Урок ____. Складаємо та виконуємо алгоритми (урок-подорож)
Мета:
✓навчальна: формування вміння складати алгоритми.
✓розвивальна: розвивати алгоритмічне мислення та вміння правильно спланувати свої дії, що допоможе в подальшому уникнути помилок і отримати очікуваний результат;
✓виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики, уважність.
Формування компетентностей:
Предметна компетентність:
Ключові компетентності:
Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок.
Обладнання: презентації, оцінки-наліпки, ПК
Методична мета: Використання ІКТ для формування навичок саморозвитку на уроках інформатики в умовах діяльнісного навчання.
Хід уроку
“Пам’ятай! Життя є дар.
І той, хто його не цінує,
цього дару не заслуговує.”
Леонардо да Вінчі
І. Організаційний етап.
Привітання.
ІІ МОТИВАЦІЯ
На минулому уроці ми говорили про алгоритми.
Я думаю, що всі ви помітили, що кожного дня в нашому житті ми виконуємо алгоритми певних дій.
Сьогодні у нас незвичайний урок-подорож країною АЛГОРИТМІЄЮ.
ІІІ Перевірка ДЗ
Зупинка 1. Відгадайка (робота в групах) (+2 смайлики)
Фронтальне опитування
Планування
Дуже часто коли ми думаємо, що ми маємо робити, то складаємо план своїх дій.
- Хто зможе навести приклад планування у нашому житті? Це може бути навіть той самий розпорядок дня, режим харчування, розклад уроків.
Команда
Що називають командою?
Виконавець
Хто такий виконавець?
Алгоритм
Що таке алгоритм?
ДОДАТКОВО:
Система команд
Зупинка 2. Шуканка (+4 смайлики)
Відшукайте знайомі поняття на малюнку. Запишіть у зошиті.
Відповідь:
Зупинка 3. Малюваки (+2 смайлики)
Виконай послідовно команди. У зошиті.
ІV. Фізкультхвилинка.
Зупинка 4. Квака
V. Інструктаж БЖД. Практична робота
VІ Домашнє завдання - Зупинка 6. Незабувайка
п 18 - повт
Письмово. 1. Скласти алгоритм «Відкриття файлу» - словесно
2. Скласти алгоритм «Збереження файлу» - блок-схема
V Підбиття підсумків уроку. Оцінювання. - Зупинка 7 Вітайка
Рефлексія
Закінчіть речення: «Для мене сьогодні важливим було...», «Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в майбутньому дізнатись про..., навчитись…».
1