Урок "Порівняння звичайних дробів"

Про матеріал
Мета: закріпити: поняття правильних і неправильних дробів; порівняння звичайних дробів; порівняння їх з одиницею; розвивати творчі здібності учнів шляхом розв’язування нестандартних завдань; формувати вміння переносити отримані знання в нові ситуації; розвивати: вміння робити висновки і узагальнення; виховувати культуру математичного мислення, спостережливість, увагу, кмітливість
Перегляд файлу

Математика. 5 клас                                                                                                        Дата: _________ Вчитель: Кузь Вікторія Петрівна                                                                                                                      

 

Тема: Порівняння звичайних дробів

 

Мета: закріпити: поняття  правильних і неправильних дробів; порівняння звичайних дробів; порівняння їх з одиницею; 

розвиватитворчі здібності учнів шляхом розв’язування нестандартних завдань; формувати вміння переносити отримані знання в нові ситуації; розвивати: вміння робити висновки і узагальнення; 

виховуватикультуру математичного мислення, спостережливість, увагу, кмітливість

 

Тип уроку: формування вмінь і навичок

 

Обладнання:ноутбук, проектор, презентація; роздатковий матеріал  

 

 

 

 

                                     Хід уроку

 

imageІ. Організаційний момент

imageПеревірити готовність учнів до уроку, наявність зошитів, письмового та креслярського приладдя на столах. Звернути увагу на освітлення класної кімнати

 

 

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Зібрати зошити для планової перевірки. Відповісти на запитання, які виникли в учнів під час виконання домашнього завдання

 

 

 

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.       

На практиці нам часто доводиться порівнювати  числові величини. Відомо, що дробові числа виражають певну кількість, тому їх можна теж порівнювати.      

 Ми вже вміємо порівнювати правильні і неправильні дроби з 1, між собою, знайомі з правилами порівняння дробів з однаковими знаменниками та однаковими чисельниками. На сьогоднішньому уроці ми будемо відпрацьовувати навички застосовувати ці знання під час розв’язування завдань

ІV. Актуалізація опорних знань         

 

þ Математичне доміно

𝟏 𝟒 𝟕 𝟏 𝟐 𝟏𝟕 𝟏𝟐 𝟓 𝟕 𝟏𝟓

            image,    ,       ,       ,       ,       ,       ,                                    ,   ,      

                               𝟑 𝟓 𝟔 𝟒 𝟒 𝟓                              𝟑 𝟔 𝟕 𝟏𝟐

1.     imageЯк називаються дані числа ?

(звичайні дроби)

2.     Як називається число, записане над (під) рискою дробу? 

(чисельник / знаменник

3.     Що показує знаменник (чисельник) дробу?

(на скільки рівних частин поділено одиницю (ціле) /  скільки взято рівних частин одиниці (цілого))

4.     Який з дробів виражає третину (половину, четвертину)?

5.     imageimageimageimageimageimageimageimageЯкі з даних дробів є правильними (неправильними)? Чому? 6. Відомо, що дріб imageх - правильний. Які значення може набувати х? 5 7. При яких значеннях х дріб image6 - неправильний? х þ Порівняти: 1)     і          ;   2)   і          ;    3)  і 1;    4)        і 1;   5)   і 1;     6) 5image і 7.

7 5

 

 

image 

V. Закріплення знань

? Робота в парах

Чи правильно виконано порівняння? Виправити помилку (виколоти). Відповідь пояснити.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage                                          7                             68                             8

imageimage1 > ;                     <              ;  < 1;                    >      ;

                                          7                             75                             7

12          25

image           >                                      ;  < ; > ; > ;

25          15

                                          2        2               2        9            12        12

imageimageimage                < ;             <       ;             >      ;             <        .

                                          5        7               9        2            14        12

 

imageimageimage 

? Математична естафета

Розташувати дроби в порядку зростання.

 

1   imageкоманда: image, image, image, image, image, image, image, image, image.

 

 

2   команда: image, image, image, image, image, image, image, image, image.

 

 

? Самостійна робота. Записати по два числа замість *, щоб утворилась правильна нерівність:

 

 

imageimageimageimageimage1) image >image,      2) image> image,   

 

 

3) <  ,       4) <

 

 

 

 

 

 

?Трохи креслення

imageimageНакресліть координатний промінь довжиною 13 см  і візьміть за одиничний відрізок 12 клітинок. 

 

Відмітьте на промені точки:

                                                 1      1      5

О(0);   E(1);   А(2);   К image;   М image ;    N image

                                                 3      4      6

 

3 13 13 1 Рimage ;    Simage ;    Т image;    Сimage .

2        12       6       2

 

 

 

?Що більше: 

image1) image год чи image год;     2) image год чи image год;     3) image дм чи image дм; 

4) image м чи image дм;       5) image т чи 400 кг;          6)   image ц чи           т?

       20        10               5                             4

 

 

 

 

 

 

VІІ. Підсумок уроку

Виявляється, для того, щоб мандрувати, просто необхідно знати математику. Так в дружній подорожі ви почерпнули нові знання. Разом з тим стали дружнішими і просто цікаво і весело провели час у чарівному світі математики.

Діти, як ви думаєте: що важливіше – що ви про себе думаєте чи що про вас думають інші люди?  

 

«Один з відомих письменників сказав, що людину можна оцінювати дробом, чисельник якого становить те хороше, що вона думає про себе сама, а знаменник -  те хороше, що про цю людину думають інші. То ж бажаю вам,щоб дріб у кожного з вас був завжди правильним»

 

imageVІІІ. Домашнє завдання

 

pdf
Додано
15 березня 2021
Переглядів
412
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку