картою, мультимедійною презентацією.

-Нанесення на контурну карту картографічної номенклатури берегової лінії материка.

Вчитель показує на карті супроводжуючи розповіддю щодо окремих обєктів, учні наносять.

Крайні точки: північна — мис Гальїнас

південна — мис Фроуерд

західна — мис Париньяс

східна-мис Кабу-Бранку.

Океани: Тихий, Південний, Атлантичний.

Моря: Карибське.

Затоки: Ла-Плата

Протоки:Магелланова, Панамський канал, Дрейка.

Острови: Вогняна Земля, Галапагоські, Фолклендські.

Течії: Бразильська, Перуанська, Гвіанська.

 

Фізкультхвилинка

Учні виконують повторю.чи за відео персонажем гімнастку для очей.

 

Відповідь на проблемне питання. Незважаючи на те, що  Південна Америка та Африка утворились внаслідок розколу Гондвани, природні умови цих материків різні, що обумовлено насамперед розбіжностями географічного положення.

 

2. Історія відкриття й освоєння

Прийом «Домашня заготовка»

За заданими домашніми завданнями учні характеризують основні етапи дослідження материка.

- Відкриття  X. Колумб (1492 р. — рік відкриття Америки).

- Відкриття АмерикиАмерігоВеспучі (1507) .

- Плавання Магеллана (1520).

- Дослідження Гумбольта (1799).

 

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Прийом «Географічна вікторина»

Виконання учнями за даним вчителемQR-кодомонлайн вікторини.

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ.

РЕФЛЕКСІЯ.

Учитель допомагає учням зробити висновок за допомогою наведених питань.

У чому полягають головні особливості географічного положення Південної Америки?

Які відкриття для себе ви зробили сьогодні на уроці?

 

Учні проходять онлайн опитування за даним вчителем  QR-кодом на сервісі mentimetr.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати 32 параграф підручника.

2. Вивчити картографічний мінімум берегової лінії Південної Америки.

docx
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
2 березня
Переглядів
48
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку