Урок по темі «Шкала електромагнітних хвиль. Властивості електромагнітних хвиль різних діапазонів. Електромагнітні хвилі в природі та техніці»

Про матеріал

Конспект уроку подається у вигляді схеми структурних елементів та шляхів їх формування з використанням технології Google Sites, тестів Online Test Pad, інтерактивного плакату ThingLink, спільної дошки Padlet, QR-кодів, які містять посилання на текст, тести, на веб-ресурс з корисною інформацією. Тип уроку: комбінований. Модель «перевернутого класу».

Конспект завантажено на сайт у форматі PDF і відкривається у попередньому перегляді не коректно. При завантаженні на свій комп'ютер все виглядає як потрібно.

Перегляд файлу

Фізика, 11 клас

Охотник Галина Григорівна, вчитель фізики КЗ «СЗШ № 23» Кам'янської міської ради

 

Урок по темі «Шкала електромагнітних хвиль. Властивості електромагнітних хвиль різних діапазонів. Електромагнітні хвилі в природі та техніці»

 

Мета уроку: Узагальнити та систематизувати знання учнів про різні види електромагнітного випромінювання. Розглянути шкалу електромагнітних хвиль як відображення всього спектра електромагнітних випромінювань. Проілюструвати перехід кількісних змін у якісні при розподілі електромагнітних хвиль за видами на шкалі.

 

Тип уроку: комбінований.  Модель «перевернутого класу». 

 

Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів

Знаннєвий компонент

Діяльнісний компонент

Ціннісний компонент

оперує поняттями і термінами:

рентгенівське випромінювання, шкала електро-магнітних хвиль.

розв’язує задачі: на зв’язок довжини та частоти світлової хвилі; користується: оптичними приладами, вимірює довжину світлової хвилі.

усвідомлює: єдність законів, що описують світлові хвилі та інші електромагнітні випромінювання.

 

Таблиця елементів структурних знань та шляхи їх формувань

Етапи уроку

Завдання етапу

Методи, прийоми навчання

Форми навчальної взаємодії

Дії вчителя

Дії учнів

I.

Організаційний етап

Налаштувати на продуктивну працю.

Словесноінформаційні.

Фронтальна.

Привітання з класом.

Привітання з вчителем.

II.

Етап

орієнтації

Самостійно виявити етапи роботи на уроці. 

Використання QR-кодів.

Індивідуальна.

Надає посилання на ресурс.

 

За допомогою мобільного QR сканера переходять за посиланням.

 

Етапи уроку

Завдання етапу

Методи, прийоми навчання

Форми навчальної взаємодії

Дії вчителя

Дії учнів

III. Етапи  покладання мети  і проектування

Викликати пізнавальний інтерес; організувати самостійне

формулювання теми і мети уроку.

Створення проблемної ситуації і труднощів інтерпретації фактів і явищ. Використання QR-кодів.

 

Фронтальна бесіда з елементами проблемного навчання.

 

 

Здійснює мотивацію і програмно-цільове управління.

Знати:

Вміти:

 

Враховуючи домашнє завдання на цей урок розглянути шкалу електромагнітних хвиль, до кінця уроку заповнити таблицю, попередньо завантаживши на свій гаджет, і надіслати вчителю.

 

Обговорюють і записують в зошит планування навчальної діяльності.

 

Етапи уроку

Завдання етапу

Методи, прийоми навчання

Форми навчальної взаємодії

Дії вчителя

Дії учнів

IV. Етап

організаційно -діяльнісний. Пошуководослідницький етап. Практичний етап.

Організувати планування і вибір методу отримання інформації.

 

Евристичний. Робота з мережею

Інтернет. 

 

Робота в групах.

Надає       консультації       за      потребою.

Визначає консультантів серед учнів.

 

Працюють з інтерактивним плакатом з послідуючим заповненням таблиці «Шкала електромагнітних хвиль».

Аналіз і логічне мислення. Робота з підручником,  з мережею Інтернет.  

 

Робота в групах, «мозковий штурм».

 

Координує «мозковий штурм». Шкала електромагнітних хвиль – неперервна послідовність частот і довжин хвиль електромагнітних випромінювань, які являють собою змінне електромагнітне поле, що поширюється у просторі.

Принципової різниці між всіма видами випромінювання не має. Все це електромагнітні хвилі , які

збуджуються зарядженими частинками і поширюються  в просторі з швидкістю

3 ·108 м/с

Кількісні характеристики хвиль, довжина й частота, визначають їх властивості.

1.                  Заповнюють таблицю.

2.                  Обговорюють які виникали труднощі в домашній роботі.

3.                  Робота з текстом  підручника, пошук необхідної інформації.

Робота з мережею

Інтернет. 

 

Поєднання

загальнокласних та індивудуальних.

Пропонує обговорення щодо електромагнітних хвиль в природі та техніці.

Обговорюють застосування електромагнітних хвиль в техніці, науці, прояв в природі.

Продовжують

Етапи уроку

Завдання етапу

Методи, прийоми навчання

Форми навчальної взаємодії

Дії вчителя

Дії учнів

 

 

 

 

 

працювати з дошкою Padlet.

V. Етап

контрольно- оцінювальний. Практичний етап.

Орієнтувати діяльність учнів на використання знань на практиці.

Логічне доказове мислення. 

Поєднання

загальнокласних та індивудуальних.

Пропонує тести для закріплення знань та самоперевірки.

 

Індивідуально працюють з таблицею та спільною дошкою, виконують тестові завдання 

VІ.

Завершальний етап

Забезпечити осмислення процесу і результати діяльності.

Бесіда. 

Метод

МІКРОФОН.

 

Фронтальна

Підводить підсумок уроку.

Закономірність шкали електромагнітних хвиль: у міру переходу від більш довгих хвиль (малих частот) до більш  коротких (великих частот) хвильові властивості електромагнітного випромінювання виявляються слабкіше, а квантові властивості сильніше.

1.                  Учні висловлюють свої думки за формою: «Я вважаю, що… тому, що… Наприклад… Отже…».

2.                  Записують домашнє завдання в щоденник.

 

Домашнє завдання:   §  50, 51, головне в розділі 3.

Середня оцінка розробки
Структурованість
1.0
Оригінальність викладу
1.0
Відповідність темі
1.0
Загальна:
1.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Корюков Ігор В'ячеславович
    Загальна:
    1.0
    Структурованість
    1.0
    Оригінальність викладу
    1.0
    Відповідність темі
    1.0
pdf
Пов’язані теми
Фізика, 11 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика (рівень стандарту) 11 клас (Коршак Є.В., Ляшенко О.І., Савченко В.Ф.)
До уроку
§ 50. Шкала електромагнітних випромінень
Додано
9 серпня 2018
Переглядів
1981
Оцінка розробки
1.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку