Дата Урок Читання 2 кл.
Тема. УПЧ № 5. Цікавий світ навколо тебе. Оповідання (с.78-86)
Мета: формувати в учнів допитливість, спостережливість, бажання здобувати нові
знання. Розвивати читацькі навички. Виховувати любов і бережливе ставлення
до природи.
Обладнання: тематична виставка книг; малюнки із зображенням Пізнайка, Чомусика,
Чарівного ключа, Вежі запитань; збірники творів «Позакласне читання-2».
Тип уроку. Урок позакласного читання
Перебіг уроку
І. Актуалізація опорних знань
1. Завдання учням.
1) Читання вірша, записаного на дошці.
Я був маленький і всіх питав: «Чому?»
Мама мовить:— Дивись, уже дев'ята година.
А я кажу:— Чому?
Мені кажуть:— Іди спати.
І знов кажу:— Чому?
Мені говорять:— Тому, що пізно.
— А чому пізно?
— Тому що дев'ята година.
— А чому дев'ята година?
І мене за це назвали Чомусиком.
2) Бесіда.
— Поясніть, чому хлопчика назвали Чомусиком?
— Так ви відкривали свої перші маленькі таємниці. Ви підростали і здійснювали відкриття дедалі частіше. Бо світ, що нас оточує, цікавий. Треба тільки вміти і хотіти це побачити.
2. Бесіда.
— Чи пізнали ви друзів, які хочуть мандрувати разом з вами? (Показати малюнки Пізнайка, Чомусика).
— Ми з вами помандруємо до замку Відкриттів.
Вхід до нього через високу Вежу запитань. Нам потрібні ключі, щоб відчинити цю вежу. Пізнайко знає, де вони. Ключі будуть у вас після того, як ви виконаєте завдання:
а) Прочитайте скоромовку, записану виділеними буквами:
КІТКОТИВКОТОКПОТОКУ
КОТОКУПАВНАЛАПУКОТУ.
б) Назвіть слова, що римуються.
Відповідь: Кіт котив коток по току,
Коток упав на лапу коту.
II. Сприйняття і засвоєння матеріалу
1. Колективна робота.
Обговорення прочитаних творів (збірник «Позакласне читання»)
1) Робота з виставкою книг. Бесіда.
— Ви здобули ключі від вежі запитань. Але спочатку треба ступити на п...р...г (записано на дошці).
— Чомусик зашифрував це слово (поріг). Для вас таким порогом буде виставка книг.
— Здогадайтесь за заголовком, про що розповідається в книжці.
2) Здобуття «Вежі запитань».
- Щоб дістатися на вежу, треба відповісти на запитання Чомусика, за правильну відповідь ви отримуєте фішку (Питання за творами (с. 78-86).
а) Кого зустрів пароплав? (Цуценя,порося, лоша, жабеня, хлопчик).
б) Хто автор твору «Пароплав»?(Геннадій Циферов)
в) - З якого твору цей уривок?.. Хто автор («Уперте теля», Борис Комар).
г) Хто знайшов джерельце?
- Що зробили дідусь з онуком?
д) Підбиття підсумків.
2. Фізку льтхвилинка.
Довгоносий чорногуз у болотечку загруз.
Будем його рятувати, за хвостика витягати,
Щоб не плакав чорногуз, що в болотечку загруз.
3. Читання і обговорення творів
1) Читання казки вчителем. Бесіда.
2) Робота над виразністю читання.
1, 2 абзаци — «ланцюжком», «парами» — до кінця тексту.
3) Читання в особах .
4) Читання «диктором»
5) Визначення головної думки. Бесіда.
— Чого вчить нас казка?
4. Завдання за творами (с.86)
III. Підбиття підсумків уроку
Хвилинки поезії.
Я зірвав квітку — і вона загинула.
Я спіймав метелика — і він умер у мене на долоньці,
І тоді я зрозумів,
що торкнутися цієї краси можна тільки серцем.
П. Гвєздослав
- Що зрозумів хлопчик?
IV. Домашнє завдання