Тема: Дмитро Кузьменко (Кузько Кузякін) «Чим корова не собака»
Мета: формувати читацьку компетентність школярів через твори сучасних
дитячих письменників;
розвивати вміння визначати гумор у підтексті твору; пізнавальний інтерес, увагу, здатність до творчого мислення; вміння працювати в команді;
виховувати інтерес до читання, любов до рідного слова.
ХІД УРОКУ
І. Розминка. «Міні-інтерв’ю»
- Американський винахідник Генрі Форд сказав:
Зібратися разом – це початок,
Триматися разом – це прогрес,
Працювати разом – це успіх.
Ці слова саме про нас. Побажаємо один одному успіху!
Проведемо інтерв’ю за 1 хвилину. Відповідаємо іменниками.
ІІ. Обґрунтування навчання.
(на екрані портрет Дмитра Кузьменка)
Це Дмитро Кузьменко – сучасний дитячий письменник та ілюстратор. Народився 35 років назад у м. Житомирі (показати на карті України).
Школу закінчив із «Золотою медаллю», а потім з «Червоним дипломом» фізико-математичний факультет Житомирського університету, згодом факультет журналістики у Львівському університеті.
Закінчив художню школу.
Займався плаванням, легкою атлетикою та велосипедним туризмом.
Працював редактором та ілюстратором у дитячих журналах «Пізнайко», «Професот Крейд».
Автор багатьох дитячих книжок.
Деякі з них знаходяться у нашому класі (показую). Ми іще повернимось до цих книжок.
Якщо вірне твердження – ставим попереду «+»
Невірне – « - »
Не впевнені – «?».
На виконання 2 хв.
Вправа «Вірні і невірні» твердження.
Голодна – мукає, І в вечері, і з ранку
сита – жує, Вартую я на ганку.
всім дітям молоко дає. І кусаю, і гарчу –
(корова) в дім чужих не пропущу.
(собака)
ФІЗХВИЛИНКА
ІІІ. Усвідомлення змісту.
Химерна – незвичайна, чудернацька
Сенсорний – пов'язаний з органами чуття
Побут – повсякденне життя
Пришпанделити – причепити
Лінійка – збір учнів на урочистість
Концепція, художній задум – погляди на те чи інше явище
Концептуальний – той, хто дотримується якоїсь концепції
Завесніє – надійде весна
Сила силенна справ – дуже багато справ
З підручника
Молочні породи корів – корови, які вирощують для молока, а не для м’яса
Міськвно – скорочено «міський відділ народної освіти»
Спонсор – благодійник, той що надає матеріальну допомогу
Стінгазета – саморобна газета
Перформанс – дуже коротка сучасна вистава.
а) перевірка роботи
б) читання слів «луною» (за вчителем)
в) хором
г) окремі учні.
2. Знайомство з текстом. Комбіноване читання.
- Під час читання, подумайте, чому такий заголовок?
3. Метод «6 чому?»
- Чому такий заголовок?
- (хлопчик умів малювати тільки собак)
- Чому хлопчик малював тільки собак?
- (вони йому добре вдавались)
- Чому добре виходили тільки собаки?
- (іншого не пробував)
- Чому не пробував малювати інше?
- (не любив малювати)
- Чому не любив малювати?
- (любив грати у футбол)
- Чому любив грати у футбол?
- (у нього це добре виходило).
- Дякую вам, довели.
4. Вправа «Запитайте в автора»
- Це були мої запитання, а можливо і вас вони є? Проведемо вправу «Запитайте в автора». Виберіть в групі «автора», який буде відповідати на запитання і складіть 2 запитання, які вас цікавлять. Нагадую, що запитання повинні стосуватись тексту.
ІV. Рефлексія.